TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Јанева ја загуби делумната слобода од Идризово, син и тврди дека била да купи појадок

Телма - 10.07.2024

Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева веќе нема да може да користи делумна слобода и да го напушта затворот во Идризово. Директорот на Управата за извршување санкции, Александар Пандов за Телма вели дека вчера добиле анонимна дојава дека ...

Пандов за Катица Јанева: Не ја најдовме во канцеларија..

Скопје1

Катица Јанева фатена дека не оди на работа, нема да може да го користи правото на т.н. делумна слобода

Слободен Печат

Јанева се враќа во „Идризово“ откако била фатена дека не оди на работа кај нејзиниот син

Локално

Пандов: Јанева е фатена дека не оди на работа, се враќа во Идризово

PressingTV

Катица Jaнева фатена на дело: Лажела дека работи кај синот – се враќа во Идризово

Република

Катица Јанева се враќа во Идризово

Скопје1

Скопје инфо Точка Канал5 Нетпрес 24Инфо Точка

Јанева го загуби правото да оди на работа надвор од затворот „Идризово“

Канал5 - 10.07.2024

Поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева од вчера повторно е вратена на целосно издржување на затворската казна во Идризово, откако била фатена дека не оди на работа во адвокатската канцеларија на нејзиниот син.

Катица Јанева го загуби правото да работи надвор од затворот „Идризово“

А1 On

Катица Јанева го загуби правото да работи надвор од затворот „Идризово“

24 Вести

Катица Јанева го загуби правото да работи надвор од затворот „Идризово“

Алсат-М

Не ги почитувала условите за ангажман надвор од „Идризово“ – Јанева го загуби правото да оди на работа од затвор

Телма

Катица Јанева го загуби правото да работи надвор од затворот „Идризово“

Н.Македонија

Катица Јанева го загуби правото да работи надвор од затворот „Идризово“

365

МКД Фокус Zoom Бриф Р.С.Европа Deutsche Welle Либертас Курир

Лазар Јанев: Катица го почитува договорот и работното време, излегува само за да купи храна – целта е друга..

Скопје1 - 10.07.2024

Адвокатот Лазар Јанев, кој е син и работодавач на Катица Јанева, за „Скопје1“ тврди дека таа како вработена го почитува работните обврски и цело време е во канцеларијата. Според Јанев, Катица ја напушта канцеларијата само доколку во соседните локали ...

Мајка ми излезе да купи храна, тврди синот на Катица Јанева

Република

Синот на Катица Јанева: Мајка ми излезе да јаде

PressingTV

Адвокатот и син на Јанева тврди: Целта е друга, таа ги почитува работните обврски

Независен

Мајка ми излезе да купи храна, тврди Лазар Јанев

24Инфо