TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(ВИДЕО) Дојава за поставена бомба во авион го запре сообраќајот на белградскиот аеродром, патниците евакуирани

360 степени - 29.02.2024

Сообраќајот на аеродромот бил прекинат откако црногорската авиокомпанија „Ер Монтенегро“ добила дојава за поставена бомба во нивни авион Дојава за поставена бомба имало вечерва околу 19:15 часот на белградскиот аеродром „Никола Тесла“, пренесуваат ...

ЗАТВОРЕН БЕЛГРАДСКИОТ АЕРОДРОМ: Во тек е детален преглед на авионите

Вечер Прес

Се огласи „Ер Монтенегро“ по дојавата за бомба во нивен авион на аеродромот „Никола Тесла“ во Белград

А1 On

(ВИДЕО) Драматична снимка од евакуацијата на патниците од „Ер Монтенегро“

А1 On

Дојава за бомба на летот Белград – Подгорица на Ер Монтенегро

24Инфо

Дојава за бомба во авион на „Ер Монтенегро“

Локално

Дојава за бомба на летот Белград – Подгорица на Ер Монтенегро

Слободен Печат

(ВИДЕО) Евакуирани се патници на аеродромот во Белград поради дојава за бомба

Фокус - 29.02.2024

Српските медиуми пренесуваат информација дека вечерва околу 19 часот и 15 минути на белградскиот аеродром „Никола Тесла“ е добиена дојава за поставена бомба. Аеродромот во моментов е затворен, а последниот авион тргнал во 18:45 часот.

Дојава за бомба на белградскиот аеродром: Пистата блокирана, патниците евакуирани, летовите ќе доцнат

Вечер Прес

(Видео) Драматична снимка од белградскиот аеродром по дојавата за бомба: патници се симнуваат од авион на тобоган

Макфакс

По дојава за бомба на аеродромот во Белград патниците се евакуираа од авион со тобоган, аеродромот затворен

24Инфо

(Видео) Драматична снимка од белградскиот аеродром по дојавата за бомба: патници се симнуваат од авион на тобоган

Опсервер

[ВИДЕО] Драматична снимка од белградскиот аеродром по дојавата за бомба: патници се симнуваат од авион на тобоган

Точка

(ВИДЕО) Драматична снимка по дојавите за бомби: Патниците се симнуваат од авион на тобоган на белградскиот аеродром

Press24

Дојавите за бомби на аеродромот во Белград беа лажни

А1 On - 29.02.2024

На белградскиот аеродром „Никола Тесла“ биле завршени контрадиверзантски проверки, по што било утврдено дека дојавите за бомба се лажни, дознава Танјуг. Претходно, компаниите „Ер Монтенегро“ и „Виз ер“ објавија дека пилотите на нивните авиони добиле ...

Аеродромот Никола Тесла е отворен по извештаите за бомби во авиони

4NEWS

Затворен аеродромот „Никола Тесла“, пилотот на „Ер Монтенегро“ добил дојава за бомба

Бизнис Вести

🎥 ЗАТВОРЕН БЕЛГРАДСКИОТ АЕРОДРОМ „НИКОЛА ТЕСЛА“, ПАТНИЦИТЕ ДРАМАТИЧНО ЕВАКУИРАНИ Пилот на „Ер Монтенегро“ добил дојава за бомба

+инфо

Затворен белградскиот аеродром „Никола Тесла“, пилотот на „Ер Монтенегро“ добил дојава за бомба

Во Центар

Затворен белградскиот аеродром поради дојава за бомба

Нетпрес

Евакуација на аеродромот „Никола Тесла“: Патниците го напуштиле авионот поради закана за бомба

Република

Либертас ТВ21 Независен

Целосно е евакуиран аеродромот во Белград по дојавата за бомби во два авиона (ВИДЕО)

Канал5 - 29.02.2024

На аеродромот Никола Тесла во Белград вечерва околу 19 часот и 10 минути дошло до вистинска драма, откако добиле анонимна дојава за бомба. Неофицијално, станува збор за авионите на авиокомпаниите Wizz Air и Air Montenegro, објави Телеграф.

Дојава за бомби на аеродромот во Белград: Прекин на сообраќајот, пренасочување на летови и целосна евакуација – безбедносните служби ги проверуваат авионите на Air Montenegro и Wizz Air

Lider

Дојава за бомби на авионите на Wizz Air и Air Montenegro - наредена евакуација

Press24