TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Затворска казна за Јутјубер, кој уништи авион поради лајкови (ВИДЕО)

Канал5 - 07.12.2023

Случајот со познатиот јутјубер Тревор Џејкоб заврши со пресуда според која тој треба да помине шест месеци во федерален затвор откако намерно урна авион заради гледаност. Поранешниот олимпиец призна дека ги лажел истражителите и отстранил докази, а ...

Јутјуберот Тревор Џејкоб мора да оди во затвор за намерно уривање на авион

Независен - 07.12.2023

Случајот со познатиот јутјубер Тревор Џејкоб заврши со пресуда според која тој треба да помине шест месеци во федерален затвор откако намерно урнал авион заради гледаност. Поранешниот олимпиец призна дека ги лажел инспекторите и отстранувал докази.

Јутјубер намерно урнал авион заради прегледи на интернет: Осуден е на шест месеци затвор

Во Центар - 07.12.2023

Американскиот јутјубер Тревор Џејкоб (30) е осуден на шест месеци затвор за намерно уривање на неговиот авион во 2021 година за да добие што е можно повеќе прегледи на интернет и за тоа што дал лажни изјави пред американските инспектори.

ВИДЕО: Судот одлучи: Затворска казна за познат Јутјубер

Курир - 08.12.2023

Случајот со познатиот јутјубер Тревор Џејкоб заврши со пресуда според која тој треба да помине шест месеци во федерален затвор откако намерно урна авион заради гледаност. Случајот со познатиот јутјубер Тревор Џејкоб заврши со пресуда според која тој ...

Јутјубер намерно урна авион за кликови на мрежата: Осуден е на шест месеци затвор

А1 On - 08.12.2023

Американскиот јутјубер Тревор Џејкоб (30) е осуден на шест месеци затвор за намерно уривање на неговиот авион во 2021 година за да добие што повеќе прегледи на интернет и за тоа што дал лажни изјави пред американските инспектори.

Желбата за лајкови го однесе овој пилот зад решетки: Опасниот подвиг му донесе 6 месеци затвор/ВИДЕО

Вечер Прес - 08.12.2023

Американскиот јутјубер Тревор Џејкоб (30) е осуден на шест месеци затвор за намерно уривање на својот авион во 2021 година за да добие што е можно повеќе прегледи на интернет и за тоа што дал лажни изјави пред американските инспектори.