TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Џеј-Зи за наградите Греми: Бијонсе требаше да добие награда и за албум на годината

Канал5 - 07.02.2023

Поп-ѕвездата Бијонсе го собори Греми рекордот за најмногу освоени награди во кариерата, но повторно загуби во категоријата престижен албум на годината од британскиот пејач Хари Стајлс. Нејзиниот сопруг, раперот Џеј Зи е незадоволен што таа не победи ...

(Фото) Тејлор Свифт блесна на Греми со накит „тежок“ 3 милиони долари: сафири, параиби и дијаманти…

Еспресо - 07.02.2023

Пејачката Тејлор Свифт носеше накит вреден околу 3 милиони долари за нејзиното појавување на 65-тото доделување на Греми наградите во Лос Анџелес, пишува Дејли Мејл. Пејачката излезе на црвениот тепих во син блескав горен дел и здолниште од Роберто ...

Би-би-си: Интересни моменти од 65. издание на „Греми“

Макфакс - 07.02.2023

Во неделата вечерта во Лос Анџелес се одржа доделувањето на „Греми“ наградите, а трофеи добија сите од Ози Озборн и Адел до Вили Нелсон и Бијонсе, пишува Марк Севиџ од британски Би-би-си. Хари Стајлс ја доби посакуваната награда за најдобар албум, ...

Хари Стајлс со четири номинации за „Брит-наградите“ на 11 февруари: Еве ја целата листа

Независен - 07.02.2023

Англија – Номинациите за овогодишните „Британски музички награди“ ( Brit Awards ) предизвикаа лавина коментари на интернет, откако ниту една жена не беше номинирана во категоријата „Најдобар изведувач“.

Средба со бившиот: Фотографии од Тејлор Свифт и Хари Стајлс во моментот се огромен хит

Попара - 07.02.2023

Прво пееше за нивното раскинување, а сега многу го поддржува. Две поп ѕвезди кои порано се забавуваа се дружеа на Греми наградите. Тејлор Свифт беше особено возбудена секогаш кога Хари Стајлс се појавуваше или на сцената или во нејзина близина.

Луѓе зборуваат дека Хари Стајлс е новиот Боуви: Долгогодишен соработник на Боуви го даде своето мислење

Попара - 07.02.2023

Хари Стајлс имаше ноќ за паметење на Греми наградите, каде што беше награден за најдобар поп соло албум и албум на годината. Поранешниот член на One Direction е толку пофален што некои сугерираа дека тој е новиот „Дејвид Боуви“.

(Фото) Сите „луди“ по Хари Стајлс: „Никој освен него не го може ова!“

Еспресо - 07.02.2023

Пејачот и поранешен член на One Direction, Хари Стајлс, го привлече вниманието на обожавателите со екстравагантен изглед на црвениот тепих на Греми. Изведувачот се појави на 65-та годишна церемонија во светoл комбинезон украсен so kristali Сваровски.

Музички времеплов: Еволуцијата на Тејлор Свифт - како звучела пејачката низ годините?

Хаштаг - 07.02.2023

Откако на доделувањето на „Греми“ наградите се сретна со Хари Стајлс,, пејачката Тејлор Свифт, постојано е во центарот на вниманието. И додека сите возбудено за оваа средба, ние решивме да ве потсетиме на нејзината музичка еволуција.

Џеј Ло гламурозна, ѕвезда гостинка на Греми наградите

Fashionel - 06.02.2023

Иако овој пат Џенифер Лопез не беше дел од црвениот тепих на Греми наградите, таа заблеска во полн сјај како презентер на награда и гостинка во публиката. Ѕвездата се појави на сцената за да ја додели првата награда за најдобар поп албум, која што ...