TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

PSA создаде посебно одделение за електрични возила

Високи Октани - 16.04.2018

Забрзан технолошки развој за Peugeot, Citroen, DS и Opel PSA сериозно пристапува кон остварувањето на стратешките планови, спрема кои до 2025 година во целата гама на своите возила планира да понуди барем по еден потполно електричен модел по класа.

PSA :: Електричните возила на брз колосек

Авто Магазин - 16.04.2018

Групата PSA воопшто не може да се пофали со електрификацијата на својата гама. Покрај електричните верзии на Partner и Berlingo, Peugeot и Citroen под своите ознаки го продаваат и Mitsubishi i-MiEV.