TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВМРО-ДПМНЕ: 62% од граѓаните сметаат дека Ковачевски работи лошо, владата со историски најслаба доверба, ги чека дебакл ...

Курир - 16.05.2022

62% од граѓаните сметаат дека Ковачевски работи лошо, владата со историски најслаба доверба, ги чека дебакл на изборите, ова денеска преку соопштение до јавноста го истакнаа од ВМРО-ДПМНЕ.

БЕЗМАЛКУ ДВОЦИФРЕНА ПРЕДНОСТ НА ВМРО-ДПМНЕ ПРЕД СДСМ За опозициската партија би гласале 22 отсто од анкетираните

+инфо

ВМРО-ДПМНЕ: 62% од граѓаните сметаат дека Ковачевски работи лошо, Владата со историски најслаба доверба

Сител

Владата со историски најслаба доверба

Нетпрес

ВМРО-ДПМНЕ: 62% од граѓаните сметаат дека Ковачевски работи лошо

Press24

ВМРО-ДПМНЕ: 62% од граѓаните сметаат дека Ковачевски работи лошо, владата со историски најслаба доверба

MakPress

ВМРО-ДПМНЕ: 62% од граѓаните сметаат дека Ковачевски работи лошо

Канал5

Анкета на ИПСОС покажува зголемена предност на ВМРО- ДПМНЕ, СДСМ вели дека анкетата е лажна

Сител - 15.05.2022

Опозицијата има речиси двоцифрена предност во последната анкета која за потребите на ВМРО-ДПМНЕ ја изработила агенцијата ИПСОС. Според неа, доколку утре се одржат парламентарни избори за ВМРО-ДПМНЕ би гласале 22% од граѓаните а за СДСМ нешто помалку ...

Анкети за предвремени избори? – Кузевска: Изборите во 2024 дефинитивно Христијан Мицкоски ќе ги изгуби

ТВ21

Анкета на ИПСОС покажа водство на ВМРО-ДПМНЕ, од СДСМ велат дека тоа се нарачани анкети

Фактор

АНКЕТА ИПСОС: На предвремени избори победник ВМРО-ДПМНЕ, нискиот стандард најголем проблем

Алфа

ИПСОС со анкета за предвремени избори: ВМРО-ДПМНЕ 22%, СДСМ 12,9, ДУИ 6,2

Локално

Анкета на ИПСОС: ВМРО-ДПМНЕ со речиси 10 % предност пред СДСМ

Zoom

Анкета на ИПСОС за потребите на ВМРО-ДПМНЕ: Водат со 9 посто повеќе од СДСМ

Фокус

Слободен Печат Press24 Локално Канал5 Нова ТВ

Стоилковски: СДСМ и Ковачевски бегаат од лидерска средба за да не се отвори прашањето за брзи предвремени парламентарни ...

Курир - 15.05.2022

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски одговарајќи на новинарски прашања во однос на резултатите од истражувањето на јавното мислење на ИПСОС каде што ВМРО-ДПМНЕ има убедлива предност и дали е можна лидерска средба и зошто СДСМ и Ковачевски ја ...

Стоилковски: СДСМ и Димитар Ковачевски бегаат од лидерска средба за да не се отвори прашањето за брзи предвремени парламентарни избори

MakPress

Стоилковски: СДСМ и Димитар Ковачевски бегаат од лидерска средба за да не се отвори прашањето за брзи предвремени парламентарни избори кои што се неминовност и според истражувањето на јавното мислење

Press24

Стоилковски: СДСМ и Ковачевски бегаат од лидерска средба за да не се отвори прашањето за брзи предвремени парламентарни избори

Нетпрес

Стоилковски: Ковачевски бега од лидерска средба за да не се отвори прашањето за предвремени избори

А1 On

Стоилковски: СДСМ и Ковачевски бегаат од лидерска средба за да не се отвори прашањето за брзи предвремени парламентарни избори кои што се неминовност

Република

Стоилковски: СДСМ и Ковачевски бегаат од лидерска средба за да не се отвори прашањето за брзи предвремени парламентарни избори

Макфакс

Анкета ИПСОС: На предвремени избори убедлив победник ВМРО-ДПМНЕ, огромно мнозинство сметаат дека Ковачевски лошо работи

Република - 15.05.2022

Агенцијата ИПСОС за потребите на ВМРО-ДПМНЕ изработи теренска анкета на јавното мислење на 1.000 испитаници за периодот од 06 до 26 април 2022 година. Анкетата се однесува на повеќе актуелни прашања. 1.

АНКЕТА ИПСОС: На предремени избори убедлив победник ВМРО-ДПМНЕ, огромно мнозинство сметаат дека Ковачевски лошо работи

Курир

АНКЕТА ИПСОС: На предремени избори убедлив победник ВМРО-ДПМНЕ, огромно мнозинство сметаат дека Ковачевски лошо работи

Lider

Анкета ИПСОС: На предремени избори ВМРО-ДПМНЕ е убедлив победник, мнозинството смета дека Ковачевски лошо работи

Нетпрес

ВМРО-ДПМНЕ за анкетата на ИПСОС: На предремени избори убедлив победник ВМРО-ДПМНЕ, огромно мнозинство сметаат дека Ковачевски лошо работи

MakPress

АНКЕТА ИПСОС: На предвремени избори убедлив победник ВМРО-ДПМНЕ, огромно мнозинство сметаат дека Ковачевски лошо работи

4NEWS

АНКЕТА ИПСОС: На предремени избори убедлив победник ВМРО-ДПМНЕ, огромно мнозинство сметаат дека Ковачевски лошо работи

Press24

PressingTV Канал5 Денешен