TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Металург ги одложи дуелите со Чеховски Медведи поради корона вирус

Независен - 02.12.2020

Двете пресметки меѓу Металург и Чеховски Медведи, закажани за идната недела, се откажани поради нови позитивни случаи на корона вирус во редовите на македонскиот претставник во ракометната Л ига на Европа.

Официјално: Поради Ковид-19 цел Металург во карантин, патувањето во Русија е одложено

Дриблинг - 02.12.2020

Поранешниот ракометен првак на Македонија, Металуег заминува во карантин поради нови Ковид-19 случаи. Заразени во РК Металург со Ковид-19 според последното тестирање се тренерот Оливер Димитриоски и голманот Даниел Ѓорѓески.

„Металурзите“ не можат да кренат глава од коронавирусот: Нов целосен карантин за тимот од Автокоманда

Дерби - 02.12.2020

Металург веќе одработи комплетен карантин како тим поради позитивните случаи на коронавирус, но оваа вечер приситгна информација дека составот од Автокоманда одново е „прекомандуван“ во домашна изолација и ќе биде во „аут“ уште две седмици.

Металург повторно мора во карантин

РК Металург - 02.12.2020

Металург повторно мора да замине во карантин, откако во нашите редови се дијагностицирани двајца позитивни на коронавирус. Поради тоа на клубот му е наложено да оди во изолација, бидејќи е можно и други ракометари да развијат симптоми.

Позитивни на коронавирус во РК Металург, одложени мечевите со рускиот Чеховски!

Слободен Печат - 02.12.2020

Тимот од Автокоманда повторно ќе биде во карантин од две недели поради позитивни случаи на ковид-19. Ракометниот клуб на Металург нема да ги одигра дуелите против Чеховски Медведи на 8 и 11 декември во Русија во рамките од Лига Европа, односно ...

Металург пак во карантин, „виси“ двомечот со Чеховски Медведи!

Sport 1 - 02.12.2020

Коронавирусот продолжува да му прави проблеми на македонскиот ракомет, откако вечерва дојде информацијата за нови позитивни тестови во таборот на Металург, поради што целата екипа мора да замине во карантин.

Металург пак во карантин, одложен двомечот со Чеховски Медведи

Екипа - 02.12.2020

Коронавирусот повторно влезе во таборот на Металург, поради што на членовите на клубот од Автокоманда повторно им беше наложено да заминат во карантин. Последните тестирања кај „металурзите“ покажале два нови позитивни случаи, по што од Центарот за ...

Металург пак во карантин!

Sport M - 02.12.2020

Поради двајца позитивни на Ковид-19, Металург повторно, по вторпат сезонава, ќе оди во двонеделен карантин. Поради лошата вест за Металург, одложени се натпреварите со Чеховски Медведи во Русија.

Металург во нов карантин, нема да патува за Русија

24 Ракомет - 02.12.2020

Екипата на Металург е во нов карантин кој ќе трае 14 дена што значи дека натпреварите против Чеховски медведи договорени за 8 и 11 декември во Русија ќе бидат одложени. Според информациите позитивни на Ковид 19 се тренерот Оливер Димитриоски и ...

Металург пак во карантин: Двајца позитивни на ковид, откажани дуелите со Чеховски!

Gol.mk - 02.12.2020

Македонскиот ракометен клуб Металург пак се соочи со проблем, откако двајца членови на тимот се позитивни на коронавирус и тимот мора да оди во изолација. Еден ракометар и еден член на стручниот штаб дале позитивни тестови на последното тестирање, ...

Нови корона проблеми: Металург повторно во карантин!

SportMedia - 02.12.2020

Поради двајца позитивни на Ковид-19, Металург повторно, по вторпат сезонава, ќе оди во двонеделен карантин. Оливер и Даниел Ѓорѓески на најновите тестирања се позитивни, па така сега целиот тим ќе оди во изолација, како што се и прописите.

Дури 12-мина во редовите на РК Вардар позитивни на Ковид-19

Сител - 02.12.2020

Во вистинска смисла на зборот пандемија на Ковид-19 владее во редовите на сеуште актуелниот европски ракометен првак Вардар. Откако веднаш по мечот со Киелце од таборот на вардарци потврдија дека имаат позитивни на Ковид-19, што беше и причина за ...

По мечот со Кјелце десетина позитивни на ковид во РК Вардар

Канал5 - 02.12.2020

Актуелниот европски ракометен шампион Вардар минува низ најсериозната ковид криза од почетокот на сезоната. Претходно во Вардар имаше спорадични позитивни на вирусот но сега по мечот од лигата на шампионите со Кјелце во Полска, заразени се повеке од ...

Коронавирусот направи хаос во Вардар и Киелце, 18 позитивни случаи во клубовите

OhridNews - 02.12.2020

Актуелниот европски првак Вардар и полскиот гигант Киелце се соочуват со голем проблем, откако коронавирусот сериозно навлезе во двата клубови. Двете екипи пријавија вкупно 18 позитивни случаи на вирусот ковид -19.

Позитивни на коронавирусот 11 играчи на РК Вардар

TopSport - 02.12.2020

Коронавирусот повторно влезе во редовите на РК Вардар. По враќањето од Кјелце, Полска каде Вардар во средата го одигра својот меч од Лигата на шампионите, еден ракометар се пожалил на зголемена телесна температура.

Вардар блокиран од Ковид-19, пола тим е позитивен на коронавирусот

Дриблинг - 02.12.2020

Вкупно 12 лица се позитивни на Ковид-19 во РК Вардар 1961, од нив единаесет се играчи и еден од стручниот тим, шампионот на Македонија е во ковид блокада. Следните две недели тимот е на принудна пауза, нема тренинг и натпревари, како што стојат ...

Дури 11-мина ракометари на Вардар 1961 се позитивни на ковид-19

Спортманија - 02.12.2020

Мечевите со Кјелце се покажаа како лоши, и резултатски и здравствено. Дури 11-мина ракометари на Вардар 1961 се позитивни на корона-вирус по двата дуели со полскиот Кјелце во Лигата на шампионите, па Црвено-црните се во изолација.

„Болница“ во РК Вардар, 11 ракометари позитивни на Ковид 19

Sport M - 02.12.2020

Двета меча против ПСЖ и Порто се одложени поради присуство на коронавирус во тимот на РК Вардар. Сепак, наместо нормализирање на состојбата, бројот на заразени во таборот на „црвено-црните“ се зголемува.

Болница: Десет играчи на Вардар се позитивни на Covid-19

Екипа - 02.12.2020

Македонскиот првак Вардар се соочува со алармантна ситуација на крајот од календарската година откако дури десет членови на играчкиот кадар на „црвено-црните“ се заразила од коронавирус за време на гостувањето против Киелце.

Вардар во проблеми, 11 ракометари позитивни на Ковид-19

SportMedia - 02.12.2020

Ракоментиот клуб на Вардар се соочува го голем Ковид 19 проблем. По враќањето од Полска, бројката на заразени играчи во таборот на нашиот тим се зголеми на единаесет и тоа е веќе алармантно што се вели.

Корона блокада за Вардар: Без натпревари до крај на годината – има дури 12 позитивни!

24 Ракомет - 02.12.2020

Уште еден ракометар на Вардар од денеска е на листата на позитивни во тимот на Вaрдар, а со то бројката на играчи кои се позитивнина Ковид 19 се искачи на 11 ракометари и еден од физиотерапевтите.

Корона блокада за Вардар: Без натпревари до крај на годината – има дури 12 позитивни!

Курир - 02.12.2020

Уште еден ракометар на Вардар од денеска е на листата на позитивни во тимот на Вaрдар, а со то бројката на играчи кои се позитивнина Ковид 19 се искачи на 11 ракометари и еден од физиотерапевтите.

Корона блокада за Вардар: Без натпревари до крај на годината – има дури 12 позитивни!

Нетпрес - 02.12.2020

Уште еден ракометар на Вардар од денеска е на листата на позитивни во тимот на Вaрдар, а со тоа бројката на играчи кои се позитивни на Ковид 19 се искачи на 11 ракометари и еден од физиотерапевтите.

Металург ги одложи дуелите со Чеховски Медведи поради коронавирус

Опсервер - 02.12.2020

Скопје, 2 декември 2020 () – Двете пресметки меѓу Металург и Чеховски Медведи, закажани за идната недела, се откажани поради нови позитивни случаи на коронавирус во редовите на македонскиот претставник во ракометната Лига на Европа.

Одложени дуелите на Металург со Чеховски Медведи поради коронавирус

А1 On - 02.12.2020

Двете пресметки меѓу Металург и Чеховски Медведи, кои требаше да бидат одиграни идната недела, се откажани поради нови позитивни случаи на коронавирус во редовите на македонскиот претставник во ракометната Лига на Европа.

Металург ги одложи дуелите со Чеховски Медведи поради коронавирус

+инфо - 02.12.2020

Двете пресметки меѓу Металург и Чеховски Медведи, закажани за идната недела, се откажани поради нови позитивни случаи на коронавирус во редовите на македонскиот претставник во ракометната Л ига на Европа.