TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ТАКОВ АВТОБУС НЕ МОЖЕ ТОЛКУ БРЗО ДА ИЗГОРИ, СО ТОЛКУ ЖРТВИ Превозник од Бугарија спори со теориите на самонаречени ...

+инфо - 25.11.2021

Сите автобуси произведени по 2018 година, а посебно од марката „мерцедес“, каков што бил автобусот на „Беса транс“, имаат вградени сигурносни системи, кои вклучуваат и противпожарна инсталација.

Беса-Транс демантира дека во автобусот се шверцувал бензин или нафта

Канал5

САД се со Северна Македонија во овие тешки времиња, изјави Стејт департментот по вчерашната автобуска несреќа

Глас на Америка

„Беса транс“: Жртвите од несреќата не биле во ниту еден од автобусите што се појавуваат на видеата од хотелот

Слободен Печат

Околу 5.000 евра од автобус чинеле аранжманите на Беса Транс!

Фокус

Околу 5.000 евра од автобус чинеле аранжманите на Беса Транс!

Либертас

„Беса транс“ демантира дека во автобусот се шверцувала нафта или пиротехника

Р.С.Европа

Локално Н.Македонија Слободен Печат Точка Република Фактор Локално Точка

„Беса транс“ демантира дека во автобусот се шверцувало нафта или пиротехника

Независен - 24.11.2021

Туристичката агенција „Беса транс“-Скопје на својот фејсбук-профил објави дека нивниот автобус кој изгоре во сообраќајната несреќа не шверцувал бензин или пиротехника и апелира до медиумите да не се шират шпекулации што ќе ѝ наштетат на истрагата.

„Беса транс“ демантира дека автобусот шверцувал нафта или пиротехника

Сител

„Беса транс“ демантира дека автобусот шверцувал нафта или пиротехника

Кајгана

„Беса Tранс“ демантира дека во автобусот имало канти со нафта или пиротехника

360 степени

„Беса транс“ демантира дека автобусот шверцувал нафта или пиротехника

Frontline

„Беса транс“ тврди дека автобусот во кој изгореа 46 патници не шверцувал нафта, бензин или пиротехника

МКД

„Беса транс“ демантира дека автобусот шверцувал нафта или пиротехника

Телма

Нова ТВ Опсервер ММС 24 Вести Бизнис Вести Lider 365 MakPress