TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

3 хороскопски знаци што ги очекува турбулентен период

Кафе пауза - 09.05.2021

Периодот што е пред нас ќе биде многу предизвикувачки за овие 3 хороскопски знаци. Рускиот астролог Павел Глоба предвидува дека следните месеци ќе им бидат исполнети со проблеми. Проверете дали припаѓате на оваа група или сепак ќе имате повеќе среќа ...

Се трудите, но не ви оди? Хороскопски комбинација кои не можат да опстанат

Вечер Прес - 09.05.2021

Велат дека спротивностите се привлекуваат, но не и во овој случај. Некои хороскопски комбинации воопшто не се согласуваат. Тие тешко можат да најдат заеднички јазик и често влегуваат во конфликти.

Неделен хороскоп: 10-16 мај

Скопје инфо - 09.05.2021

За време на сезоната на Биковите очекуваме лесна и практична енергија, без многу промени. Но, многу од хороскопските знаци ќе бидат принудени да донесат важни одлуки, оваа недела. Доаѓа и интензивно, но позитивно расположение и надеж дека ќе биде ...

Најголем животен противник: Секој хороскопски знак има свој непријател

Локално - 09.05.2021

Како што постојат многу компатибилни знаци, кои развиваат совршени и складни односи, хороскопот исто така може да ни открие кој е нашиот најголем непријател, пренесува „Телеграф“. Во продолжение ви откриваме кои хороскопски знаци честопати се ...

4-те хороскопски знаци што најчесто не веруваат во астрологија

Скопје24 - 08.05.2021

Кога станува збор за вербата во мистериозноста на астрологијата, овие четири хороскопски знаци неретко се сомневаат во неа. Тие сакаат факти, сакаат докази и целосна откриеност – нешто што астрологијата не може да им го понуди.

Само еден хороскопски знак може да се согласи со сите

Centar - 08.05.2021

Овој знак на Зодијакот се согласува со сите други без драма, тие се одлични и лојални пријатели, забавни се кога излегуваат, а многумина ги сакаат како колеги на работа. Зборуваме за риби.