TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Хари Кејн „во аут“ до мај?

Екипа - 13.03.2018

Повредата на Хари Кејн воопшто не е наивна и асот на Тотенхем нема да може да се врати на терените најмалку до почетокот на мај. Ова го тврди британскиот весник „Мирор“, кој во отсуство на официјална информација од Тотенхем тврди дека прегледите не ...

Кејн нема да игра до мај, неизвесен и за Мундијалот во Русија

Sport 1 - 13.03.2018

Напаѓачот на Тотнем, Хари Кејн, ќе паузира до месец мај што значи дека го очекува тешка битка со времето за да се опорави до почетокот на Светското првенство во Русија. Водечкиот стрелец во Премиерлигата ги повреди лигаментите на скочниот зглоб на ...

Кејн во аут шест недели, неизвесен и за Мундијалот?

TopSport - 13.03.2018

Најдобриот стрелец во Премиер лигата, Хери Кејн ги има повредено лигаментите на скочниот зглоб третпат во последните 18 месеци, по што го очекува пауза од шест недели, а неизвесно е дали ќе биде подготвен за Светското првенство во Русија.

Тотенхем во проблеми – го губи Кејн на подолг период?

Спортклуб - 13.03.2018

Тотенхем може во самиот финиш од сезоната да влезе без најдобриот играч во своите редови, Хари Кејн, кој се повреди на мечот против Стоук претходното коло. Кејн беше приморан да биде заменет, а сега доаѓаат првите информации за неговата физичка ...

Колку ќе паузира Хари Кејн, може ли да го пропушти Мундијалот?!

Спортски - 13.03.2018

Англиските медиуми шпекулираат дека неговиот настап на Мундијалот е ставен под знак прашалник. Нејмар е повреден и прашање е дали ќе се врати до крајот на оваа сезона, а неодамна се повреди и Хари Кејн.

Познато колку ќе отсуствува Кејн по тешката повреда на зглобот

Дерби - 13.03.2018

Најдобриот стрелец во Премиер лигата Хари Кејн ги повреди лигаментите на зглобот по трет пат во 18 месеци во неделата на мечот на Тотенхем против Бурнмаут. Според „Мирор“, во Тотенхем веруваат дека паузата ќе биде иста како во 2016 година, кога ...

Бил „само“ дете од академијата, a сега е најголема ѕвезда во Англија!

Sport 1 - 13.03.2018

Го гледале само како дете од академијата и не му давале никаква важност, па очекувале дека искуство ќе мора да добие на некое друго место, но сега стана еден од најдобрите напаѓачи во Премиерлигата.

Познато дали Хари Кејн ќе може да настапи на Светското првенство

Спортски - 13.03.2018

Кејн оваа сезона во вкупно 39 настапи постигна 35 гола, а успеа да запише и уште четири асистенции. Навивачите на Тотенхем, но и на англиската фудбалска репрезентација можат да здивнат. Имено, напаѓачот се повреди минатиот викенд на натпреварот ...

Сер Мајкл Кејн: Јас сум голем феминист

Стандард - 12.03.2018

Сер Мајкл Кејн се идентификуваше како „голем феминист“ и рече дека ги поддржува сите жени кои се борат за поголема слобода и еднакви права. „Работев со Елизабет Тејлор и ми плаќаа десет проценти помалку од неа.

Кејн во аут шест недели, неизвесен и за Мундијалот?

Макфакс - 13.03.2018

Најдобриот стрелец во Премиер лигата, Хери Кејн ги има повредено лигаментите на скочниот зглоб третпат во последните 18 месеци, по што го очекува пауза од шест недели, а неизвесно е дали ќе биде подготвен за Светското првенство во Русија.

„Мојата генерација“: сер Мајкл Кејн сними документарец за ’60-тите

Оff.net - 12.03.2018

„Е деца, у мое време..“. Кејн ги има и годините и харизмата за вака да ги почнува речениците. И реално да има што да раскаже. Оттаму и не е чудно што решил да сними филм на оваа ...