TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Иванов ја предложи вицегувернеката Бежовска за прв човек на НБРМ, откако Богов се повлече

24 Вести - 16.05.2018

Анита Ангеловска - Бежоска, актуелен вицегувернер е новиот предлог на претседателот на Иванов за гувернер на Народната банка, откако Богов денес се повлече од кандидатурата. Иванов смета дека Бежоска, која веќе осум години е заменик гувернер е добро ...

Богов се повлече – Бежоска нов кандидат за гувернер

Телма - 16.05.2018

Пет дена пред истекот на седум годишниот мандат, актуелниот шеф на Централната Банка, Димитар Богов ја повлече кандидатурата за реизбор на функцијата гувернер. Во писмо испратено до претседателот Иванов тој објаснува дека на ваквиот потег се решил ...

Богов се повлече, Анита Бежоска, нов предлог за гувернер

Алсат-М - 16.05.2018

Претседателот Ѓорге Иванов ја предложи актуелната вицегувернерка Анита Ангеловска-Бежоска за нов кандидат за гувернер на Народната банка. Овој предлог доаѓа откака Димитар Богов, кој беше првиот избор на Иванов повторно да биде избран за прв човек ...

Богов се повлекува од кандидатурата за гувернер на НБРМ, вицегувернерката Бежоска нов фаворит на СДСМ и на Иванов

МКД - 16.05.2018

Димитар Богов се повлекува од кандидатурата за гувернер на Народната банка на Македонија и за тоа веќе го известил претседателот на државата Ѓорге Иванов, кој го предложи за нов гувренерски мандат.

Богов се повлече - Претседателот Иванов ја кандидира Анита Ангеловска Бежовска за гувернер на НБРМ

Сител - 16.05.2018

Ќе добие ли Централната банка шефица за прв пат во макеоднската историја? Новиот предлог на претседателот Иванов за местото гувернер на НБРМ е Анита Ангеловска Бежовска. Бежовска во моментов е вицегувернер на НБРМ, нејизниот мандат беше продолжен ...

Анита Ангеловска-Бежоска нов предлог за гувернер на НБРМ

Фокус - 16.05.2018

Анита Ангеловска – Бежоска, актуелен вицегувернер во НБРМ е новиот предлог на претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов за гувернер на Народнат банка на Република Македонија, потврдија од кабинетот на шефот на државата.

Иванов ја предложи Анита Ангеловска – Бежоска за гувернерка на НБРМ

+инфо - 16.05.2018

Претседателот новиот предлог го доставил денеска до Собранието. Анита Ангеловска – Бежоска, актуелен вицегувернер во НБРМ е новиот предлог на претседателот Ѓорге Иванов за гувернерка на Народнат банка, соопштија од кабинетот на Иванов.

Богов се повлече, Анита Ангеловска-Бежоска нов предлог за гувернер

Канал5 - 16.05.2018

Димитар Богов не го издржа притисокот од јавноста. На само 4 дена пред истекот на неговиот мандат како гувернер на НБРМ - самиот се повлече од реизбор. Во пишана изјава за МИА посочил дека одлуката ја донел поради реакциите во јавноста како и рокот ...

Иванов ја предложи вицегувернерката ангеловска-бежоска за гувернерка наместо Богов

Сакам да кажам - 16.05.2018

Претседателот Ѓорге Иванов ја предложи Анита Ангеловска – Бежоска, актуелна вицегувернерка во Народната банка, за нова гувернерка на НБРМ, откако денеска добил писмено известување од Димитар Богов дека се повлекува од кандидатурата за гувернер на ...

На СДСМ им допаѓа предлогот Ангеловска - Бежоска да биде гувернер, од ДУИ молчат

еМагазин - 16.05.2018

Новиот предлог на претседателот Ѓорге Иванов за жена гувернерка на Народната банка на Република Македонија што доаѓа од редот на професионалци - експерти, сметам дека ја заслужува нашата поддршка, изјави за МИА координаторот на пратеничката група на ...

Богов се откажа, Анита Ангеловска-Бежоска нов предлог за гувернер на НБРМ

Локално - 16.05.2018

Анита Ангеловска – Бежоска, актуелен вицегувернер во НБРМ е новиот предлог на претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов за гувернер на Народнат банка на Република Македонија, соопштија за МИА од кабинетот на шефот на државата.

СДСМ ќе ја поддржи Анита Бежоска за гувернер

Независен - 16.05.2018

Најголемата владејачка партија СДСМ најверојатно ќе го поддржи новиот предлог на претседателот Ѓорге Иванов - Анита Ангеловска - Бежоска да биде гувернер на НБРМ, дознава „Независен весник“ од висок партиски функционер.

Богов се повлече, Анита Бежоска, нов предлог за гувернер

iPortal - 16.05.2018

Претседателот Ѓорге Иванов ја предложи актуелната вицегувернерка Анита Ангеловска-Бежоска за нов кандидат за гувернер на Народната банка. Овој предлог доаѓа откака Димитар Богов, кој беше првиот избор на Иванов повторно да биде избран за прв човек ...

Богов се повлекува од кандидатурата за гувернер на НБРМ, Бежоска нов предлог на Иванов

Вечер - 16.05.2018

Димитар Богов се повлекува од кандидатурата за гувернер на Народната банка на Македонија и за тоа веќе го известил претседателот на државата Ѓорге Иванов, кој го предложи за нов гувернерски мандат.

Анита Ангеловска-Бежоска нов предлог за гувернер на НБРМ

Либертас - 16.05.2018

Анита Ангеловска – Бежоска, актуелен вицегувернер во НБРМ е новиот предлог на претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов за гувернер на Народнат банка на Република Македонија, потврдија од кабинетот на шефот на државата.

Македонија ќе ја добие првата жена – гувернер?

Банкарство.мк - 16.05.2018

Анита Ангеловска – Бежоска, актуелен вицегувернер во НБРМ е новиот предлог на претседателот Ѓорге Иванов за гувернерка на Народнат банка, соопштија од кабинетот на Иванов. „ Претседателот Иванов смета дека д-р Анита Ангеловска-Бежоска , која доаѓа ...

Партиите тактизираат за предлогот Ангеловска – Бежоска да биде нов гувернер на НБРМ

Стандард - 16.05.2018

Новиот предлог на претседателот Ѓорге Иванов за жена гувернерка на Народната банка на Република Македонија што доаѓа од редот на професионалци – експерти, сметам дека ја заслужува нашата поддршка, изјави за МИА координаторот на пратеничката група на ...

Анита Ангеловска-Бежоска нов предлог за гувернер на НБРМ

Курир - 16.05.2018

Анита Ангеловска – Бежоска, актуелен вицегувернер во НБРМ е новиот предлог на претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов за гувернер на Народнат банка на Република Македонија, соопштија за МИА од кабинетот на шефот на државата.

СДСМ најверојатно ќе го поддржи новиот предлог за гувернер од Иванов

Фокус - 16.05.2018

Најголемата владејачка партија СДСМ најверојатно ќе го поддржи новиот предлог на претседателот Ѓорге Иванов – Анита Ангеловска – Бежоска да биде гувернер на НБРМ, дознава „Независен весник“ од висок партиски функционер.

Македонија ќе ја добие првата жена – гувернер?

Скопје24 - 16.05.2018

Анита Ангеловска – Бежоска, актуелен вицегувернер во НБРМ е новиот предлог на претседателот Ѓорге Иванов за гувернерка на Народнат банка, соопштија од кабинетот на Иванов. „ Претседателот Иванов смета дека д-р Анита Ангеловска-Бежоска , која доаѓа ...

Тунтев: Предлогот Ангеловска – Бежоска за гувернерка на НБРМ ја заслужува нашата поддршка

А1 On - 16.05.2018

Новиот предлог на претседателот Ѓорге Иванов за жена гувернерка на Народната банка на Република Македонија што доаѓа од редот на професионалци – експерти, сметам дека ја заслужува нашата поддршка, изјави координаторот на пратеничката група на СДСМ ...

Анита Ангеловска-Бежоска нов предлог за гувернер на НБРМ

24 Вести - 16.05.2018

Анита Ангеловска - Бежоска, актуелен вицегувернер во НБРМ е новиот предлог на претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов за гувернер на Народнат банка на Република Македонија велат од кабинетот на шефот на државата.

ПРОФЕСИОНАЛЕЦ СО ДОЛГОГОДИШНО ИСКУСТВО: КОЈА Е Анита Ангеловска-Бежоска можната наследничка на гувернерот Богов?

Фактор - 17.05.2018

Уште само три дена актуелниот гувернер Димитар Богов ќе седи на гувернерската позиција во Народната банка на РМ. По првичното неотстапување на шефот на државата гувернер да остане Богов, вчера Иванов го кажа предлогот.

Партиите тактизираат за предлогот Ангеловска - Бежоска да биде нов гувернер на НБРМ

Независен - 16.05.2018

Новиот предлог на претседателот Ѓорге Иванов за жена гувернерка на Народната банка на Република Македонија што доаѓа од редот на професионалци - експерти, сметам дека ја заслужува нашата поддршка, изјави координаторот на пратеничката група на СДСМ ...

Анита Ангеловска-Бежоска нов предлог за гувернер на НБРМ

Канал5 - 16.05.2018

Анита Ангеловска - Бежоска, актуелен вицегувернер во НБРМ е новиот предлог на претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов за гувернер на Народнат банка на Република Македонија, соопштија за МИА од кабинетот на шефот на државата.

СДСМ нема против, ВМРО-ДПМНЕ допрва ќе решава, ДУИ молчи за предлогот Ангеловска – Бежоска да биде нов гувернер

+инфо - 16.05.2018

Новиот предлог на претседателот Ѓорге Иванов за жена гувернерка на Народната банка на Република Македонија што доаѓа од редот на професионалци – експерти, сметам дека ја заслужува нашата поддршка, изјави за МИА координаторот на пратеничката група на ...

По повлекувањето на Богов, експресно нов кандидат за гувернер од кабинетот на Иванов

Бриф - 16.05.2018

Анита Ангеловска – Бежоска, актуелен вицегувернер во НБРМ е новиот предлог на претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов за гувернер на Народнат банка на Република Македонија, соопштија за МИА од кабинетот на шефот на државата.

Тунтев: Новиот предлог за гувернер од Иванов ја заслужува нашата поддршка

Фокус - 16.05.2018

Новиот предлог на претседателот Ѓорге Иванов за жена гувернерка на Народната банка на Република Македонија што доаѓа од редот на професионалци – експерти, сметам дека ја заслужува нашата поддршка, изјави за МИА координаторот на пратеничката група на ...

Димитар Богов се повлекува, Анита Ангеловска-Бежоска нов предлог за гувернер на НБРМ

Независен - 16.05.2018

Анита Ангеловска - Бежоска, актуелен вицегувернер во НБРМ е новиот предлог на претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов за гувернер на Народнат банка на Република Македонија, соопштија за МИА од кабинетот на шефот на државата.

Партиите тактизираат за предлогот Ангеловска – Бежоска да биде нов гувернер на НБРМ

Вечер - 16.05.2018

Новиот предлог на претседателот Ѓорге Иванов за жена гувернерка на Народната банка на Република Македонија што доаѓа од редот на професионалци – експерти, сметам дека ја заслужува нашата поддршка, изјави за МИА координаторот на пратеничката група на ...

Иванов ја предлага Анита Ангеловска-Бежоска за гувернер на НБРМ

Нова ТВ - 16.05.2018

Анита Ангеловска – Бежоска, актуелен вицегувернер во НБРМ е новиот предлог на претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов за гувернер на Народнат банка на Република Македонија, соопштија за МИА од кабинетот на шефот на државата.

Тунтев: Новиот предлог од Иванов за жена гувернерка на Народна банка ја заслужува нашата поддршка

Слободен Печат - 16.05.2018

Новиот предлог на претседателот Ѓорге Иванов за жена гувернерка на Народната банка на Република Македонија што доаѓа од редот на професионалци – експерти, сметам дека ја заслужува нашата поддршка, изјави за МИА координаторот на пратеничката група на ...

Анита Ангеловска-Бежоска нов предлог за гувернер на НБРМ

А1 On - 16.05.2018

Анита Ангеловска – Бежоска, актуелен вицегувернер во НБРМ е новиот предлог на претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов за гувернер на Народнат банка на Република Македонија, соопштија за МИА од кабинетот на шефот на државата.

Тунтев: Новиот предлог за гувернер од Иванов ја заслужува нашата поддршка

Либертас - 16.05.2018

Новиот предлог на претседателот Ѓорге Иванов за жена гувернерка на Народната банка на Република Македонија што доаѓа од редот на професионалци – експерти, сметам дека ја заслужува нашата поддршка, изјави за МИА координаторот на пратеничката група на ...

Анита Ангеловска-Бежоска нов предлог за гувернер на НБРМ

Слободен Печат - 16.05.2018

Анита Ангеловска – Бежоска, актуелен вицегувернер во НБРМ е новиот предлог на претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов за гувернер на Народнат банка на Република Македонија, соопштија за МИА од кабинетот на шефот на државата.

Партиите тактизираат за предлогот Ангеловска – Бежоска да биде нов гувернер на НБРМ

Локално - 16.05.2018

Новиот предлог на претседателот Ѓорге Иванов за жена гувернерка на Народната банка на Република Македонија што доаѓа од редот на професионалци – експерти, сметам дека ја заслужува нашата поддршка, изјави за МИА координаторот на пратеничката група на ...

Иванов ја предлага Ангеловска-Бежоска за гувернер на НБРМ

Фактор - 16.05.2018

По најавата на Гувернерот на НБРМ дека нема да се кандидира за нов гувернерски мандат, шефот на државата ја предложил Анита Ангеловска - Бежоска за негов наследник. Бежоска, актуелен вицегувернер во НБРМ е новиот предлог на претседателот на ...

Партиите тактизираат за предлогот Ангеловска – Бежоска да биде нов гувернер на НБРМ

Н.Македонија - 16.05.2018

Новиот предлог на претседателот Ѓорге Иванов за жена гувернерка на Народната банка на Република Македонија што доаѓа од редот на професионалци – експерти, сметам дека ја заслужува нашата поддршка, изјави координаторот на пратеничката група на СДСМ ...

Анита Ангеловска-Бежоска предложена за нов гувернер на НБРМ

Денар - 16.05.2018

Анита Ангеловска – Бежоска, актуелен вицегувернер во НБРМ е новиот предлог на претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов за гувернер на Народнат банка на Република Македонија, соопштија за МИА од кабинетот на шефот на државата.

Анита Ангеловска-Бежоска нов предлог за гувернер на НБРМ

Стандард - 16.05.2018

Анита Ангеловска – Бежоска, актуелен вицегувернер во НБРМ е новиот предлог на претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов за гувернер на Народната банка на Република Македонија, соопштија за МИА од кабинетот на шефот на државата.

Иванов ја предложил Анита Ангеловска – Бежоска за нов гувернер на Народна банка

Мета - 16.05.2018

Откако Димитар Богов ја повлече кандидатурата за гувернер, претседателот Ѓорге Иванов ја предложил вицегувернерката Анита Ангеловска – Бежоска за нов гувернер на Народната банка и предлогот го доставил до Собранието, потврдија од кабинетот на Иванов ...

Бежоска предложена за нов гувернер на НБРМ

Таратур - 16.05.2018

Анита Ангеловска – Бежоска, која моментално е актуелен вицегувернер во НБРМ, беше предложена за нов гувернер на НБРМ од страна на претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов, соопштија за МИА од кабинетот на шефот на државата.

Анита Ангеловска-Бежоска нов предлог за гувернер на НБРМ

Вечер - 16.05.2018

Анита Ангеловска – Бежоска, актуелен вицегувернер во НБРМ е новиот предлог на претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов за гувернер на Народнат банка на Република Македонија, соопштија за МИА од кабинетот на шефот на државата.

Анита Ангеловска-Бежоска нов предлог за гувернер на НБРМ

CivilMedia - 16.05.2018

Анита Ангеловска – Бежоска, актуелен вицегувернер во НБРМ е новиот предлог на претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов за гувернер на Народнат банка на Република Македонија, соопштија за МИА од кабинетот на шефот на државата.

Ангеловска – Бежоска нов предлог за гувернер на НБРМ

Р.С.Европа - 16.05.2018

Анита Ангеловска - Бежоска, актуелен вицегувернер во НБРМ е новиот предлог на претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов за гувернер на Народната банка на Република Македонија, соопштуваат за МИА од кабинетот на шефот на државата.

Анита Ангеловска Бежоска нов предлог за гувернер на Иванов

еМагазин - 16.05.2018

Откако Димитар Богов ја повлече кандидатурата за гувернер, претседателот Ѓорге Иванов ја предложил вицегувернерката Анита Ангеловска – Бежоска за нов гувернер на Народната банка и предлогот го доставил до Собранието, потврдија од кабинетот на Иванов ...