TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(ВИДЕО) Трагичен одмор за семејство од Скопје: Таткото и мајката загинаа, бебето преживело

Независен - 12.06.2019

Во сообраќајна несреќа, на патот од Италија до Франција, го загубија животот млад брачен пар од скопската населба Методија Андонов- Ченто. Се работи за Ебубекир Сулејмани и неговата сопруга Егзона Максути, кои имале 24 години.

Детали за сообраќајката во Италија во која загина брачен пар од Скопје, а бебето остана живо

PressingTV - 12.06.2019

Двајцата млади родители, според достапните информации потекнуваат од Скопје, но се израснати во Франција. Се враќале кон нивниот дом, во близината на Лион, Франција, од летен одмор. Увидот на сообраќајната полиција покажа дека возачот ја предизвикал ...