TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Публиката во транс: Цеца грми во Прилеп пред македонскиот народ!

Магазин - 20.07.2019

Вчера во Прилеп започна 17-тото издание на Пиво фестивалот кое ќе трае до недела. Вечерашната главна ѕвезда на Пиво Фест е Светлана Ражњатовиќ-Цеца, која пред половина час пристигна во Прилеп.

Дојава за бомба во кафуле во Прилеп за време на Пивофест?

MakPress - 20.07.2019

Според неофицијални информации кои стигнаа до нашата редакција, доцна вечерва, за време на оддржување на втората фестивалска вечер на Пивофест, во прилепската полиција било пријавено дека е поставена бомба во кафулето во кое и минатата недела беше ...

Цеца на Пиво фест во Прилеп

Тера - 19.07.2019

Вечерва главна ѕвезда на втората вечер на Пиво Фест е Светлана Ражњатовиќ-Цеца, која пред половина час пристигна во Прилеп. Во зградата на општината ја пречекаа и новинарите, а потоа и нејзиниот настап на сцената во центарот на градот.

„Пивофест“ во Прилеп почна во весела атмосфера - Цеца вечерва главна ѕвезда

Сител - 19.07.2019

Во Прилеп започна 17-тото издание на Пиво фестивалот. На првата вечер од манифестацијата пристуните кои ги имаше од цела Македонија се забавуваат на музиката од Прилепски Еснаф, Селимова Желчески, но и на рок и рокенрол звуците од Ѓорѓе Давид, Ивана ...

Аутоклуб: За транзит низ Прилеп, „Пивофест“ наплаќа 60 денари

+инфо - 19.07.2019

Откако почна „ПивоФест 2019“ на влезовите во Прилеп, како и на транзитните точки поставени се бариери на кои се наплаќа доколку сакате да влезете, но и да поминете низ Прилеп со цел да стигнете до вашата дестинација која не е во градот, пишува ...

СКАНДАЛОЗНО: Платете доколку сакате да поминете низ Прилеп за време на „Пиво Фест“

Курир - 19.07.2019

Почетокот на овогодинешната манифестација „Пиво Фест 2019” кој се одржува во Прилеп започна со скандал, пренесува порталот Аутоклуб . Имено на влезовите во градот како и транзитните точки поставени се бариери на кои се наплаќа доколку сакате да ...

„Пивофест“ во Прилеп почна во весела атмосфера со посетители од земјава и странство

Сител - 19.07.2019

Во весела атмосфера, со голема забава и музика за сите генерации со голтка пенлив пијалак и вкусна скара, синоќа, во Прилеп беше отворена големата атрактивна летна манифестација „Пивофест 2019“.

Втора вечер на „Пивофест“

Н.Македонија - 19.07.2019

Во убава и весела атмосфера, со музика за сите генерации, со голтка пиво и вкусна скара, синоќа, во Прилеп беше отворена големата балканска манифестација „Пивофест 2019″. Посетителите задоволни, велат дека Фестивалот е препознатлив за регионот и ...

Се очекува усшешна втора вечер на „Пивофест“ во Прилеп

Локално - 19.07.2019

Неподелен е впечатокот дека првата вечер на „Пивофест 2019“ помина во одлична атмосфера и голема посетеност, што во претходните години не беше карактеристика за првиот фестивалски ден, соопштија на денешната прес-конференција организаторите на една ...

(ФОТО) Цеца ужива во машко друштво на Кипар, а вечер треба да биде во Прилеп

Женски магазин - 19.07.2019

Како најголема ѕвезда во програмата на „Пивофест“ во Прилеп, е најавена српската фолкерка Цеца, која треба да настапи вечерва. Очигледно пејачката ќе долета директно од Кипар, каде пред само 16 часа уживаше во непознато машко ...

Вечерва започнува Пиво фест 2019 – Прилеп е подготвен

Н.Македонија - 18.07.2019

Вечерва започнува 17-то издание на фестивалот на пивото „Пиво фест 2019“ во Прилеп. Од општината велат дека се подготвени за стартот на најголемата македонска манифестација. -Направени се сите подготовки, спремни се сите штандови, главната бина на ...

Во Прилеп почнува „Пивофест 2019“

Макфакс - 18.07.2019

Сакам да ве убедам дека сме спремни за почеток на годинешниот „Пивофест 2019“, направени се сите подготовки, спремни се сите штандови, како и главната бина на која вечер ќе настапат изведувачите, истакна на денешната прес-конференција непосредно ...

Во Прилеп сѐ е подготвено за почетокот на „Пивофест“

Независен - 18.07.2019

Со многу забава, штандови за дегустација на познатиот пенлив пијалак и вкусна скара, со голем број познати изведувачи од земјава и од Регионот, со новини и во сигурна атмосфера вечер во центарот на Прилеп официјално ќе биде отворена 17-тата по ред ...

Сѐ е подготвено за 17-от фестивал на пивото во Прилеп

Н.Македонија - 18.07.2019

Привршуваат последните подготовки за стартот на годинашното 17-то издание на популарната македонска и балканска манифестација „Пиво-фест“, што почнува вечерва, а ќе заврши на 21 јули во Прилеп.

„Пивофест“ наплаќа 60 денари за транзит низ Прилеп (ФОТО)

Слободен Печат - 19.07.2019

Градоначалникот Илија Јованоски денеска на прес-конференција изјави дека паркирањето ќе започне од периферијата кон централното градско подрачје без при тоа да се наведе дали оние кои транзитираат треба да платат или да се движат по друга рута, ...

Досега невидено: Платете доколку сакате да поминете низ Прилеп за време на „Пиво Фест“

Скопје24 - 19.07.2019

Почетокот на овогодинешната манифестација „Пиво Фест 2019” кој се одржува во Прилеп започна неочекувано, пренесува порталот Аутоклуб. Имено на влезовите во градот како и транзитните точки поставени се бариери на кои се наплаќа доколку сакате да ...

Сите патишта водат кон Прилеп - започнува Пиво Фест, Цеца главна ѕвезда

Скопје инфо - 18.07.2019

Се е подготвено за денешното отворање на 17-тиот по ред Пиво Фест во Прилеп кој ќе трае 4 дена. На овој фестивал досега продефилираа најголемите музички имиња од целиот Балкан и Македонија.

„Пивофест“ во Прилеп почна во весела атмносфера со посетители од земјава и странство

Опсервер - 19.07.2019

Во весела атмосфера, со голема забава и музика за сите генерации со голтка пенлив пијалак и вкусна скара, синоќа, во Прилеп беше отворена големата атрактивна летна манифестација „Пивофест 2019“.

Се очекува усшешна втора вечер на „Пивофест“ во Прилеп, настапува Цеца

Либертас - 19.07.2019

Неподелен е впечатокот дека првата вечер на „Пивофест 2019“ помина во одлична атмосфера и голема посетеност, што во претходните години не беше карактеристика за првиот фестивалски ден, соопштија на денешната прес-конференција организаторите на една ...

Вечерва почнува „Пиво фест“

Тера - 18.07.2019

„Сакам да ве убедам дека сме спремни за почеток на годинешниот ‘Пивофест 2019’. Направени се сите подготовки, спремни се сите штандови, главната бина на која вечер ќе настапат изведувачите“, истакна на денешната прес конференција непосредно пред ...

Во Прилеп сѐ е подготвено за почетокот на „Пивофест“

MTM - 18.07.2019

Со многу забава, штандови за дегустација на познатиот пенлив пијалак и вкусна скара, со голем број познати изведувачи од земјава и од Регионот, со новини и во сигурна атмосфера вечер во центарот на Прилеп официјално ќе биде отворена 17-тата по ред ...

„Пивофест“ во Прилеп почна во весела атмносфера со посетители од земјава и странство

Бриф - 19.07.2019

Во весела атмосфера, со голема забава и музика за сите генерации со голтка пенлив пијалак и вкусна скара, синоќа, во Прилеп беше отворена големата атрактивна летна манифестација „Пивофест 2019“.

Се очекува усшешна втора вечер на „Пивофест“ во Прилеп

Опсервер - 19.07.2019

Неподелен е впечатокот дека првата вечер на „Пивофест 2019“ помина во одлична атмосфера и голема посетеност, што во претходните години не беше карактеристика за првиот фестивалски ден, соопштија на денешната прес-конференција организаторите на една ...

Во Прилеп сѐ е подготвено за почеток на „Пивофест“

Вечер - 18.07.2019

Со многу забава, штандови за дегустација на познатиот пенлив пијалак и вкусна скара, со голем број познати изведувачи од земјава и од Регионот, со новини и во сигурна атмосфера вечер во центарот на Прилеп официјално ќе биде отворена 17-тата по ред ...

„Пивофест" во Прилеп почна во весела атмносфера со посетители од земјава и странство

Канал5 - 19.07.2019

Во весела атмосфера, со голема забава и музика за сите генерации со голтка пенлив пијалак и вкусна скара, синоќа, во Прилеп беше отворена големата атрактивна летна манифестација „Пивофест 2019".

Одлична атмосфера на првата вечер од Пивофест во Прилеп

Независен - 19.07.2019

Неподелен е впечатокот дека првата вечер на „Пивофест 2019“ помина во одлична атмосфера и голема посетеност, што во претходните години не беше карактеристика за првиот фестивалски ден, соопштија на денешната прес-конференција организаторите на една ...

Во Прилеп сѐ е подготвено за почетокот на „Пивофест“

Сител - 18.07.2019

Со многу забава, штандови за дегустација на познатиот пенлив пијалак и вкусна скара, со голем број познати изведувачи од земјава и од Регионот, со новини и во сигурна атмосфера вечер во центарот на Прилеп официјално ќе биде отворена 17-тата по ред ...

Започна „Пивофест 2019“ со забава и музика за сите генерации

Слободен Печат - 19.07.2019

Вечер на големата фестивалска бина ќе настапат: Ален Хасановиќ, Миле Кузманоски, Кантурови и на крајот Светлана Ражњатовиќ-Цеца. Во весела атмосфера, со голема забава и музика за сите генерации со голтка пенлив пијалак и вкусна скара, синоќа, во ...

Синоќа „Галија“, вечерва Цеца

Тера - 19.07.2019

Неподелен е впечатокот дека првата вечер на „Пивофест 2019“ помина во одлична атмосфера и голема посетеност, што во претходните години не беше карактеристика за првиот фестивалски ден. Градоначалникот Илија Јованоски рече дека е нескриено неговото ...

Вечерва во Прилеп започнува 17. манифестација „Пивофест 2019“

Нетпрес - 18.07.2019

Со многу забава, штандови за дегустација на познатиот пенлив пијалак и вкусна скара, со голем број познати изведувачи од земјава и од регионот, со новини и во сигурна атмосфера вечер во центарот на Прилеп официјално ќе биде отворена 17-тата по ред ...

„Пивофест“ во Прилеп почна во весела атмосфера со посетители од земјава и странство

Алфа - 19.07.2019

Во весела атмосфера, со голема забава и музика за сите генерации со голтка пенлив пијалак и вкусна скара, синоќа, во Прилеп беше отворена големата атрактивна летна манифестација „Пивофест 2019“.

Се очекува успешна втора вечер на „Пивофест" во Прилеп

Канал5 - 19.07.2019

Неподелен е впечатокот дека првата вечер на „Пивофест 2019" помина во одлична атмосфера и голема посетеност, што во претходните години не беше карактеристика за првиот фестивалски ден. Соопштија на денешната прес-конференција организаторите на една ...

Во Прилеп сѐ е подготвено за почетокот на „Пивофест“

MakPress - 18.07.2019

Со многу забава, штандови за дегустација на познатиот пенлив пијалак и вкусна скара, со голем број познати изведувачи од земјава и од Регионот, со новини и во сигурна атмосфера вечер во центарот на Прилеп официјално ќе биде отворена 17-тата по ред ...

„Пивофест“ почна во весела атмосфера со посетители од земјава и странство

Вечер - 19.07.2019

Во весела атмосфера, со голема забава и музика за сите генерации со голтка пенлив пијалак и вкусна скара, синоќа, во Прилеп беше отворена големата атрактивна летна манифестација „Пивофест 2019“.

Се очекува усшешна втора вечер на „Пивофест“ во Прилеп

1tv - 19.07.2019

Неподелен е впечатокот дека првата вечер на „Пивофест 2019“ помина во одлична атмосфера и голема посетеност, што во претходните години не беше карактеристика за првиот фестивалски ден, соопштија на денешната прес-конференција организаторите на една ...

Во весела атмосфера започна „Пивофест“ во Прилеп

MakPress - 19.07.2019

Во весела атмосфера, со голема забава и музика за сите генерации со голтка пенлив пијалак и вкусна скара, синоќа, во Прилеп беше отворена големата атрактивна летна манифестација „Пивофест 2019“.

Втората вечер на Пивофест во знакот на Цеца

MakPress - 19.07.2019

Неподелен е впечатокот дека првата вечер на „Пивофест 2019“ помина во одлична атмосфера и голема посетеност, што во претходните години не беше карактеристика за првиот фестивалски ден, соопштија на денешната прес-конференција организаторите на една ...