TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Во Сарај се гради нова елитна населба

Точка - 22.07.2021

Нова елитна населба „Комплекс планет“ почна да се гради во Сарај. Проектот беше промовиран денеска, а освен функционери, на настанот присуствуваа и инвеститорите на проектот – Валдета Касапи, Самет Мисими и Џемил Шабани.

Промовиран проектот за елитниот комплекс „Планет“ кој ќе се гради во Сарај

Скопје инфо - 22.07.2021

Градоначалникот на Скопје Петре Шилегов денеска присуствуваше на промоцијата на проектот на Комплексот Планет во Сарај. На промоцијата присуствуваа и Премиерот на РСМ, Зоран Заев, претседателот на Собранието на РСМ, Талат Џафери, пратеникот и ...

Елитна населба се гради во Сарај, вредноста и е 28 милиони евра

Frontline - 22.07.2021

Сместена меѓу селата Љубин и Арнакија во Општина Сарај на 15 хектари се гради првата елитна населба со 142 луксузни вили со базени, широки дворови и огромен парк во близина. Реализацијата на оваа елитна населба наречена комплекс „Планет“ на ...

Мала луксузна населба се гради во Сарај – вили со базени, хотел, ресторани, спа-центри

Независен - 22.07.2021

На 150.000 метри квадратни, во близина на Скопје, во Општина Сарај, се градат 142 луксузни вили со базени, широки дворови и огромен парк во близина. Реализацијата на оваа елитна населба наречена комплекс „Планет“’ почна во ноември лани, со изградба ...

Промовиран проектот за комплексот Планет во општина Сарај

Бизнис Вести - 22.07.2021

Градоначалникот на Скопје Петре Шилегов денеска присуствуваше на промоцијата на проектот на Комплексот Планет во Сарај. На промоцијата присуствуваа и Премиерот на РСМ, Зоран Заев, претседателот на Собранието на РСМ, Талат Џафери, пратеникот и ...

Промовиран проектот за комплексот „Планет“- елитна населба во Сарај

24Инфо - 22.07.2021

Градоначалникот на Скопје Петре Шилегов денеска присуствуваше на промоцијата на проектот на Комплексот Планет во Сарај. На промоцијата присуствуваа и Премиерот на РСМ, Зоран Заев, претседателот на Собранието на РСМ, Талат Џафери, пратеникот и ...

Промовиран проектот за комплексот Планет во Општина Сарај

Centar - 22.07.2021

Градоначалникот на Скопје Петре Шилегов денеска присуствуваше на промоцијата на проектот на Комплексот Планет во Сарај. На промоцијата присуствуваа и Премиерот на РСМ, Зоран Заев, претседателот на Собранието на РСМ, Талат Џафери, пратеникот и ...

Промовиран проектот за комплексот Планет во општина Сарај

Црнобело - 22.07.2021

Градоначалникот на Скопје Петре Шилегов денеска присуствуваше на промоцијата на проектот на Комплексот Планет во Сарај. На промоцијата присуствуваа и Премиерот на РСМ, Зоран Заев, претседателот на Собранието на РСМ, Талат Џафери, пратеникот и ...

Во Сарај се гради нова елитна населба

MTM - 22.07.2021

Нова елитна населба „Комплекс планет“ почна да се гради во Сарај. Проектот беше промовиран денеска, а освен функционери, на настанот присуствуваа и инвеститорите на проектот - Валдета Касапи, Самет Мисими и Џемил Шабани.

Промовиран проектот за Комплексот„Планет“ во Сарај

Нова ТВ - 22.07.2021

Градоначалникот на Скопје Петре Шилегов денеска присуствуваше на промоцијата на проектот на Комплексот Планет во Сарај. На промоцијата присуствуваа и Премиерот на РСМ, Зоран Заев, претседателот на Собранието на РСМ, Талат Џафери, пратеникот и ...

Премиерот Заев на промоција на Комплексот Планет

Бизнис Вести - 22.07.2021

Премиерот Зоран Заев денеска ќе присуствува на промоцијата на Комплексот Планет, што се наоѓа меѓу селата Љубин и Арнакија во Општина Сарај. Како што најавија од владиниот Сектор за односи со јавноста, на промоцијата ќе бидат присутни и ...

Премиерот Заев на промоција на Комплексот Планет

24Инфо - 22.07.2021

Премиерот Зоран Заев денеска ќе присуствува на промоцијата на Комплексот Планет, што се наоѓа меѓу селата Љубин и Арнакија во Општина Сарај. Како што најавија од владиниот Сектор за односи со јавноста, на промоцијата ќе бидат присутни и ...