TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Сити со еден гол го реши Барајтон и се доближи до лидерот во Премиер лигата

Дриблинг - 13.01.2021

Манчестер Сити со еден гол го победи Барнли и со новите три бода сега е на -4 бода во однос на лидерот Јунајтед на табелата во Премиер лигата. Единствениот гол за победа на Сити го постигна Фоден пред крајот на првиот дел.

Погба: Знаевме дека ќе биде тешко, многу тешко, но желбата беше да победиме

Дриблинг

Погба ја крена формата и ја врати самодовербата, па пред средбата со Ливерпул порача: Сега е моментот

Дерби

ВИДЕО: Прекрасен гол на Погба, Манчестер Јунајтед е лидер во Премиер лигата, следува дербито со Ливерпул

Sport M

Погба кога фаќа волеј нема промаш

Оff.net

Погба го однесе Јунајтед на врвот, десетта победа за Евертон сезонава

ММС

Прва победа на Шефилд, Погба го однесе Јунајтед на врвот

Нетпрес

Дерби Слободен Печат Екипа 24Фудбал Sport 1 Gol.mk SportMedia Дриблинг

Лингард продолжува во Ница?

24Фудбал - 13.01.2021

Минатиот месец договорот на Лингард беше продолжен на дополнителни 12 месеци, односно беше искористена таквата опција, се’ со цел за фудбалерот не си замине на лето без никакво обештетување.

Лингард конечно го напушта Манчестер Јунајтед, но има само една понуда

Sport M - 13.01.2021

Џеси Лингард конечно ќе го напушти Манчестер Јунајтед, и среќата ќе ја бара во еден од клубовите каде ќе има поголема минутажа. Тој падна во тотално вториот план во неговиот сегашен клуб, а неговата следна дестинација скоро сигурно ќе биде тимот на ...

Изненадување: Ѕвездата на Манчестер Јунајтед се сели во Ница

Спортски

Миланско дерби за потписот на Лингард

Спортски

Мурињо: Ако дојде со првиот тим, Фулам треба да се извини!

Екипа - 13.01.2021

Менаџерот на Тотенхем, Жозе Мурињо е убеден дека Фулам ќе го одигра натпреварот со најсилниот тим во среда. Според првичниот план, Тотенхем требаше да игра против Астон Вила во среда, но тој натпревар беше одложен бидејќи голем број играчи од клубот ...

Тикет на денот (среда, 13.01.2021)

СуперСпорт

Мурињо е за се заслужен

Вечер Прес

Мурињо лут на Фулам: Дали сте озбилни?

Локално

Уште еден натпревар од Премиер лигата би можел да биде одложен поради Ковид-19

Дерби - 13.01.2021

Коронавирусот почна да задава вистински проблеми во Премиер лигата, па досега веќе се откажани неколку првенствени средби. Денеска требаше да се игра натпреварот помеѓу Астон Вила и Тотенхем, но во последен момент од Премиер лигата го променија ...

Уште еден натпревар од Премиер лигата би можел да биде одложен поради Ковид-19

Точка

Солшер: Не можевме да посакаме подобар период за дуел со Ливерпул

24Фудбал - 13.01.2021

Оле Гунар Солшер верува дека гостувањето на Манчестер јунајтед кај Ливерпул доаѓа во идеален период за нив, кога играат во најдобра форма и се лидери на табелата во Премиерлигата. По вчерашната победа кај Барнли, Манчестер јунајтед осамна на врвот ...

Солшер: Не можевме да посакаме подобар период за дуел со Ливерпул

МКД

Точно по шест месеци и еден ден победија во Премиер лигата

Спортманија - 12.01.2021

По триумфот на Шалке во Германија, се случи „чудо“ и во Англија. Веќе нема тим без победа во англиската Премиер лига откако Шефилд јунајтед на свој терен славеше против Њукасл минимално со 1:0, во рамките од 18-тото коло.

На Шефилд јунајтед му требаа 18 натпревари за прва победа во Премиерлигата (ВИДЕО)

МКД

(ВИДЕО) По 18 кола, Шефилд Јунајтед конечно победи

Спортклуб

Конечно, Шефилд јунајтед победи во Премиерлигата (ВИДЕО)

24Фудбал

„Ѓаволите“ се одлепија пред дербито на „Енфилд“ – тврди „карамели“ за „волците“

TopSport - 12.01.2021

Францускиот репрезентативец, Пол Погба е творецот на победата на Манчестер Јунајтед на гостувањето кај Барнли во рамки на 17 коло во Премиерлигата. „Ѓаволите“ славеа минимално со 1-0, а Погба во листата на стрелци се запиша во 71 минута, на ...

„Ѓаволите“ се одлепија пред дербито на „Енфилд“ – тврди „карамели“ за „волците“

Макфакс

Шефилд го скрши малерот, сефте-триумф сезонава во ПЛ

Макфакс - 12.01.2021

Премиерлигашот Шефилд Јунајтед чекаше цели 18 кола за да ја забележи првата победа сезонава. На стадионот „Брамал лејн“, конечно, освоени трите бода, падна Њукасл со 1-0. „Фенерџијата“ на табелата до триумф стигна со гол од пенал кога во 72.

Шефилд го скрши малерот, сефте-триумф сезонава во ПЛ

TopSport