TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(ВИДЕО) Што беше тоа победа: Мадридската мизерија нема крај

Спортклуб - 13.01.2018

Трет натпревар по ред без победа, само еден триумф во последните пет кола и втор пораз во низа на домашен терен. Не се работи за кој било клуб, туку за актуелниот шпански и европски првак Реал Мадрид кој е најголемата мизерија во моментов во Европа.

Нема крај на срамовите на Реал Мадрид: „Кралевите“ потопени од Вилјареал (ВИДЕО)

Sport 1 - 13.01.2018

Нема крај за срамовите на шпанскиот шампион Реал Мадрид, откако „кралскиот клуб“ денеска доживеа нов пораз во шпанската Ла Лига, па Вилјареал си замина од престолнината со три бода по триумфот со 1-0 со гол во самиот финиш од мечот преку Пабло ...

ВИДЕО: Нова шлаканица за првакот - Виљареал ги шокира „кралевите“ на Зидан!

Gol.mk - 13.01.2018

Екипата на Реал Мадрид ја продлабочи кризата во шпанска Примера, откако на својот „Сантијаго Бернабеу“ неочекувано загуби од големиот аутсајдер на хартија Виљареал (0-1). „Кралевите“ на Зидан веќе три кола не знаат за триумф, а трагичар на ...

„Кралот“ на колена: И Виљареал му „зеде мерка“ на Реал… (ВИДЕО)

Екипа - 13.01.2018

Продолжува очајот на Реал Мадрид во шпанската Примера. И трет едноподруго натпревар „кралевите“ не може да дојдат до победа, овој пат доживувајќи вистински шок преку поразот на „Сантијаго Бернабеу“ од Виљареал со 0-1.

Јувентус заинтересиран за играч на Реал Мадрид

СуперСпорт - 13.01.2018

Јувентус планира во своите редови да го донесе играчот на Реал Мадрид, Дани Себалјос. Како што пишува „Тутоспорт“ актуелниот шампион на Италија го посакува играчот за кого беше заинтересиран уште пред тој да се пресели во редовите на Реал Мадрид.

Перез одлучи – доаѓа нов дефанзивец!

Спортски - 13.01.2018

Шпанските медиуми пренесуваат дека и покрај противењето на Зинедин Зидан, претседателот на Реал, Флорентино Перез сака да ја засили одбраната во зимскиот преоден рок. Наводно капитенот Серхио Рамос разговарал со претседателот и му соопштил дека не е ...

Хајнкес: Можеш да уживаш во фудбалот ако си фудбалер, но не и тренер

Стандард - 13.01.2018

Тренерот на Баерн Минхен, Јуп Хајнкес ја прокоментира победата со 3: 1 над Баер Леверкузен синоќа, која е вкупно 16-та од вкупно 17 натпревари во сите натпреварувања под негово раководство во оваа сезона.

Како на видео игра: Реакцијата на управата на Баерн по несекојдневната вештина на Родригез од слободен удар (Видео)

Дерби - 13.01.2018

Хамес Родригез стави печат на победата на Баерн Минхен на гостувањето кај Баер Леверкузен (1:3), а начинот на кој го направи тоа предизвика многу реакции во германската спортска јавност бидејќи стануваше збор за несекојдневна мајсторија од слободен ...

Зидан и официјално си заминува од Реал Мадрид

Република - 13.01.2018

Актуелниот првак на Европа и Шпанија, мадридски Реал, поминува низ тежок период. Тренерот Зинедин Зидан како да го изгубил компасот во екипата и Кралевите од натпревар во натпревар изгледаат се послабо.

ВИДЕО: Хамес Родригез постигна гол за најавните шпици

Спортклуб - 13.01.2018

Колумбискиот интернационалец Хамес Родригез синоќа постигна фантастичен погодок за Баерн Минхен, со кој Баварците во 90 минута ја потврдија победата на гостувањето кај „фармацевтите“. Баерн славеше со 3:1, со што осигура уште една победа по 18.

Зидан: Преку глава ми е веќе од се, преку глава од негативци кои редовно плукаат по Реал

Спортклуб - 12.01.2018

Зинедин Зидан удри по сите кои го критикуваат Реал Мадрид, вклучително и за дел од навивачите на самиот клуб, кои во последно време не се задоволни од она што го гледаат во Примера. Францускиот стратег потенцираше дека му е преку глава од ...

Триумфален чекор во вториот дел од Бундеслигата за „Баварците“ (ВИДЕО)

Спортски - 12.01.2018

На отворањето на вториот дел од германското првенство, Баерн Минхен на гостувањето славеше против Баер Леверкузен со 3:1. Баварците со овој триумф ја продолжија низата од пет победи. Баерн поведе со погодоците на Мартинез во 32. и Рибери во 59.

Мајсторија на Хамес Родригез, ова не го бранат ни двајца голмани (ВИДЕО)

24Фудбал - 12.01.2018

Баерн Минхен со 1-3 славеше на гостувањето кај Баер Леверкузен, точка на средбата стави Хамес Родригез со ремек дело од врвот на шеснаесетникот „Баварците“ со победа го започнаа вториот дел од сезоната во Бундеслигата, вечерва на стартот од 18.

ВИДЕО: Баварците со полн плен се враќаат од Леверкузен

Gol.mk - 12.01.2018

По зимската пауза, Бундеслигата продолжи со 18. коло, во кое фудбалерите на Баерн Минхен во дербито на гостински терен го совладаа Баер Леверкузен со 1-3 (0-1). За Баерн Минхен денешната победа е петта во серија во шампионатот на Гермнаија, а истата ...

ВИДЕО: Баерн Минхен триумфално и во Леверкузен

Спортклуб - 12.01.2018

Баерн Минхен вечерва триумфално се прошета низ Леверкузен кај домаќинот Баер, каде победи со 3:1 и ги однесе бодовите во Минхен. Во рамките на 18. коло од Бундеслигата по зимската пауза, на ред беше мечот Баер – Баерн, каде повторно подобри беа ...

Каква елеганција: Хамес со ремек-дело ја потврди победата на Баерн во дербито (Видео)

Дерби - 12.01.2018

Вториот дел од сезоната во Бундеслигата стартуваше со големото дерби меѓу Баер Леверкузен и Баерн Минхен, а според очекувањата, тимот на Јуп Хајнкес ја продолжи феноменалната серија и со нова одлична партија успеа да слави со 1:3 на секогаш ...

Баерн Минхен победнички со „фармацевтите“

Екипа - 12.01.2018

Германскиот првак Баерн Минхен успешно го почна вториот дел од сезоната во Бундес-лигата, совладувајќи го Баер Леверкузен на гости со 1-3. Тимот на Јуп Хејнкес го демонстрираше својот квалитет и заслужено освои три нови бода.

Лев на местото на Зидан во Реал Мадрид

Канал5 - 12.01.2018

Селекторот на германската фудбалска репрезентација Јоаким Лев е најсериозниот кандидат да го замени Зинедин Зиндан на кормилото на Реал Мадрид. Како што пренесуваат шпанскиоте медиуми, претседателот на Реал, Флорентино Перез уште пред две години ...

Перез: Нокаутирај го ПСЖ и добиваш нов договор или отстапи го местото за Лев

Sport M - 12.01.2018

Реал Мадрид, наводно, го спремаат Германскиот стратег Јоаким Лев како можна замена за Зинедин Зидан. Според Ла Стампа, Мадрид ќе го отпушти Зидан ако не ги помине ПСЖ во лигата на шампионите следниот месец.

Две дерби средби на стартот на вториот дел на Бундес лигата

Канал5 - 12.01.2018

По речиси едномесечна пауза вечерва започнува вториот дел од фудбалскиот шампионат на Германија. Уште на стартот, ќе бидат одиграни два дерби дуели. Вечерва во Леверкузен, екипата на Баер, кој е на четвртото место, го пречекува актуелниот првак и ...

Зидан „удри“ по медиумите: Ми здодеа да слушам дека во Реал ситуацијата е лоша

Екипа - 12.01.2018

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан на денешната прес-конференција пред мечот со Вилјареал ги критикуваше шпанските медиуми. Францускиот стратег истакна дека цело време се пишува дека во клубот ситуацијата е лоша, се е лошо, од таму произлегувале ...

Зидан ќе ја води „Старата дама"?

SportMedia - 12.01.2018

Најновата информација од „чизмата" вели дека претседателот на Јувентус Адреа Ањели при евентуално заминување на Масимилијано Алегри од кормилото на тимот, би сакал да го донесе актуелиот тренер на Реал Мадрид, Зинедин Зидан.

Зидан уморен од критиките за Реал: Лесно е да се каже дека се е лошо…

Дерби - 12.01.2018

Реал Мадрид не игра на посакуваното ниво во оваа натпреварувачка сезона, има 16 бода минус во однос на Барселона во Примера, додека пак во Копа Дел Реј се пласираше во четвртфиналето иако не импресионираше против второлигашот Нуманија кого не го ...

Зидан збесна: Доста е веќе, само плукате по Реал!

Спортски - 12.01.2018

Зинеди Зидан ги обвини медиумите дека пишуваат само негативни работи за Реал Мадрид, притоа го омаловажуваат успесите на „кралскиот“ клуб. „Уморен сум од вашите приказни дека Реал е лош, најлесно е да се каже дека ништо не е како што треба, а свесни ...

Пред фактите и боговите молчат: Роналдо е главен виновник што Реал заостанува зад Барселона

Спортклуб - 12.01.2018

Не е мината ниту половина од сезоната во Ла Лига, а „Кралскиот клуб“ се чини испадна од шампионската трка… Најголемиот ривал на „Кралевите“, екипата на Барселона, има предност од дури 16 бода на табелата, но и натпревар повеќе, а убедливата победа ...

Статистиката води кон тоа – Дали Роналдо е виновникот за заостанувањето на Реал?

Спортски - 12.01.2018

Доколку се водиме според статисиката и бројките тие не наведуваат на такво размислување… Не поминала ниту половина сезона во Примера, а „кралевите“ веќе не се надеваат на титулата во првенството.

Бомба од Италија, Алегри заминува го менува светски познато име

СуперСпорт - 12.01.2018

Се погласно се шпекулира дека по крајот на актуелната сезона Макс Алегри ќе си замине од Јувентус и ќе се упати кон Лондон каде ќе биде нов предводник на тимот на Челси. За таа цел од управата на Јувентус веќе се во потрага по тренер кој ќе го води ...

Легендата си го кажа своето: Зидан мора да остане!

СуперСпорт - 12.01.2018

Зинедин Зидан благодарение на постигнатите резултати треба да ја задржи довербата кај управата на Реал, смета поранешниот фудбалер на тимот од Мадрид, Михаел Лаудруп. Реал има 16 бодови помалку од Барселона во Примера, па се повеќе се зборува за ...

Дали пукна љубовта меѓу Зидан и Перез: Францускиот стратег на излезна врата од кралскиот клуб

Дерби - 12.01.2018

Тоа што беше шпекулација очигледно станува вистина. Зинедин Зидан е пред излезна врата од редовита на Реал Мадрид. Очигледно поразите и лошите резултати, а особено моментот на раздор во тимот си го направи своето.

Крај на ерата на Зидан: Перез избра нов тренер!?

Спортски - 12.01.2018

Актуелниот првак на Европа и Шпанија, мадридски Реал, поминува преку тежок период. Тренерот Зинедин Зидан како да го изгубил компасот во екипата и Кралевите од натпревар во натпревар играат се послабо.

Перез си има свој адут за нов тренер на Реал, ама Роналдо сака(л) друг стратег!

Sport 1 - 12.01.2018

Ситуацијата во Мадрид не е ниту малку сјајна по слабите резултати на РЕал Мадрид, па тренерот Зинедин Зидан се соочува со голем притисок за очајните резултати и сериозната криза која го тресе мадридакиот великан, што е доволен повод веќе да се ...

Баерн сака да го задржи на клупата Јуп Хајнкес

Кајгана - 11.01.2018

Тренерот на Баерн од Минхен Јуп Хајнкенс повтори дека нема да го продолжи договорот, но управата на клубот сака да го убеди за и следната сезона да остане на клупата. После првиот дел од сезоната Баерн има 11 поени предност во однос на ...

Роналдо му соопшти на Перез, кој тренер го сака на клупата на Реал Мадрид

Sport 1 - 11.01.2018

Зинедин Зидан може да го спаси само некакво чудо сезонава. Реал Мадрид не е ни блиску до минатосезонската форма и игра, па неговите денови на клупата на „кралевите“ му се избројани. Претседателот на клубот, Флорентино Перез нема да избрза со отказ ...

Како на видео игра: Реакцијата на управата на Баерн по несекојдневната вештина на Родригез од слободен удар

Точка - 13.01.2018

Хамес Родригез стави печат на победата на Баерн Минхен на гостувањето кај Баер Леверкузен (1:3), а начинот на кој го направи тоа предизвика многу реакции во германската спортска јавност бидејќи стануваше збор за несекојдневна мајсторија од слободен ...

Флорентино го подготвил Лев како наследник на Зидан

Шеталиште - 11.01.2018

Претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез започнал разговори со Јоаким Лев, вели „Диарио Гол“. Според информациите, шефот на „кралевите“ одлучил да „расчисти“ со Зинедин Зидан по 30 јуни. Перез веќе сопрел на одредено име за заменик на Зидан.

Баерн гази и без Левандовски (ВИДЕО)

Sport 1 - 12.01.2018

Фудбалерите на Баерн Минхен ја отворија 2018 година со лесна победа над Баер од 3-1 во Леверкузен, во дербито на 18-то коло од Бундеслигата. Хави Мартинез го отвори резултатот во 32-та минута по една мешаница во шеснаесетникот на домаќините, а потоа ...

Лев на местото на Зидан во Реал Мадрид

Локално - 12.01.2018

– Селекторот на германската фудбалска репрезентација Јоаким Лев е најсериозниот кандидат да го замени Зинедин Зиндан на кормилото на Реал Мадрид. Како што пренесуваат шпанскиоте медиуми, претседателот на Реал, Флорентино Перез уште пред две години ...

Две дерби средби на стартот на вториот дел на Бундес лигата

+инфо - 12.01.2018

Вечерва во Леверкузен, екипата на Баер, кој е на четвртото место, го пречекува актуелниот првак и лидер на табелата минхенски Баерн. По речиси едномесечна пауза вечерва започнува вториот дел од фудбалскиот шампионат на Германија.

Дали пукна љубовта меѓу Зидан и Перез: Францускиот стратег на излезна врата од кралскиот клуб

Точка - 12.01.2018

Тоа што беше шпекулација очигледно станува вистина. Зинедин Зидан е пред излезна врата од редовита на Реал Мадрид. Очигледно поразите и лошите резултати, а особено моментот на раздор во тимот си го направи своето.

Лев на местото на Зидан во Реал Мадрид...

Н.Македонија - 13.01.2018

Лев на местото на Зидан во Реал Мадрид Селекторот на германската фудбалска репрезентација Јоаким Лев е најсериозниот кандидат да го замени Зинедин Зиндан на кормилото на Реал Мадрид. Како што пренесуваат шпанскиоте медиуми, претседателот на Реал, ...

Лев на местото на Зидан во Реал Мадрид

ТВ21 - 13.01.2018

Селекторот на германската фудбалска репрезентација Јоаким Лев е најсериозниот кандидат да го замени Зинедин Зиндан на кормилото на Реал Мадрид. Како што пренесуваат шпанскиоте медиуми, претседателот на Реал, Флорентино Перез уште пред две години ...