TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Селекторот Тодоров ги одреди кошаркарите кои ќе играат во Талин

Слободен Печат - 22.11.2020

Селекторот на кошаркарската репрезентација на Македонија, Александар Тодоров ги избра 12. играчи со кои ќе настапи во „меурот“ во Талин, Естонија во квалификациите за ЕП. Откако денеска ги доби резултатите од тестирањата на ковид-19, Тодоров се ...

Без Димитријевиќ во Талин, селекторот Тодоров ги одбра кошаркарите кои ќе патуваат

Спортманија - 22.11.2020

Десет играчи од домашното првенство и само двајца интернационалци ќе бркаат победи против Естонија и Италија. Плејмејкерот на Хувентуд, Ненад Димитријевиќ, нема да биде дел од македонската репрезентација на претстојните натпревари од квалификациите ...

Тодоров ги избра патниците за Талин, го нема Димитријевиќ!

Дерби - 22.11.2020

Селекторот на македонската кошаркарска репрезентација, Александар Тодоров ги одбра играчите на кои ќе смета за „балонот“ во Талин, поточно за дуелите кои ќе ги одиграме против Италија и Естонија.

Тодоров ги одреди патниците за Талин, Димитријевиќ не игра!

Спортклуб - 22.11.2020

Селекторот на македонската кошаркарска репрезентација Александар Тодоров ги избра 12. кошаркари кои ќе настапат на квалификацискиот турнир во Естонија. Од оние кои тренираа во Скопје отпаднаа Дамјан Робев и Андреј Митревски, а стана јасно дека и во ...

Без Димитриевиќ против Италија и Естонија - Тодоров ги одбра патниците за Талин

Сител - 22.11.2020

Селекторот на машката кошаркарска репрезентација на Македонија, Александар Тодоров ги одбра патниците кои утре заминуваат за Талин, на претстојните натпревари во евро-квалификациите. Од 12-мината колку пред три дена се најдоа на потесниот список,л ...

Тодоров ги одбра „војниците“ за Талин, меѓу нив го нема - Димитријевиќ!

Sport 1 - 22.11.2020

Селекторот на македонската кошаркарска репрезентација, Александар Тодоров, ги одбра десетте кошаркари, кои утре ќе тргнат кон Талин на квалификациските средби против Италија (28 ноември) и Естонија (30 ноември), на кои директно ќе им се приклучат ...

Тодоров избра: Познат составот со кој Македонија ќе патува во Талин

Спортски - 22.11.2020

Во Скопје остануваат Дамјан Робев и Андреј Митревски, на групата од 10.кошаркари ќе им се приклучат Војдан Стојановски и Џејкоб Вајли Како никогаш досега не постоеле поголеми дилеми околу изборот на кошаркари на кои селекторот на еден наш национален ...

Тодоров пречкрта две имиња, познат составот за турнирот во Талин

Gol.mk - 22.11.2020

Александар Тодоров го одбра тимот со кој што ќе патува во Естонија, каде ќе одигра два меча во рамки од квалификациите за Евробаскетот 2022. Македонскиот селектор се откажа од две имиња во пресрет на патувањето за Талин.

Тодоров ги избра патниците за Талин: Отпаднаа Робев и Митревски

Екипа - 22.11.2020

Селекторот на кошаркарската репрезентација на Македонија, Александар Тодоров, го соопшти списокот од десет кошаркари кои ќе патуваат за Талин, на претстојниот турнир од квалификациите за Евробаскет 2021.

Тодоров со 12 кошаркари во Талин, но без Димитријевиќ

SportMedia - 22.11.2020

Александар Тодоров по завршување на последниот тренинг во Скопје и добиените разултати од ПЦР-тестови го одреди списокот за квалификациските дуели против Естонија и Италија за место на ЕП.

ФОТО: Кошаркарите го одржаа последниот тренинг, утре патуваат за Естонија

Дриблинг - 22.11.2020

Македонската кошаркарска репрезентација денеска го одржа последниот тренинг во Скопје, утре се патува за Естонија каде во „балон“ ќе ги одиграме квалфикациите за Европското првенство. Репрезентативците утринава го поминаа второто тестирање од ...

Стручниот штаб на кошаркарите ослабен во Талин

Екипа - 22.11.2020

Кошаркарската репрезентација на Македонија утрово го одработе последниот тренинг во Скопје пред утрешното тргнување на пат за Талин, каде „црвено-жолтите“ в петок и в недела ќе ги очекуваат пресметки со Италија и со Естонија во квалификациите за ...

Младеновски: Со двоцифрена победа над Естонија шансите за пласман на ЕП се зголемуваат

Слободен Печат - 22.11.2020

Кошаркарот на Работнички, Љубомир Младеновски е еден од оние играчи кои се наоѓаат на списокот на селекторот Александар Тодоров, а се наоѓа во натпреварувачки ритам. Тој заедно со Работнички освен што има настапи во првата лига, изминатиот период ...

Кошаркарите го одработија последниот тренинг пред заминување за Талин

SportMedia - 22.11.2020

Македонската кошаркарска репрезентација денеска го одработи последниот тренинг пред да замине во Естонија каде ќе земе учество во вториот прозорец од овој најнов евроквалификациски циклус.

Младеновски: Естонија ќе ги остави „живи“ нашите шанси за ЕП

SportMedia - 22.11.2020

Македонската кошаркарска репрезентација уште денеска ќе биде во Скопје. Утре Александар Тодоров и неговите избраници ќе заминат за Талин каде ќе се приклучат нашите странци. Војдан Стојановски и Џејкоб Вајли се сигурни, се чека потврда за ...

Младеновски: Одиме на двоцифрена победа против Естонија

Екипа - 22.11.2020

Љубомир Младеновски е еден од оние играчи кои се на списокот на селекторот Александар Тодоров кој веќе е во некој натпреварувачки ритам, зад него и екипата за која настапува и оваа сезона се доволен број на квалитетни натпревари како оние четири во ...

Младеновски: Сакаме „двоцифрена“ победа над Естонија за да останеме во живот за пласман на Европско

Дриблинг - 22.11.2020

Пред македонската коаркарска репрезнтација на крајот од месецов се двата клучни натпревари против Естонија и Италија од кои зависи дали „црвено-жолтите’ ќе останат во игра во квалификациите за пласман на Европското првенство.

Младеновски: Фокусот треба да ни е на Естонија, сакаме победа со двоцифрена разлика

Gol.mk - 22.11.2020

Љубомир Младеновски се очекува да биде еден од главните адути на селекторот Александар Тодоров на претстојниот „балон“ на нашата најдобра кошаркарска селекција во Талин. 25-годишниот центар веќе е во некој натпреварувачки ритам, затоа што со својот ...

Тодоров одбра, двајца остануваат во Скопје, останатите патуваат за Естонија

Дриблинг - 22.11.2020

Како никогаш досега не постоеле поголеми дилеми околу изборот на кошаркари на кои селекторот на еден наш национален тим ги имал за време на подготовките. Во Скопје остануваат Дамјан Робев и Андреј Митревски, на групата од 10.кошаркари ќе им се ...