TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Македонија со пораз од 60 поени разлика се враќа од Италија

МКД - 14.02.2018

Женската кошаркарска репрезентација на Македонија претрпе уште еден висок пораз, „Црвено-жолтите" загубија на гостувањето во Италија со 93-33 Февруарските натпревари од квалификациите за Евробаскетот не вратија во реалноста и ни покажаа на какво ...

Девојките доживеаја дебакл против Италија

TopSport - 14.02.2018

Македонската кошаркарска репрезентација доживеа вистинска катастрофа на гостувањето кај Италија, откако кошаркарската репрезентација загуби со 93:33, рекордни 60 коша разлика во меч од квалификациите за ЕП во 2019 година.

Фијаско од „минус 60“ на македонските кошаркарки во Италија

Канал5 - 14.02.2018

Женската кошаркарска репрезентација на Македонија претрпе тежок пораз од 93:33 на гостувањето против Италија во квалификациите за пласман на Европското првенство 2019 година. Италијанките доминираа на теренот уште од почетокот на натпреварот, а ...

Бламажа во Италија: Кошаркарките имаа повеќе загубени топки од - поени!

Sport 1 - 14.02.2018

Уште една мизерна партија на женската кошаркарска репрезентација на Македонија и тоа на вечерашното гостување кај Италија (33-93) во меч од 4. коло од квалификациите за Европското првенство (ЕП) во 2019 година.

Италија убедлива, четврти пораз за женската кошаркарска репрезентација

Дерби - 14.02.2018

Женската кошаркарска репрезентација забележа уште еден висок пораз во квалификациите за ЕП 2019, а вечерва доминација против избраничките на селекторот Марјан Лазовски имаше селекцијата на Италија.

Дебакл од „минус 60“ на кошаркарките во Италија

Екипа - 14.02.2018

Женската кошаркарска репрезентација на Македонија претрпе уште еден убедлив пораз во квалификациите за Евробаскет, овојпат на гостувањето против Италија со резултат 93-33. И доколку на првите две средби со Италија дома и Шведска на гостински терен ...

Македонските кошаркарки подготвени за реваншот со Италија

Sport M - 14.02.2018

Женската кошаркарска репрезентација на Македонија од 18 часот и 30 минути и гостува на Италија. Избраничките на селекторот Марјан Лазовски утринава одржаа еден полесен тренинг во салата Пала Равица и подготвени го дочекуваат натпреварот од ...

Женската кошаркарска репрезентација и гостува на Италија

Алфа - 14.02.2018

Нашата женска кошаркарска репрезентација против селекцијата на Италија ќе го одигра четвртиот натпревар во квалификациите за пласман на Европското првенство. Избраничките на селекторот Марјан Лазовски во претходните два меча со Шведска и Хрватска ...

Фијаско на македонските кошаркарки во Италија, изгубија со 60 поени разлика

+инфо - 14.02.2018

За избраничките на селекторот, Марјан Лазовски, ова е четврти пораз во евроквалификациите. Женската кошаркарска репрезентација на Македонија претрпе тежок пораз од 93:33 на гостувањето против Италија во квалификациите за пласман на Европското ...

Фијаско на македонските кошаркарки во Италија, загубија со 60 коша разлика

Република - 14.02.2018

Женската кошаркарска репрезентација на Македонија претрпе тежок пораз од 93-33 на гостувањето против Италија во квалификациите за пласман на Европското првенство 2019 година. Италијанките доминираа на теренот уште од почетокот на натпреварот, а ...

Македонските кошаркарки убедливо поразени во Италија...

Н.Македонија - 14.02.2018

Македонските кошаркарки убедливо поразени во Италија Женската кошаркарска репрезентација на Македонија претрпе тежок пораз од 33-93 на гостувањето против Италија во квалификациите за пласман на Европското првенство 2019 година.

Загубија со 60 коша разлика: Фијаско на македонските кошаркарки во Италија

Курир - 14.02.2018

Женската кошаркарска репрезентација на Македонија претрпе тежок пораз од 93-33 на гостувањето против Италија во квалификациите за пласман на Европското првенство 2019 година. Италијанките доминираа на теренот уште од почетокот на натпреварот, а ...

Нов дебакл на кошаркарките

Локално - 14.02.2018

Женската кошаркарска репрезентација на Македонија претрпе тежок пораз од 93:33 на гостувањето против Италија во квалификациите за пласман на Европското првенство 2019 година. Италијанките доминираа на теренот уште од почетокот на натпреварот, а ...