TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Каде се Бугарите за кои зборува Радев? – Ниеден гласач не се пријавил од Охрид од „Цар Борис Трети“

ТВ21 - 23.03.2023

Бугарскиот клуб именуван по името на фашистичкиот соработник Ванчо Михајлов е избришан од Централниот регистар, откако и министерот за правда Кренар Лога го одби барањето на клубот за да го задржи името.

Којабашев: Бугарија е длабоко вознемирена од последните активности на Македонија

Канал5

Остра реакција на бугарското МНР по бришењето на „Иван Михајлов“ од Централниот регистар

Frontline

Централниот регистар го избриша бугарскиот клуб „Ванчо Михајлов“

Сакам да кажам

Бугарскиот културен центар „Иван Михајлов“ Битола избришан од Централниот регистар

А1 On

КЛУБОТ „ВАНЧО МИХАЈЛОВ“ И ОФИЦИЈАЛНО ВЕЌЕ НЕ ПОСТОИ Избришан е од Централниот регистар

+инфо

Клубот „Ванчо Михајлов“ избришан од централниот регистар

ТВ21

Независен 360 степени еМагазин МКД Н.Македонија Либертас MakPress Кајгана

Централниот регистар го избриша Здружението Културен центар „Иван Михајлов“ Битола од Регистарот на други правни лица

Курир - 23.03.2023

Вчера од страна на Министерство за правда до Централниот регистар на Република Северна Македонија е доставенo Решение за неусогласеност на Здружението КУЛТУРЕН ЦЕНТАР ИВАН МИХАЈЛОВ Битола согласно член 5 од Закон за изменување и дополнување на ...

Бугарскиот клуб „Ванчо Михајлов“ избришан од Централниот регистар

Телма

Бугарскиот клуб „Иван Михајлов“ избришан од регистарот

Фактор

Од Централниот регистар на Македонија избришан бугарскиот клуб „Иван Михајлов“

4NEWS

Згасна бугарскиот клуб „Ванчо Михајлов“

Фокус

Згасна бугарскиот клуб „Иван Михајлов“, избришан е од регистарот

Курир

Згасна бугарскиот клуб „Иван Михајлов“, избришан е од регистарот

Пулс24

Нетпрес Денешен PressingTV Lider Канал5 Република