TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кои 5 јаглехидрати можат да ви помогнат да се справите со вишокот килограми?

Кафе пауза - 16.08.2022

Иако според многумина јаглехидратите се бескорисни бидејќи само придонесуваат за зголемување на телесната тежина, сепак тоа не е така. Тие се хранливи материи кои му се неопходни на телото за неговото правилно функционирање.

Обрнете внимание на вашето мени: НИКАКО не треба да ги јадете овие 5 намирници секој ден

Centar - 16.08.2022

Иако се здрави, одредени намирници не треба да се консумираат секој ден – ви претставуваме 5, чија количина треба да биде ограничена. консумирањето на кој било производ во големи количини може да има негативен ефект врз општото здравје, без разлика ...

Јаглехидрати кои ќе ви помогнат да изгубите тежина

Таратур - 15.08.2022

Јаглехидратите се хранливи материи кои на телото апсолутно му се потребни за да функционира. Затоа, нема потреба да ги избегнуваме јаглехидратите или целосно да ги исфрлиме од нашата исхрана.

Здрави намирници кои не треба да ги јадеме секој ден: Обратете внимание на нив!

Убавина и Здравје - 15.08.2022

Иако се здрави, не би требало да ги јадеме секојдневно. Со внесување на било кои намирници не треба да се претерува. Било да е во прашање рафиниран шеќер, или некоја друг вид на здрава храна, треба да се внесува со препорачаните дневни количини.