TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Исправање „криви дрини“ со предлози за патни исправи

Слободен Печат - 27.02.2024

Пратениците во Собранието утре ќе го разгледуваат предлогот на ВМРО-ДПМНЕ за измени на Законот за патни исправи, со кој се предвидува рокот на пасошите со старото уставно име Република Македонија да се продолжи до крајот на оваа година.

Белки од турлитава-состојбата, собраниската кујна ќе подготви нешто прифатливо

Н.Македонија

Митрески за пасошите: Меѓународните договори не можат да се менуваат со закон

Локално

Законот за патни исправи ќе добие корпа!

Вечер Прес

ЛДП предлага пасошите да важат до истекот на рокот со печат на Северна Македонија

А1 On - 27.02.2024

Во настојувањето да се олесни движењето на граѓаните на Република Северна Македонија надвор од границите на државата и проблемите со кои се соочуваат при нивните патувања, но и престој во странство, пратениците на Либерално-демократската партија ...

ЛДП со предлог за пасошите: Да важат до истекот на рокот со печат на Северна Македонија

Макфакс

ЛДП: Патните исправи да важат до истекот на нивниот рок со печат на Северна Македонија

Бизнис Вести

ЛДП предлага пасошите да важат до истекот на нивниот рок со печат на Северна Македонија

Локално

ЛДП предлага пасошите да важат до истекот на нивниот рок со печат на Северна Македонија

24Инфо

ЛДП предлага пасошите да важат до истекот на нивниот рок со печат на Северна Македонија

Фокус

Митрески вели меѓународните договори не можат да се менуваат, коалицискиот партнер ЛДП бара со печат продолжување на рокот на документите

МКД

Кајгана Точка

Митрески за продолжување на рокот на патните исправи: Меѓународните договори не можат да се менуваат со друг закон

Zoom - 27.02.2024

Претседателот на Собранието Јован Митрески, на новинарско прашање дали мнозинстовото во законодавниот дом утре ќе даде поддршка за продолжување на важноста на патните исправи, одговори дека меѓународните договори не можат да се менуваат со друг ...

Митрески за продолжување на рокот на патните исправи: Меѓународните договори не можат да се менуваат со друг закон

Либертас

Митрески за продолжување на рокот на патните исправи: Меѓународните договори не можат да се менуваат со друг закон

Алсат-М

Митрески за пасошите: Меѓународните договори не можат да се менуваат со закон

Независен

Митрески за продолжување на рокот на патните исправи: Меѓународните договори не можат да се менуваат со друг закон

Бриф

Митрески за продолжување на рокот на патните исправи: Меѓународните договори не можат да се менуваат со друг закон

А1 On

Митрески за продолжување на рокот на патните исправи: Меѓународните договори не можат да се менуваат со друг закон

Фокус

CivilMedia Н.Македонија Р.С.Европа ТВ21 Сител Во Центар 365 24 Вести

ЛДП со предлог: Патните исправи да важат до истекот на нивниот рок со печат на Северна Македонија

Press24 - 27.02.2024

Во настојувањето да се олесни движењето на граѓаните на Република Северна Македонија надвор од границите на државата и проблемите со кои се соочуваат при нивните патувања, но и престој во странство, пратениците на Либерално-демократската партија ...

ЛДП со предлог: Патните исправи да важат до истекот на нивниот рок со печат на Северна Македонија

ТВ21

ЛДП со предлог: Патните исправи да важат до истекот на нивниот рок со печат

Канал5

ЛДП со предлог: Патните исправи да важат до истекот на нивниот рок со печат на Северна Македонија

Алсат-М

ЛДП со предлог: Патните исправи да важат до истекот на нивниот рок со печат на Cеверна Македонија

Република

ЛДП со предлог: Патните исправи да важат до истекот на нивниот рок со печат на Северна Македонија

Опсервер

Патните исправи да важат до истекот на нивниот рок со печат на Северна Македонија, предлагаат од ЛДП

ММС

Скопје инфо +инфо Либертас Frontline Zoom Независен 365 Тера

ЛДП предлага пасошите да важат до истекот на нивниот рок со печат на Северна Македонија

Слободен Печат - 27.02.2024

Либерал демократската партија, се со цел да се олесни движењето на граѓаните надвор од границите на државата, предлага дополнување на Законот за патните исправи. Според партијата оваа иницијативата е мотивирана од потребата за доследно почитување на ...