TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Колку милиони е платата на Ф1 возачите?

24auto - 26.11.2020

Формула 1 е еден од спортовите каде возачите многу често или речиси редовно, барем оние од врвните тимови, па и оние од „златната средина“ заработуваат милионски суми. И тоа е само нивната основна плата, без дополнителните премии или спонзорски ...

Шампионот Хамилтон, нормално, е најдоброплатениот за 2020, Фетел зад него

TopSport - 25.11.2020

Луис Хамилтон ја донесе седмата последователна титула на Мерцедес оваа сезона и германскиот тим во последната сезона од неговиот актуелен договор ќе му исплати 47 милиони евра за неговите услуги, со што тој е убедливо најдоброплатениот Ф1 возач.

Шампионот Хамилтон, нормално, е најдоброплатениот за 2020, Фетел зад него

Макфакс - 25.11.2020

Луис Хамилтон ја донесе седмата последователна титула на Мерцедес оваа сезона и германскиот тим во последната сезона од неговиот актуелен договор ќе му исплати 47 милиони евра за неговите услуги, со што тој е убедливо најдоброплатениот Ф1 возач.

Шампионот Хамилтон, нормално, е најдоброплатениот за 2020, Фетел зад него

Опсервер - 25.11.2020

Луис Хамилтон ја донесе седмата последователна титула на Мерцедес оваа сезона и германскиот тим во последната сезона од неговиот актуелен договор ќе му исплати 47 милиони евра за неговите услуги, со што тој е убедливо најдоброплатениот Ф1 возач.

Вистината за состојбата на Михаел Шумахер!?

Акцент - 25.11.2020

Поранешниот возач на Формула 1, Дејвид Култхард објави крајно вознемирувачка вест за состојбата на седумкратниот светски шампион Михаел Шумахер. Како што е познато, седум години се знае многу малку за ситуацијата на Германецот, кој беше сериозно ...

Според навивачите – Фетел е подобар возач од Хамилтон!

TopSport - 24.11.2020

Германскиот Ф1 пилот Себастијан Фетел е најдобриот возач во својата генерација, сметаат навивачите кои гласаа на анкетата на сајтот „Formula1News.co.uk.“. Германецот кој освои 4 титули од 2010 го 2013 година доби 53% од гласовите, дури 22% повеќе од ...