TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бачев најави „план – Б“ по усвојување на уставните измени

Алсат-М - 12.01.2019

За Јанко Бачев вчерашното изгласување на уставните измени е најголемото предавство во историјата на Македонија. Бачев најави план Б кој ќе се активира во процесот на известување на земјите членки на Обединетите нации дека земјава има ново име.

СДСМ: Мицкоски веќе зборува како Бачев, загубен во сопствената неспособност

А1 On - 12.01.2019

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Христијан Мицкоски од ВМРО-ДПМНЕ. „Денеска ново назадување покажа Христијан Мицкоски, портпаролот на Бачев. Антизападниот пион, Христијан Мицкоски, веќе зборува како Јанко Бачев, ниско, на ...

(ВИДЕО) Бачев: Иванов да побара седница на Советот за безбедност на ОН за да се отфрли Договорот од Преспа

А1 On - 12.01.2019

Вчера се случи едно од најголемите предавства во поновата македонска историја. Странскиот измеќар Зоран Заев и 81 пратеник извршија национално предавство врз македонскиот народ и македонската држава со изгласувањето на уставните измени со кои се ...

СДСМ: Целиот демократски свет го поздрави усвојувањето на уставните измени, дебакл за изолираните деструктивци Мицкоски ...

Канал5 - 12.01.2019

Со усвојувањето на уставните измени имплементиран е Договорот од Преспа со јшто се отвораат перспективите кон светла македонска иднина во ЕУ и НАТО, се наведува во соопштението на СДСМ. Целиот демократски свет, Европската унија, САД, НАТО, ...

СДСМ вечерва најжестоко му возврати на Христијан Мицковски: Спреми се за пораз

Centar - 11.01.2019

– Македонија успеа, Мицкоски, Бачев и Груевски се поразени, може да се спремаат за нов пораз на кои било избори Засекогаш ќе остане запаметено: Мицкоски, Груевски, Бачев и Иванов работеа против граѓаните и против ЕУ и НАТО, но не успеаја! Победи ...

Маргиналци И криминалци

Сакам да кажам - 11.01.2019

1 Видете вака. Ние ќе влеземе во НАТО секако. И со Беса и без Беса. И тоа сосе второто крило. И сосе будалаштината во личната карта да се пишувало и етничкото потекло. Глупости на квадрат.

Бачев: И да ги изгласаат уставните измени, ништо не е готово, ќе го притиснеме Иванов

А1 On - 11.01.2019

Уште не е завршено, ова е само дел. И да изгласаат уште не е се завршено. Ако изгласаат, потоа треба да се гласа во Грција. Потоа Заев да испрати писмо дека Македонија го сменила името до ОН.

Бачев: Ќе го притиснеме Иванов да испрати писмо дека договорот не е валиден

Макфакс - 11.01.2019

Лидерот на „Единствена Македонија“ и еден од говорниците на протестите пред Собранието, Јанко Бачев изјави дека и да се изгласаат уставните измени, уште нема да биде сѐ завршено, бидејќи претседателот Ѓорге Иванов би можел да испрати писмо дека ...

Бачев најави „план – Б“ по усвојување на уставните измени

Локално - 12.01.2019

За Јанко Бачев вчерашното изгласување на уставните измени е најголемото предавство во историјата на Македонија. Бачев најави план Б кој ќе се активира во процесот на известување на земјите членки на Обединетите нации дека земјава има ново име.

СДСМ реагира на пресот на Мицкоски: Неговите муабети се „бла бла“ и „дрн дрн“

Макфакс - 12.01.2019

Христијан Мицкоски, веќе зборува како Јанко Бачев, ниско, на ниво карактеристично за фрустритани, поразени и неуспешни политичари, загубени во сопствената неспособност, реагира Социјалдемократскиот сојуз на Македонија, по прес-конференцијата на ...

Бачев вели ништо не е готово, има ли план Б?

Фактор - 11.01.2019

Претседателот на „Единствена Македонија“ на протестите пред Собранието, Јанко Бачев изјави дека и да се изгласаат уставните измени, уште нема да биде сѐ завршено. Бачев вели дека претседателот на државата, Ѓорге Иванов би можел да испрати писмо дека ...

(ВИДЕО) Бачев: Ова е нашиот план Б за спречување на Договорот за промена на името

Скопје1 - 12.01.2019

„Вчера се случи едно од најголемите предавства во поновата македонска историја. Странскиот измеќар Зоран Заев и 81 пратеник извршија национално предавство врз македонскиот народ и македонската држава со изгласувањето на уставните измени со кои се ...

СДСМ: Мицкоски и Бачев работат против државните интереси

А1 On - 11.01.2019

„Откако се сведе на портпарол на Јанко Бачев, антизападниот пион Христијан Мицкоски, јавно призна дека ќе стори се Македонија да не влезе во ЕУ и НАТО. Занесени во спроведувањето на антизападните и антидржавни наредби од нивниот шеф, ...

Тројка од источните соништа: Бачев-Мицкоски-Касами!

CivilMedia - 11.01.2019

Пишува: Иста инспирација, иста мета, исто растојание. Исти банкомат? Ај, да не претеруваме… Сепак, каква иронија: Албанецот Касами е клучниот играч за исполнување на македонскиот националистички проект на Бачев и Мицкоски… Може ли некој да објасни ...

СДСМ: Целиот демократски свет им честитаа на историската одговорност на пратениците и граѓаните

Скопје1 - 12.01.2019

Со усвојувањето на уставните измени имплементиран е Договорот од Преспа со јшто се отвораат перспективите кон светла македонска иднина во ЕУ и НАТО, велат од СДСМ. „Целиот демократски свет, Европската унија, САД, НАТО, Германија, Велика Британија, ...

СДСМ: Се јави антизападниот агент Груевски, им напиша команди на неговите пиони Мицкоски и Бачев

ТВ21 - 10.01.2019

Се јави антизападниот агент Никола Груевски, им напиша команди на неговите пиони, Мицкоски и Бачев против Македонија, велат во соопштението од СДСМ испратено по објавата на Груевски на Фејзбук.

Костадинов со критики: Мицкоски се приклучи на анти ЕУ и анти НАТО протести

ТВ21 - 10.01.2019

Мицкоски и Бачев докажуваат кој е поголем противник на македонската интеграција во НАТО и ЕУ, обвини пратеникот и портпарол на СДСМ Костадин Костадинов. Тој вели дека Мицкоски се приклучил на антизападните протести и заедно со неговата партија и ...

СДСМ: Мицкоски се сведе на портпарол на Бачев

Centar - 10.01.2019

Христијан Мицкоски не само што му се приклучи туку и самиот се сведе на портапол на Јанко Банчев, додека им слугува на неговите антизападни шефови против НАТО и ЕУ, реагира СДСМ на говорот на Мицкоски на протестот пред Собранието, во кој, меѓу ...

По обвинувањата дека тројца пратеници се држат во заложништво по налог на Џес Бејли, се огласи Џафери

Centar - 10.01.2019

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, ги демантира информациите изнесени од лидерот на Единствена Македонија, Јанко Бачев, дека претставници од американската амбасада, по налог на американскиот амбасадор, Џес Бејли, држат тројца пратеници ...

Бачев тврди дека тројца пратеници се заклучени во Собрание и врз нив се врши притисок

Пулс24 - 10.01.2019

Тројца пратеници се заклучени во Собранието каде што е присутен и локалниот раководител на ЦИА, Дејвид Стивенсон, и врз нив се врши невиден притисок за да гласаат за уставните измени, обвини лидерот на Единствена Македонија, Јанко Бачев.

СДСМ: Македонија успеа, Мицкоски, Бачев и Груевски се поразени, може да се спремаат за нов пораз на кои било избори

Канал5 - 11.01.2019

Засекогаш ќе остане запаметено: Мицкоски, Груевски, Бачев и Иванов работеа против граѓаните и против ЕУ и НАТО, но не успеаја!, се наведува во реакцијата на СДСМ на прес конференцијата на претседателот на ВМРО - ДПМНЕ , Христијан Мицкоски.

Маргиналци и криминалци

iPortal - 11.01.2019

Ви пренесуваме дел од колумната на Горан Михајловски за СДК: Се виде тоа кога тврдокорните го молеа Мицкоски да им се обрати на нивниот протест пред Собранието. А тој ги одби. Зошто? Веројатно затоа што уште не беше стигнала дозволата од Будимпешта ...

Бачев: Ќе го притиснеме Иванов да испрати писмо дека договорот не е валиден

Centar - 11.01.2019

Лидерот на „Единствена Македонија“ и еден од говорниците на протестите пред Собранието, Јанко Бачев изјави дека и да се изгласаат уставните измени, уште нема да биде сѐ завршено, бидејќи претседателот Ѓорге Иванов би можел да испрати писмо дека ...

СДСМ: Мицкоски веќе зборува како Бачев, разбирлив е очајот кај маргиналните деструктивци, поразени се

Канал5 - 12.01.2019

Денеска ново назадување покажа Христијан Мицкоски, портпаролот на Бачев, се наведува во реакцијата на СДСМ на прес конференцијата на Мицкоски. Антизападниот пион, Христијан Мицкоски, веќе зборува како Јанко Бачев, ниско, на ниво карактеристично за ...

(Видео) Бачев: Имаме план Б за името

Макфакс - 12.01.2019

Претседателот на Единствена Македонија, Јанко Бачев на прес-конференција истакна дека ништо не е готово по гласањето на уставните измени во Собранието, обелоденувајќи го партискиот план за спречување на преименувањето на земјата во Република Северна ...

Бачев: Странскиот измеќар Зоран Заев и 81 пратеник извршија национално предавство врз македонскиот народ

ТВ21 - 12.01.2019

Јанко Бачев, лидерот на Единствена Македонија изјави на денешниот прес дека премиерот Заев е странски измеќар и со своите 81 пратеник извршиле големо предавство врз македонскиот народ со уставните измени.

СДСМ: Мицкоски и Бачев ги спроведуваат наредбите од бегалецот Груевски

МКД - 11.01.2019

Откако се сведе на портпарол на Јанко Бачев, антизападниот пион Христијан Мицкоски, јавно призна дека ќе стори се Македонија да не влезе во ЕУ и НАТО, велат од партијата СДСМ. „Занесени во спроведувањето на антизападните и антидржавни наредби од ...

Тројка од источните соништа: Бачев-Мицкоски-Касами!

+инфо - 11.01.2019

Штета е што Груевски, со своите хушкачки инструкции на фејсбук, дополнително ги компромитира очајничките напори на Мицкоски самиот да ја поштеди Македонија од нејзината подобра иднина, кога веќе работите си го добиваат својот сосема логичен тек: ...

СДСМ: Уставните измени поздравени од целиот демократски свет, дебакл за Мицкоски и Бачев

Слободен Печат - 12.01.2019

Сами, без поддршка од граѓаните и целосно изолирани остана раководството на ВМРО-ДПМНЕ, Јанко Бачев и неговиот портпарол Христијан Мицкоски. Со усвојувањето на уставните измени имплементиран е Договорот од Преспа со што се отвораат перспективите кон ...

СДСМ: Антизападниот агент Груевски им напиша команди на пионите Мицкоски и Бачев

+инфо - 10.01.2019

Се јави антизападниот агент Никола Груевски, им напиша команди на неговите пиони, Мицкоски и Бачев против Македонија, реагира СДСМ на Фејсбук статусот на поранешниот премиер, а сега азилант Груевски.

Костадинов со критики: Мицкоски се приклучи на анти ЕУ и анти НАТО протести

4NEWS - 10.01.2019

Мицкоски и Бачев докажуваат кој е поголем противник на македонската интеграција во НАТО и ЕУ, обвини пратеникот и портпарол на СДСМ Костадин Костадинов. Тој вели дека Мицкоски се приклучил на антизападните протести и заедно со неговата партија и ...

СДСМ: Мицкоски се сведе на портпарол на Бачев

+инфо - 10.01.2019

Христијан Мицкоски не само што му се приклучи туку и самиот се сведе на портапол на Јанко Банчев, додека им слугува на неговите антизападни шефови против НАТО и ЕУ, реагира СДСМ на говорот на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски од протестот ...

Џафери го демантира Бачев, тој вели: Нема заклучени пратеници во Собранието

Скопје1 - 10.01.2019

Претседателот на Собранието на Република Македонија Талат Џафери, ги демантира информациите изнесени од лидерот на „Единствена Македонија“ Јанко Бачев, дека претставници од американската амбасада, по налог на американскиот амбасадор Џес Бејли држат ...

СДСМ: Кога ќе има избори не зависи од Мицкоски, туку од приоритетите на граѓаните и државата

А1 On - 11.01.2019

СДСМ со писмено соопштение реагира на изјавата на Христијан Мицкоски. „Засекогаш ќе остане запаметено: Мицкоски, Груевски, Бачев и Иванов работеа против граѓаните и против ЕУ и НАТО, но не успеаја! Победи сигурната иднина наспроти темното минато.

Маргиналци и криминалци

Либертас - 11.01.2019

Ви пренесуваме дел од колумната на Горан Михајловски за СДК: Се виде тоа кога тврдокорните го молеа Мицкоски да им се обрати на нивниот протест пред Собранието. А тој ги одби. Зошто? Веројатно затоа што уште не беше стигнала дозволата од Будимпешта ...

Бачев: Ќе го притиснеме Иванов да испрати писмо дека договорот не е валиден

Точка - 11.01.2019

Лидерот на „Единствена Македонија“ и еден од говорниците на протестите пред Собранието, Јанко Бачев изјави дека и да се изгласаат уставните измени, уште нема да биде сѐ завршено, бидејќи претседателот Ѓорге Иванов би можел да испрати писмо дека ...

СДСМ реагира на пресот на Мицкоски: Неговите муабети се „бла бла“ и „дрн дрн“

Centar - 12.01.2019

Христијан Мицкоски, веќе зборува како Јанко Бачев, ниско, на ниво карактеристично за фрустритани, поразени и неуспешни политичари, загубени во сопствената неспособност, реагира Социјалдемократскиот сојуз на Македонија, по прес-конференцијата на ...

Бачев: Странскиот измеќар Зоран Заев и 81 пратеник извршија национално предавство врз македонскиот народ

4NEWS - 12.01.2019

Јанко Бачев, лидерот на Единствена Македонија изјави на денешниот прес дека премиерот Заев е странски измеќар и со своите 81 пратеник извршиле големо предавство врз македонскиот народ со уставните измени.

СДСМ: Мицкоски јавно призна дека ќе стори сѐ Македонија да не влезе во ЕУ и НАТО

Макфакс - 11.01.2019

Откако се сведе на портпарол на Јанко Бачев, антизападниот пион Христијан Мицкоски, јавно призна дека ќе стори се Македонија да не влезе во ЕУ и НАТО, велат од опозициската СДСМ. „Занесени во спроведувањето на антизападните и антидржавни наредби од ...

Тројка од источните соништа: Бачев-Мицкоски-Касами!

Либертас - 11.01.2019

Ви пренесуваме дел од колумната на Сашо Орданоски за Цивил Медиа: Штета е што Груевски, со своите хушкачки инструкции на фејсбук, дополнително ги компромитира очајничките напори на Мицкоски самиот да ја поштеди Македонија од нејзината подобра ...

СДСМ: Светот ги поздрави уставните измени, Мицкоски и Бачев се изолирани деструктивци

Независен - 12.01.2019

Целиот демократски свет, Европската унија, САД, НАТО, Германија, Велика Британија, Европската комисија, Австрија и други го поздравија усвојувањето на измените на Уставот, честитаа на историската одговорност на пратениците и граѓаните и ја ...

СДСМ: Груевски им напиша команди на неговите пиони, Мицкоски и Бачев

А1 On - 10.01.2019

„Се јави антизападниот агент Никола Груевски, им напиша команди на неговите пиони, Мицкоски и Бачев против Македонија. Кукавицата Никола Груевски, шефот на Мицкоски, Бачев и Иванов, дели наредби по социјалните мрежи, во очајни обиди да направи ...

СДСМ: Мицкоски се сведе на портпарол на Бачев

Слободен Печат - 10.01.2019

Христијан Мицкоски не само што му се приклучи туку и самиот се сведе на портапол на Јанко Банчев, додека им слугува на неговите антизападни шефови против НАТО и ЕУ, реагира СДСМ на говорот на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски од протестот ...

СДСМ: Македонија успеа, Мицкоски, Бачев и Груевски се поразени

Вечер - 11.01.2019

Македонија успеа, Мицкоски, Бачев и Груевски се поразени, може да се спремаат за нов пораз на кои било избори. Засекогаш ќе остане запаметено: Мицкоски, Груевски, Бачев и Иванов работеа против граѓаните и против ЕУ и НАТО, но не успеаја! Победи ...

Бачев: Ништо не е готово, ќе го притиснеме Иванов да испрати писмо

МКД - 11.01.2019

Протестот против уставните измени продолжува додека во Собранието пратениците ги изгласаа уставните измени во третата и последна фаза согласно Договорот од Преспа. „Ова е само дел. И да изгласаат уште не е се завршено.

СДСМ: Мицкоски веќе зборува како Бачев, Македонија оди напред во ЕУ и НАТО

24Инфо - 12.01.2019

Мицкоски веќе зборува како Бачев, разбирлив е очајот кај маргиналните деструктивци, поразени се, Македонија оди напред во ЕУ и НАТО Денеска ново назадување покажа Христијан Мицкоски, портпаролот на Бачев.

Бачев: Претседателот Иванов мора да го поништи Договорот од Преспа и на крајот на мандатот да застане на страната на ...

Фокус - 12.01.2019

Вчера се случи едно од најголемите предавства во поновата македонска историја. Странскиот измеќар Зоран Заев и 81 пратеник извршија национално предавство врз македонскиот народ и македонската држава со изгласувањето на уставните измени со кои се ...

ВМРО-ДПМНЕ против уставните измени, СДСМ велат дека Македонија ќе биде членка на ЕУ и НАТО

1tv - 11.01.2019

Пред продолжувањето на денешната седница во Собранието за уставните измени, од ВМРО-ДПМНЕ во соопштение го повторија ставот дека премиерот Заев оди спротивно на волјата на народот изразена на референдумот на 30 септември.

Тројка од источните соништа: Бачев-Мицкоски-Касами!

Слободен Печат - 11.01.2019

Иста инспирација, иста мета, исто растојание. Исти банкомат? Ај, да не претеруваме… Штета е што Груевски, со своите хушкачки инструкции на фејсбук, дополнително ги компромитира очајничките напори на Мицкоски самиот да ја поштеди Македонија од ...

СДСМ: Целиот демократски свет го поздрави усвојувањето на уставните измени

А1 On - 12.01.2019

„Со усвојувањето на уставните измени имплементиран е Договорот од Преспа со јшто се отвораат перспективите кон светла македонска иднина во ЕУ и НАТО. Целиот демократски свет, Европската унија, САД, НАТО, Германија, Велика Британија, Европската ...