TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Крај на една ера – Иван Чупиќ за последен пат го облече вардаровиот дрес во ЛШ!

Gol.mk - 08.04.2021

Вардар ја заврши сезоната во Лигата на шампионите со вториот пораз од Веспрем во осминафиналната фаза. Овој натпревар беше последен за Иван Чупиќ во елитното натпреварување како член на македонскиот гигант.

Алушовски: Реалноста е таа – Веспрем е многу подобар од Вардар

Екипа

Вардар ја заврши европската авантура со нов пораз од Веспрем

Слободен Печат

Вардар загуби од Веспрем (30:39) и се збогуваше од Европа

24 Вести

Вардар со нов убедлив пораз од Веспрем ја заврши европската приказна за оваа сезона

МКД

Алушовски: Се обидовме со седум на шест, но во овој момент Веспрем е многу подобар тим од Вардар

Дриблинг

Алушовски: Веспрем во моментов е далеку подобар од Вардар

Gol.mk

Gol.mk Sport 1 Спортски Дерби Спортманија OhridNews 24 Ракомет SportMedia

Годините летнаа: Чупиќ го одигра последното танго во ЛШ како вардарец (ВИДЕО)

SportMedia - 08.04.2021

Иван Чупиќ го одигра последниот натпревар во дресот на Вардар во Лигата на шампионите. Хрватскиот репрезентативец со златни букви ќе биде запишан во историјата на македонскиот тим. Беше дел од двете шампионски титули во Лигата на шампионите, го ...

Засекогаш „црвено-црн“ во душа: Асот кој ја донесе првата круна го одигра последниот меч во ЛШ за Вардар!

Екипа

Вардар се збогуваше со ЛШ: Веспрем убедлив и на реваншот

Екипа

Ново разочарување од Вардар – уште еден убедлив пораз од Веспрем

Спортклуб

ВИДЕО: Вардар 1961 го заврши настапот во ЛШ, по убедливиот пораз од Веспрем

Дриблинг

ВИДЕО: Ништо од чудо, Вардар 1961 пред елиминација во Лигата на шампионите

Дриблинг

Веспрем e напаѓачка машина: Вардар прими 80 голови на два натпревари

Локално

Вечер Прес Sport 1 24 Вести Дриблинг Sport M 24 Ракомет

Историја за Мешков: Го реши Мотор и првпат влезе во топ-8 во ЛШ!

Sport 1 - 08.04.2021

Ракометарите на Мешков Брест првпат во својата историја се пласираа во четвртфиналето на Лигата на шампионите, а „сѐ што требаше да направат“ за тоа беше да го победат Мотор Запорожје со три или повеќе разлика. Тие успеаја со седум, 30-23.

Мешков успешно го „реши“ Мотор и закажа четвртфинале со Барса

Gol.mk

Мешков Брест е првиот белоруски тим кој ќе игра 1/4 финале

SportMedia

Познати четвртфиналните двојки за ЛШ: ПСЖ си закажа мега-пресметка со Кил

Екипа - 08.04.2021

Со одигрувањето на дуелот меѓу ПСЖ и Целје и официјално беше завршена осминафиналната фаза од Лигата на Шампионите, по што се познати осумте екипи кои ќе водат битка за четирите места на фајналфор турнирот во Келн.

Познати четврфиналните парови во машката ракометна Лига на Шампиони

Курир

ПСЖ немаше проблеми со Целје, следува мега-пресметка со Кил

Gol.mk - 08.04.2021

ПСЖ уште еднаш беше поуспешен од Целје Пивоварна Лашко (31-24) и се најде во уште едно четвртфинале во Лигата на шампионите. Тимот на Раул Гонзалез имаше полесен тренинг на денешната средба.

ПСЖ со уште една победа го потврди местото во четврт-финале

24 Ракомет - 08.04.2021

Екипата на ПСЖ со победа и на реваншот против Целје од 31:23 дојде до пласман во четврт-финалето од Лигата на шампионите. Шампионот на Франција имаше лесен натпревар на кој од почетокот на средбата имаше водство и го одржуваше до крајот.

Дејвис: Ме радува она што го видов против Вардар

Gol.mk - 08.04.2021

Некогашниот вардарец Давид Дејвис Камара двапати го победи поранешниот тим како предводник на Веспрем и го елиминира од Лигата на шампионите. По триумфот во Унгарија (39-30), Шпанецот истакна дека е радосен од играта и има само пофални зборови за ...

Дејвис: Среќен сум по она што го видов против Вардар

24 Ракомет

Познати се сите патници во 1/4 финалето: Македонска пресметка за Ф4 во Келн

SportMedia - 08.04.2021

Со завршување на реваншот од осминафиналето во ЛШ меѓу ПСЖ и Целје, и официјално познати се сите двојки во четвртфиналето, последни битки кои носат место на фајнл-фор завршницата во Келн. Вардар 1961 е елиминиран, но Македонија сепак ќе има свои ...

Кил вторпат го среди ПИК Сегед и чека мега-дерби со ПСЖ

Gol.mk - 07.04.2021

Германскиот бундеслигаш Кил на домашен терен славеше над ПИК Сегед (33-28) и со втората победа во вториот осминафинален дуел се пласира меѓу осумте најдобри во ракометната Лига на шампиони. Унгарскиот вицепрвак даваше отпор скоро едно полувреме.

Кил го елиминира ПИК Сегед, следува мега пресметка со ПСЖ

Курир

Кил рутински против ПИК Сегед, си закажа четвртфинале со ПСЖ

24 Ракомет - 07.04.2021

Екипата на Кил по убедливата победа од првиот дуел против ПИК Сегед во рамките од осминафиналето од Лигата на шампионите, ниту денес не му дозволи на противникот голем отпор и славеше со резултат 33:28.

Манасков: Мечот со Металург не е да се биде или не за Охрид, но е многу значаен

Gol.mk - 07.04.2021

По мирниот викенд без многу домашен ракомет, македонските суперлигаши им се враќат на обврските во плеј-офот, а дербито на четвртото коло го играат екипите на Охрид и Металург. Еден од најдобрите поединци на „гладијаторите“, Мартин Манасков очекува ...