TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Хаос во Русија: Нападната синагога, терористи пукаа со автоматски пушки, има мртви (ВИДЕО)

МКД - 23.06.2024

Денеска имало напад на црква и синагога во градот Дербент, во Република Дагестан, соопшти шефицата на прес-службата на Министерството за внатрешни работи на Дагестан, Гајана Гариева, додека напад имало и во Махачкала, како што пренесува Риа Новости, ...

(ВИДЕО) Терористички напад во Русија, има жртви

Телма - 23.06.2024

Вооружена група со автоматски пушки отвори неселективен оган во Црква и Синагога во јужниот руски регион Дагестан, информираше локалната полиција. Според информациите од терен кои ги пренесуваат руските медиуми најмалку еден полициски службеник е ...

(ВИДЕО) Објавено ново видео од Дагестан: Напаѓачите одат по улица и пукаат

А1 On - 23.06.2024

Како што објави украинскиот канал „Канал 5“ на платформата Икс, напаѓачите кои денеска отворија оган во Дагестан биле забележани како пукаат на улица, додека еден од напаѓачите влегува во полициски автомобил и претура по работите.

Хаос во Русија: Терористички напад со автоматски пушки, има жртви (видео)

Канал5 - 23.06.2024

Напаѓачите побегнале со бел Фолксваген Поло, информираше полицијата, која во моментов трага по возилото. Црква и синагога беа нападнати во јужниот руски регион Дагестан, информираше локалната полиција во неделата.

(ВИДЕО) Напад на синагога и црква во Русија: Има мртви

А1 On - 23.06.2024

Нападнати се црква и синагога во јужниот руски регион Дагестан, соопшти локалната полиција. Во инцидентот загинал најмалку еден полицаец, соопшти полицијата, додавајќи дека властите се уште се обидуваат да добијат повеќе информации за жртвите.

Терористички напад во Русија – напаѓачи пукале во црква во Дагестан, убиени се двајца полицајци

Фокус - 23.06.2024

Непознати напаѓачи пукале во православна црква во Дербент, Дагестан, по што отвориле оган кон полицијата. Телеграмскиот канал MASH известува дека двајца полицајци загинале, а третиот е ранет.

📷ОВА Е СВЕШТЕНИКОТ КОЈ БИЛ ЗАКЛАН ОД ТЕРОРИСТИТЕ ВО ДАГЕСТАН: Служел во црквата 40 години – убиени двајца напаѓачи

Локално - 23.06.2024

Најмалку пет полицајци загинаа, а најмалку 9 се ранети во нападот што се случи денеска во градот Дербент, Република Дагестан. Меѓу жртвите е и свештеникот Николај Котелников (66), кому напаѓачите му го пресекле гркланот.

📽️ДВА ПАРАЛЕЛНИ ТЕРОРИСТИЧКИ НАПАДИ ВО РУСИЈА: Пукале кон црква и синагога, нападнат и полициски пункт

Локално - 23.06.2024

Непознати напаѓачи нападнале православна црква и синагога во Дербент, Дагестан, по што отвориле оган врз полицијата. Речиси во исто време бил нападнат контролен пункт на сообраќајната полиција во Махачкала.

Teрористички напад во Русија во црква и синагога

Република - 23.06.2024

Вооружена група со автоматски пушки отвори оган во црква и синагога во јужниот руски регион Дагестан а најмалку пет полициски службеници се убиени во нападот анапаѓачите побегнале со бел автомобил.