TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Иднината на Илиев во Арсенал е несигурна, може да прави трансфер?

Gol.mk - 08.11.2019

Македонскиот репрезентативен голман Дејан Илиев моментално е на позајмица во Словачка каде го носи дресот на Серед , но по крајот на актуелната сезона, може да си оди од матичниот клуб Арсенал .

Актерот Диме Илиев е добитник на годинешната награда за животно дело „Петре Прличко“

24 Вести - 08.11.2019

Македонскиот актер Диме Илиев ја доби наградата за животно дело „Петре Прличко“, која синоќа му беше врачена во Велес. Импозантната бројка од триста и седумдесет уметнички остварувања на Илиев, вредни за респект и почит, како и бројните награди што ...

Тешко ми паѓа пензијата, ако ме бараат режисери, тука сум, кажа Диме Илиев по добивањето на наградата „Петре Прличко“

Сакам да кажам - 08.11.2019

Иако сум во пензија, ако им требам на некои режисери тука сум – рече Диме Илиев добитник на актерската награда ,,Петре Прличко,, Актерот Диме Илиев од скопски Драмски театар вчеравечер ја прими наградата „Петре Прличко“.

Актерот Диме Илиев ја прими наградата за животно дело „Петре Прличко“

А1 On - 08.11.2019

На актерот Диме Илиев синоќа во Велешкиот театар „Јордан Хаџи Константинов-Џинот“ му беше врачена наградата за животно дело „Петре Прличко“ за 2019. Станува збор за плакета со ликот на Петре Прличко, што ја додели Општина Велес, а му ја врачи ...

Актерот Диме Илиев ја доби наградата за животно дело „Петре Прличко“

Репортер - 08.11.2019

Актерот Диме Илиев е добитник на наградата за животно дело „Петре Прличко“ за 2019 година што ја доделува Општина Велес. Во негова чест вчера во велешкиот театар беше изведена претставата „Слуга на двајца господари“, во режија на Ненад Витанов.

Актерот Диме Илиев ја доби наградата за животно дело „Петре Прличко” за 2019

Република - 08.11.2019

Актерот Диме Илиев од Драмскиот театар-Скопје кој од неодамна е во пензија, годинава е добитник на актерската награда за животно дело „Петре Прличко” што ја доделува Општина Велес. ...

Актерот Диме Илиев ја доби наградата за животно дело „Петре Прличко" за 2019

Канал5 - 07.11.2019

Актерот Диме Илиев од Драмскиот театар-Скопје кој од неодамна е во пензија, годинава е добитник на актерската награда за животно дело „Петре Прличко" што ја доделува Општина Велес. Диме Илиев одиграл над 150 театарски улоги од кои поголем дел ...

Актерот Диме Илиев ја доби престижната актерска награда за животно дело Петре Прличко

ММС - 07.11.2019

Додавајќи го името на Диме Илиев, неодамна пензионираниот македонски актер на ансамблот на Драмски театар Скопје и режисер, во портфолиото на актерската награда „Петре Прличко” придонесуваме таа да се маркира како листа од најрелевантни актерски ...

Актерот Диме Илиев ја доби наградата за животно дело „Петре Прличко” за 2019

Слободен Печат - 07.11.2019

Наградата што ќе му биде доделена вечер се состои од плакета со ликот на Петре Прличко и паричен износ од 500 евра. Актерот Диме Илиев од Драмскиот театар-Скопје кој од неодамна е во пензија, годинава е добитник на актерската награда за животно дело ...

Актерот Диме Илиев ја доби наградата за животно дело „Петре Прличко“ за 2019

+инфо - 07.11.2019

Актерот Диме Илиев од Драмскиот театар-Скопје кој од неодамна е во пензија, годинава е добитник на актерската награда за животно дело „Петре Прличко“ што ја доделува Општина Велес. Диме Илиев одиграл над 150 театарски улоги од кои поголем дел ...

Актерот Диме Илиев ја доби наградата за животно дело „Петре Прличко“ за 2019

Нетпрес - 07.11.2019

Актерот Диме Илиев од Драмскиот театар-Скопје кој од неодамна е во пензија, годинава е добитник на актерската награда за животно дело „Петре Прличко“ што ја доделува Општина Велес. Диме Илиев одиграл над 150 театарски улоги од кои поголем дел ...

Актерот Диме Илиев ја доби наградата за животно дело „Петре Прличко“ за 2019

Фокус - 07.11.2019

Актерот Диме Илиев од Драмскиот театар-Скопје кој од неодамна е во пензија, годинава е добитник на актерската награда за животно дело „Петре Прличко“ што ја доделува Општина Велес. Диме Илиев одиграл над 150 театарски улоги од кои поголем дел ...

Актерот Диме Илиев ја доби наградата за животно дело „Петре Прличко“ за 2019

Сител - 07.11.2019

Актерот Диме Илиев од Драмскиот театар-Скопје кој од неодамна е во пензија, годинава е добитник на актерската награда за животно дело „Петре Прличко“ што ја доделува Општина Велес. Диме Илиев одиграл над 150 театарски улоги од кои поголем дел ...

Диме Илиев добитник на наградата за животно дело „Петре Прличко“ за 2019

MakPress - 07.11.2019

Актерот Диме Илиев од Драмскиот театар-Скопје кој од неодамна е во пензија, годинава е добитник на актерската награда за животно дело „Петре Прличко“ што ја доделува Општина Велес. Диме Илиев одиграл над 150 театарски улоги од кои поголем дел ...

Актерот Диме Илиев ја доби наградата за животно дело „Петре Прличко“ за 2019

4NEWS - 07.11.2019

Актерот Диме Илиев од Драмскиот театар-Скопје кој од неодамна е во пензија, годинава е добитник на актерската награда за животно дело „Петре Прличко“ што ја доделува Општина Велес. Диме Илиев одиграл над 150 театарски улоги од кои поголем дел ...

Актерот Диме Илиев ја доби наградата за животно дело „Петре Прличко“ за 2019

Опсервер - 07.11.2019

Актерот Диме Илиев од Драмскиот театар-Скопје кој од неодамна е во пензија, годинава е добитник на актерската награда за животно дело „Петре Прличко“ што ја доделува Општина Велес. Диме Илиев одиграл над 150 театарски улоги од кои поголем дел ...

Диме Илиев ја доби наградата за животно дело „Петре Прличко” за 2019

МКД - 08.11.2019

Актерот Диме Илиев од Драмскиот театар-Скопје кој од неодамна е во пензија, годинава е добитник на актерската награда за животно дело „Петре Прличко" што ја доделува општина Велес. Диме Илиев одиграл над 150 театарски улоги од кои поголем дел ...

Актерот Диме Илиев ја доби наградата за животно дело „Петре Прличко“

Факултети - 08.11.2019

Актерот Диме Илиев од Драмскиот театар-Скопје кој од неодамна е во пензија, е добитник на актерската награда за животно дело „Петре Прличко“ што ја доделува Општина Велес. Илиев одиграл над 150 театарски улоги од кои поголем дел главни, осум улоги ...

Актерот Диме Илиев ја прими наградата за животно дело „Петре Прличко“

Опсервер - 08.11.2019

На актерот Диме Илиев синоќа во Велешкиот театар „Јордан Хаџи Константинов-Џинот“ му беше врачена наградата за животно дело „Петре Прличко“ за 2019. Станува збор за плакета со ликот на Петре Прличко, што ја додели Општина Велес, а му ја врачи ...

Актерот Диме Илиев ја прими наградата за животно дело „Петре Прличко“

MakPress - 08.11.2019

На актерот Диме Илиев синоќа во Велешкиот театар „Јордан Хаџи Константинов-Џинот“ му беше врачена наградата за животно дело „Петре Прличко“ за 2019. Станува збор за плакета со ликот на Петре Прличко, што ја додели Општина Велес, а му ја врачи ...

Иднината на Илиев во Арсенал е несигурна, може да прави трансфер?

Курир - 08.11.2019

Македонскиот репрезентативен голман Дејан Илиев моментално е на позајмица во Словачка каде го носи дресот на Серед, но по крајот на актуелната сезона, може да си оди од матичниот клуб Арсенал.