TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Скопските улици како сцени од насилни видео игри - викендов рекорден број на тепачки и повредени

Сител - 16.04.2018

Вчера било пријавено дека околу 18.00 часот на бул. „Крсте Петков Мисирков“ во Скопје бил нарушен јавниот ред и мир со тепачка помеѓу две групи. Со брза интервенција на полициски службеници двете групи биле разделени.

Брутална тепачка во кафеана помеѓу две колешки во Скопје, уште една помеѓу две групи и истепан малолетник од хигиеничар ...

Скопје24 - 16.04.2018

На 16.04.2018 година во 00.10 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје било пријавено дека во угостителски објект на ул. „Христо Татарчев“ бил нарушен јавниот ред и мир со тепачка помеѓу лицата Б.Ј.Т.(46) и К.Г.(22).

Седум инциденти за само еден ден во Скопје, жртви се и малолетни деца- дали главниот град е безбеден?

Курир - 16.04.2018

Само во текот на вчерашниот ден во полиција се пријавени седум инциденти кои претставуваат нарушување на јавниот ред и мир. Доволно е да се отвори дневниот билтен на Министерството за внатрешни работи за да се види дека Скопје, главниот град на ...

Безбедно ли е Скопје - седум инциденти за само еден ден

Скопје инфо - 16.04.2018

Доволно е да се отвори дневниот билтен на Министерството за внатрешни работи за да се види дека Скопје, главниот град на Република Македонија, станува небезбеден и град опасен за граѓаните.