TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бајиќ го објави скратениот список за последните два дуели

Телма - 23.06.2022

Селекторот на македонската кошаркарска репрезентација Драган Бајиќ го објави списокот на играчи кои ќе бидат во конкуренција за последните два дуели од овој циклус на квалификации за Светското првенство.

Селекторот Драган Бајиќ ги одбра кошаркарите за јулските квалификации

МКД - 23.06.2022

Селекторот на македонската кошаркарска репрезентација, Драган Бајиќ објави список од 14 кошаркари за натпреварите против Шпанија и Украина во квалификациите за СП 2023. Македонските кошаркари на 1 јули гостуваат на селекцијата на Шпанија, а на 4 ...

Бајиќ со краток ростер ќе ја нападне Шпанија

Вечер Прес - 23.06.2022

Селекторот на македонската кошаркарска репрезентација, Драган Бајиќ, се определи за пократок ростер од играчи на кои ќе смета на јулските квалификации за пласман на Светското првенство и дуелот е против Шпанија и Украина.

Селекторот Бајиќ избра 14 играчи за двата квалификациски натпревари во јули

Дерби - 23.06.2022

Македонската кошаркарска репрезентација ќе има два сериозни предизвици на почетокот на јули, месец во кој ќе биде актуелен ФИБА прозорецот за пласман на Светското првенство. Селекторот Драган Бајиќ се определи за еден пократок ростер од играчи на ...

Селекторот Бајиќ ги одбра кошаркарите за јулските квалификации

Кајгана - 23.06.2022

Предводникот на македонската кошаркарска репрезентација одреди 14 кошаркари за натпреварите против селекциите на Шпанија и на Украина. Селекторот на нашата машка сениорска репрезентација, Драган Бајиќ, го објави списокот на кошаркари на кои ќе смета ...

Македонија со ептен шарен тим и без Американец во јулските квалификации за СП 2023!

Sport 1 - 23.06.2022

Македонската кошаркарска репрезентација со драстично ослабен состав, во кој нема повеќе допсегашни првотимци, а ќе има млади кошаркари кои допрва ќе треба да се докажат, ќе ги почне подготовките за јулските квалификации за СП 2023 во кои ќе ѝ ...

Бајиќ ги одбра кошаркарите за јулските квалификации

SportMedia - 23.06.2022

Селекторот на нашата машка сениорска репрезентација, Драган Бајиќ, го објавува списокот на кошаркари на кои ќе смета за јулскиот ФИБА „прозорец“ од квалификациите за Светскиот Куп во 2023 година.

Бајиќ го објави поширокиот список на кошаркари за Шпанија и Украина

Gol.mk - 23.06.2022

Кошаркарската репрезентација на Македонија ја очекуваат два квалификациски натпревари на патот кон Мундобаскетот. Избраниците на Драган Бајиќ ќе гостуваатт кај Шпанија, а потоа ќе ја дочекаат Украина на први и четврти јули.

Бајиќ ги одбра кандидатите за јулскиот квалификациски ФИБА „прозорец“

Опсервер - 23.06.2022

Селекторот на македонската кошаркарска репрезентација, Драган Бајиќ ги одреди 14-те играчи на кои ќе смета за претстојните натпреварите против селекциите на Шпанија и на Украина во јулскиот квалификациски ФИБА „прозорец“ за Светскиот куп во 2023 ...

Македонија со Рубин Стефанов и Андреј Јакимовски против Шпанија и Украина

Екипа - 23.06.2022

Предводникот на нашиот сениорски национален тим смета на 14. кошаркари за натпреварите против селекциите на Шпанија и на Украина. Селекторот на нашата машка сениорска репрезентација, Драган Бајиќ, го објавува списокот на кошаркари на кои ќе смета за ...

Бајиќ повика 14 кошаркари за дуелите со Шпанија и Украина

Слободен Печат - 23.06.2022

Селекторот на македонската машка сениорска репрезентација, Драган Бајиќ , го објавува списокот на играчи на кои ќе смета за следниот ФИБА „прозорец“ од квалификациите за Светскиот Куп во 2023 година.

Селекторот Бајиќ го објави списокот на кошаркари за дуелите со Шпанија и Украина

Канал5 - 23.06.2022

Предводникот на најдобрата кошаркарска репрезентација на Македонија Драган Бајиќ смета на 14. кошаркари за натпреварите против селекциите на Шпанија и на Украина Селекторот Драган Бајиќ денеска го објавува списокот на кошаркари на кои ќе смета за ...

Селекторот Драган Бајиќ ги одбра кандидатите за јулскиот квалификациски ФИБА „прозорец“

Опсервер - 23.06.2022

Предводникот на нашиот сениорски национален кошаркарски тим, селекторот Драган Бајиќ го објави списокот на кошаркари на кои ќе смета за натпреварите против селекциите на Шпанија и на Украина.

Селекторот Драган Бајиќ ги одбра кандидатите за јулскиот квалификациски ФИБА „прозорец“

Курир - 23.06.2022

Предводникот на нашиот сениорски национален кошаркарски тим, селекторот Драган Бајиќ го објави списокот на кошаркари на кои ќе смета за натпреварите против селекциите на Шпанија и на Украина.

Селекторот Драган Бајиќ ги одбра кандидатите за јулскиот квалификациски ФИБА „прозорец“

MakPress - 23.06.2022

Предводникот на нашиот сениорски национален кошаркарски тим, селекторот Драган Бајиќ го објави списокот на кошаркари на кои ќе смета за натпреварите против селекциите на Шпанија и на Украина.

Бајиќ ги одреди кошаркарите за мечевите против Шпанија и против Украина

TopSport - 23.06.2022

Селекторот на машка сениорска репрезентација на Македонија, Драган Бајиќ, го објави списокот на кошаркари на кои ќе смета за јунскиот ФИБА прозорец од квалификациите за Светскиот Куп во 2023 година.

Бајиќ ги одбра кошаркарите за квалификациите за Мундобаскетот 2023

Спортманија - 23.06.2022

Селекторот на македонската кошаркарска репрезентација, Драган Бајиќ, го објави списокот на кошаркари на кои ќе смета за јунскиот циклус од квалификациите за Светското првенство во 2023 година.

Бајиќ ги одреди кошаркарите за мечевите против Шпанија и против Украина

Макфакс - 23.06.2022

Селекторот на машка сениорска репрезентација на Македонија, Драган Бајиќ, го објави списокот на кошаркари на кои ќе смета за јунскиот ФИБА прозорец од квалификациите за Светскиот Куп во 2023 година.

Бајиќ ги одреди кошаркарите за мечевите против Шпанија и против Украина

MTM - 23.06.2022

Селекторот на машка сениорска репрезентација на Македонија, Драган Бајиќ, го објави списокот на кошаркари на кои ќе смета за јунскиот ФИБА прозорец од квалификациите за Светскиот Куп во 2023 година.

Селекторот на Македонија, Бајиќ ги одбра имињата за квалификациите во јули

Sport M - 23.06.2022

Предводникот на нашиот сениорски национален тим смета на 14. кошаркари за натпреварите против селекциите на Шпанија и на Украина Селекторот на нашата машка сениорска репрезентација, Драган Бајиќ, го објавува списокот на кошаркари на кои ќе смета за ...

Стојан Ѓуроски од Пелистер на списокот на репрезентацијата за дуелите со Шпанија и Украина

Тера - 23.06.2022

Селекторот на нашата машка сениорска репрезентација, Драган Бајиќ, го објави списокот на кошаркари на кои ќе смета за јунскиот ФИБА „прозорец“ од квалификациите за Светскиот Куп во 2023 година.

Бајиќ ги одбра кандидатите за јулскиот квалификациски ФИБА „прозорец“

OhridNews - 23.06.2022

Селекторот на македонската кошаркарска репрезентација, Драган Бајиќ ги одреди 14-те играчи на кои ќе смета за претстојните натпреварите против селекциите на Шпанија и на Украина во јулскиот квалификациски ФИБА „прозорец“ за Светскиот куп во 2023 ...