Игор Ангеловски: Немам зборови за атмосферата, мали пропусти не се дозволиви на натпревар од ЕП

OhridNews - 14.06.2021

Македонската фудбалска репрезентација не успеа да извлече позитивен резултат на дебито на Европското првенство, претрпувајќи пораз од Австрија (3-1). Австријците победата и трите бодови ги обезбедија со два погодоци во последните петнаесеттина ...

Пандев: Ова е големо искуство, жал ми е за публиката, но шансите не се изгубени

360 степени

Против Украина одиме на победа, нема веќе што да загубиме, кажа Пандев

Сакам да кажам

Пандев: Австријците го искористија елементот во кој се помоќни од нас, тоа беше клучно за поразот

Дерби

Горан Пандев: Шансите не се загубени!

Sport 1

Пандев: Шансите не се загубени, против Украина ќе одиме на победа

МКД

Пандев: Најмногу ми е жал за луѓето кои силно нè бодреа!

Gol.mk

Фокус Оff.net Глас на Америка 24Фудбал 24 Вести Sport M Спортклуб Дриблинг

Македонецот Горан Пандев е втор највозрасен стрелец на гол на ЕП

Точка - 14.06.2021

Иако македонската фудбалска репрезентација попладнево загуби со 3-1 од Австрија во дебито на европските првенства, капитенот на „рисовите“ Горан Пандев го постигна единствениот гол за Македонија.

Пандев стана вториот најстар фудбалер кој постигнал гол на ЕП

Слободен Печат

Пандев: Го дадовме максимумот, не издржавме во последните минути

Пандев го постигна првиот гол на ЕП!

360 степени

Не можеше да биде друг: Пандев го постигна првиот историски гол за Македонија на ЕП (Видео)

Дерби

Нерешено по првите 45 минути против Австрија, Пандев го постигна првиот гол за Македонија на ЕП (ВИДЕО)

МКД

Македонскиот херој Пандев стана втор највозрасен стрелец во историјата на ЕП!

Gol.mk

Gol.mk Нова ТВ Спортски Спортманија Спортклуб +инфо 24Фудбал Фактор

Пандев стана вториот најстар фудбалер кој дал гол на ЕП (ФОТО)

Sport 1 - 13.06.2021

Македонија дебитираше на Европското првенство (ЕП), а капитенот и предводник на репрезентацијата, Горан Пандев постигна гол во првото полувреме за 1-1 и се запиша во историјата. Пандев стана вториот највозрасен фудбалер кој успеал да постигне гол на ...

Горан Пандев: Жал ми е за оние кои не бодреа од трибините, мора да им се оддолжиме на следните дуели

Екипа

Пандев: Ова беше прв натпревар и големо искуство, жалам за навивачите

Спортски

Пандев е втор највозрасен стрелец на ЕП, знаете ли кој е првиот?

Екипа

Горан Пандев – втор највозрасен стрелец во историјата на Европските првенства

Спортклуб

Горан Пандев втор најстар стрелец на Европските првенства!

SportSport

(ФОТО) Првиот гол на Македонската фудбалска репрезентација на ЕП 2020

ММС

Sport M Точка Екипа Скопје24 Тера Н.Македонија Gol.mk Sport M

Ден за нова фудбалска историја: Македонија ја почнува својата приказна на ЕУРО 2020

Телма - 13.06.2021

Денешниот ден, 13 јуни 2021 година ќе остане запаметен во македонската фудбалска историја, како денот кога нашиот национален тим по 30 години чекање, конечно ќе се појави на големата сцена, односно на Европското првенство.