TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бугарски медиум: Орце Камчев во одлична кондиција ужива на јахта во Варна

365 - 23.08.2019

Иако бугарските служби одбиваат да дадат коментар, освен што за „Слободна Европа“ велат дека го следат случајот со Орце Камчев во Северна Македонија, „Афера.бг“ е должна да ги информира тие специјални служби дека додека демек го следат случајот и во ...

И по притворот на Катица, СЈО не се откажува од парите на Камчев

Телма - 23.08.2019

СЈО не знае каде е Орце Камчев, но знае што прави нивниот осомничен во Империја, а сведок во случајот со рекетот. Се следат аукциите за продажба на негови фирми и гасна централа, повелкувањето од управниот одбор на Орка холдинг, фирма вплетката во ...

Каде е Орце Камчев? Стефанова: Немам овластување да го барам!

Алсат-М - 23.08.2019

Никој не знае каде е бизнисменот Орце Камчев. Ваков одговор даде Катица Јанева уште при распитот кај Русковска, пред да заврши во притвор, а денеска речиси идентичен беше и одговорот на обвинителката Лиле Стефанова.

Има ли грешни политичари и бизнисмени во „Рекет“

Р.С.Европа - 23.08.2019

Дали има грешни функцонери поврзани со „Рекет“, а и бизнисмени за кои има индиции во јавноста, но и во објавените аудио снимки. Обвинителството засега е фокусирано само на исплатата од бизнисменот Орце Камчев, а упатените велат дека треба да се ...

Стефанова за „Империја“: Имотот на Камчев е замрзнат и тој не може да го отуѓува

Нова ТВ - 23.08.2019

„Имаме известувања за сите дејствија кои ги презема Јордан Камчев како управител и член на управен одбор и преземаме законски дејствија кои можеме да ги преземаме во овој момент“, кажа обвинителката Лиле Стефанова која го води предметот „Империја“, ...

Стефанова: Истрагата за случајот „Империја" застана, немам овластување да побарам каде е Камчев

Канал5 - 23.08.2019

Истрагата за случајот „Империја" застана по донесувањето на начелното правно мислење и затоа е потребно што побрзо донесување на Законот за јавно обвинителство, изјави јавната обвинителка Лиле Стефанова. – Нема друго решение.

Стефанова: Предметите на СЈО не можат да паднат поради притворот на Јанева

Р.С.Европа - 23.08.2019

На новинарско прашање дали поради притворот на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева можат да паднат сите предмети на СЈО, обвинителката Лиле Стефанова, која го води предметот „Империја“, рече дека „таква можност не постои“.

Запрена истрагата за „Империја“- Стефанова тврди дека нема овластувања да побара каде е Камчев

Магазин - 23.08.2019

Запрена е истрагата за случајот „Империја”по донесувањето на начелното правно мислење и затоа е потребно што побрзо донесување на Законот за јавно обвинителство, изјави јавната обвинителка Лиле Стефанова.

АФЕРА.БГ: Домашните специјални служби го „преспаа“ Орце Камчев на неговата јахта во пристаништето во Варна, додека врие ...

CivilMedia - 23.08.2019

Знаат ли бугарските безбедносни служби дека Орце Камчев се одмора на јахта во пристаништето во Варна, прашува бугарскиот портал АФЕРА.БГ . Вчера во Северна Македонија беше уапсена шефицата на Специјалното јавно обвинителство Катица Јанева по налог ...

Цветанов: Ако Камчев платил 500.000 евра за да искочи од притвор, редно е да биде вратен пак таму

iPortal - 22.08.2019

Прашање до Вилма но и до новиот менаџмент на СЈО: Ако Орце Камчев излегол од притвор преку”Рекет”, а се виде дека влијаел и на делото, ПЛАНИРА ЛИ НЕКОЈ ДА ЗАПОЧНЕ ПОСТАПКА ЗА ВРАЌАЊЕ НА КАМЧЕВ БАШ ТАМУ ОД КАЈ ШТО ПОЧНУВА ДЕЛОТО РЕКЕТ? Ако Камчев ...

Дали истрагата за „Рекет“ ќе допре до Врховен суд?

Фокус - 22.08.2019

Дали треба да се испита работењето на одредени судии откако истрагата за случајот „Рекет“ се прошири на специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева, која заврши во притвор како третоосомничена? Се уште се бараат одговори кои се политичарите кои ...

Николовска: Целта на Камчев била да го уништи СЈО.

Либертас - 23.08.2019

СЈО не знае каде е Орце Камчев, но знае што прави нивниот осомничен во Империја, а сведок во случајот со рекетот. Се следат аукциите за продажба на негови фирми и гасна централа, повелкувањето од управниот одбор на Орка холдинг, фирма вплетката во ...

Стефанова: Имотот на Камчев е замрзнат и тој не може да го отуѓува

Press24 - 23.08.2019

Имаме известувања за сите дејствија кои ги презема Јордан Камчев како управител и член на управен одбор и преземаме законски дејствија кои можеме да ги преземаме во овој момент. Ова го кажа обвинителката Лиле Стефанова која го води предметот ...

Стефанова: Истрагата за „Империја“ застана

+инфо - 23.08.2019

Има решение за поставување на вршители на должност, решение за поставување на обвинител кој го заменува отсутниот или спречениот јавен обвинител, вели Стефанова. – Нема друго решение. Само новите одредби кои ќе го вклопат СЈО и ќе му дадат право на ...

АФЕРА.БГ: Домашните специјални служби го „преспаа“ Орце Камчев на неговата јахта во пристаништето во Варна, додека врие ...

Либертас - 23.08.2019

Знаат ли бугарските безбедносни служби дека Орце Камчев се одмора на јахта во пристаништето во Варна, прашува бугарскиот портал АФЕРА.БГ. Вчера во Северна Македонија беше уапсена шефицата на Специјалното јавно обвинителство Катица Јанева по налог на ...

Никој не знае каде е Орце Камчев

Независен - 23.08.2019

Истрагата за случајот „Империја“ застана по донесувањето на начелното правно мислење и затоа е потребно што побрзо донесување на Законот за јавно обвинителство, изјави јавната обвинителка Лиле Стефанова. „ Нема друго решение.

АФЕРА.БГ: Орце Камчев е на јахта во Варна

Слободен Печат - 23.08.2019

Јордан (Орце) Камчев беше предложен за почесен конзул на Бугарија во Македонија, но тамошните власти се спротивставија, а нашите власти премолчено се согласија и ја развлекоа кандидатурата.

СЈО не може да знае каде е Камчев, но има увид при секоја промена во неговите фирми

Фокус - 23.08.2019

Истрагата за случајот „Империја“, во кој меѓу обвинетите е и бизнисменот Орце Камчев, застана по донесувањето на начелното правно мислење и затоа е потребно што побрзо донесување на Законот за јавно обвинителство, изјави јавната обвинителка Лиле ...

Орце Камчев ужива на јахта во пристаништето во Варна!

Магазин - 23.08.2019

Знаат ли бугарските безбедносни служби дека Орце Камчев се одмора на јахта во пристаништето во Варна, прашува бугарскиот портал АФЕРА.БГ. Вчера во Македонија беше уапсена шефицата на Специјалното јавно обвинителство Катица Јанева по налог на ...

Стефанова: Истрагата за случајот „Империја“ застана, немам овластување да побарам каде е Камчев

Локално - 23.08.2019

Истрагата за случајот „Империја“ застана по донесувањето на начелното правно мислење и затоа е потребно што побрзо донесување на Законот за јавно обвинителство, изјави јавната обвинителка Лиле Стефанова. – Нема друго решение.

Афера Бг: Орце Камчев се одмора на својата јахта во пристаништето во Варна

Бриф - 23.08.2019

Знаат ли бугарските безбедносни служби дека Орце Камчев се одмора на јахта во пристаништето во Варна, прашува бугарскиот портал АФЕРА.БГ. Вчера во Северна Македонија беше уапсена шефицата на Специјалното јавно обвинителство Катица Јанева по налог на ...

Истрагата за „Империја” застана, немам овластување да побарам каде е Камчев

24Инфо - 23.08.2019

Истрагата за случајот „Империја” застана по донесувањето на начелното правно мислење и затоа е потребно што побрзо донесување на Законот за јавно обвинителство, изјави јавната обвинителка Лиле Стефанова. – Нема друго решение.

Афера.бг: Орце Камчев на јахта во Варна, додека врие аферата „Рекет“ во Македонија

Expres - 23.08.2019

Знаат ли бугарските безбедносни служби дека Орце Камчев се одмора на јахта во пристаништето во Варна, прашува бугарскиот портал Afera.bg Вчера во Северна Македонија беше уапсена шефицата на Специјалното јавно обвинителство Катица Јанева по налог на ...

Стефанова: Истрагата за „Империја“ е прекината, немам овластување да побарам каде е Камчев

Денешен - 23.08.2019

Истрагата за случајот „Империја“ застана по донесувањето на начелното правно мислење и затоа е потребно што побрзо донесување на Законот за јавно обвинителство, изјави јавната обвинителка Лиле Стефанова. – Нема друго решение.

Обвинителката од СЈО, Стефанова вели дека истрагата за „Империја“ застанала, нема овластување да побара каде е Камчев

еМагазин - 23.08.2019

Истрагата за случајот „Империја“ застана по донесувањето на начелното правно мислење и затоа е потребно што побрзо донесување на Законот за јавно обвинителство, изјави јавната обвинителка Лиле Стефанова. – Нема друго решение.

Стефанова: Истрагата за случајот „Империја“ застана, немам овластување да побарам каде е Камчев

Сител - 23.08.2019

Истрагата за случајот „Империја“ застана по донесувањето на начелното правно мислење и затоа е потребно што побрзо донесување на Законот за јавно обвинителство, изјави јавната обвинителка Лиле Стефанова. – Нема друго решение.

Стефанова: Истрагата за случајот „Империја“ застана, немам овластување да побарам каде е Камчев

Република - 23.08.2019

Истрагата за случајот „Империја“ застана по донесувањето на начелното правно мислење и затоа е потребно што побрзо донесување на Законот за јавно обвинителство, изјави јавната обвинителка Лиле Стефанова. Нема друго решение.

Стефанова: Истрагата за случајот „Империја“ застана, немам овластување да побарам каде е Камчев

4NEWS - 23.08.2019

Истрагата за случајот „Империја“ застана по донесувањето на начелното правно мислење и затоа е потребно што побрзо донесување на Законот за јавно обвинителство, изјави јавната обвинителка Лиле Стефанова. – Нема друго решение.

Стефанова: Немам овластување да побарам каде е Камчев, истрагата за „Империја“ застана

MakPress - 23.08.2019

Истрагата за случајот „Империја“ застана по донесувањето на начелното правно мислење и затоа е потребно што побрзо донесување на Законот за јавно обвинителство, изјави јавната обвинителка Лиле Стефанова. – Нема друго решение.

Ниту обвинителката Стефанова не знае каде е Орце Камчев

Магазин - 23.08.2019

Истрагата за случајот „Империја“ застана по донесувањето на начелното правно мислење и затоа е потребно што побрзо донесување на Законот за јавно обвинителство, изјави јавната обвинителка Лиле Стефанова. „Нема друго решение.

Стефанова: Истрагата за случајот „Империја“ застана, немам овластување да побарам каде е Камчев

Опсервер - 23.08.2019

Истрагата за случајот „Империја“ застана по донесувањето на начелното правно мислење и затоа е потребно што побрзо донесување на Законот за јавно обвинителство, изјави јавната обвинителка Лиле Стефанова. – Нема друго решение.