TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

5 хороскопски знаци предодредени да имаат среќа во 2023 година

Centar - 26.11.2022

2023 може да биде вашата среќна година! Се разбира, различни хороскопски знаци имаат различни нивоа на среќа; некои имаат среќа, а други не. Денес ќе разговараме за најперспективните хороскопски знаци во 2023 година.

ПРИСТИГНУВА РЕТРОГРАДЕН МЕРКУР! Подгответе се за ХАОС во КОМУНИКАЦИЈАТА

Попара - 26.11.2022

Дознајте што ве чека за време на последниот ретрограден Меркур во 2022 година. За жал, сè уште не завршивме со ретроградниот Меркур кога станува збор за оваа година. Сите знаеме дека тоа секогаш ни носи хаос, конфузија, запира или комплицира бројни ...

Три знаци кои ќе имаат најголема среќа во љубовта во декември

Скопје инфо - 26.11.2022

Кои знаци ги очекува среќа во љубовта во последниот месец од 2022 година? Photo by Mara Ket on Unsplash Бик Бикот е еден од најсензуалните хороскопски знаци, а за време на магичниот декември, нивната потреба за дружење ќе се зголемува.

Два најсреќни хороскопски знаци во 2023 година

Centar - 26.11.2022

Двата надежни хороскопски знаци за 2023 година се Ракот и Лавот. Ракот е познат по тоа што е емотивен, интуитивен и негува, што ќе ни се најде следната година. Тие се познати и по својата добра среќа, па ги користат можностите кога ќе се појават.

Хороскопски знаци кои ги очекува голема среќа во декември

Кајгана - 26.11.2022

Дознајте кои пет хороскопски знаци ги очекува голема среќа во декември. Дознајте кој ќе биде добро расположен, кој ќе напредува во работата, а кој ќе има среќа во љубовота. Бикот е еден од најсензуалните хороскопски знаци, а во текот на декември ...

Хороскопски знак во кој се раѓаат убедливо најдобрите мажи

Локално - 26.11.2022

Мажот во овој хороскопски знак е навистина идеален сопруг, полн со внимание, трпение, грижа. Тоа ја обезбедува материјалната сигурност на жената и ги задоволува нејзините желби. Тој е страстен и симпатичен, а сепак реален и вистински маж.

Неделен хороскоп (28 ноември -4 декември): Рајот е за Овните, среќа за Рибите, љубов за Лавовите…

Еспресо - 26.11.2022

Оваа недела Венера и Меркур во знакот Стрелец ќе им донесат тешкотии на кутрите Близнаци, ама не само на нив… А вие, во кој знак сте родени? Дознајте со нас што ви подготвуваат ѕвездите оваа недела! Овен: Рајот е со вас! Драг Овен, планетите се на ...

4 хороскопски знаци кои не се заинтересирани за сериозна врска или брак (и повеќе сакаат авантури)

Црнобело - 26.11.2022

Водолиите имаат многу соништа и цели кои се надеваат дека ќе ги остварат, а сметаат дека сериозната врска може да биде пречка во ова. Па, настојуваат да бидат сингл. Некои хороскопски знаци едвај чекаат да го почнат заедничкиот живот со партнерот ...

Хороскоп за викенд: БЛИЗНАЦИТЕ ќе добијат интересен повик, ВОДОЛИЈАТА незадоволна од вниманието

Екран - 26.11.2022

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Откријте каков викенд е пред вас… Овен Почестете се со мирен и релаксирачки викенд, бидејќи ве очекува недела со ...

Дневен хороскоп за 26.11.2022: Девици - лесно ќе влегувате во конфликти, Водолија - ќе му покажете љубов на партнерот

Црнобело - 26.11.2022

Скорпија - Погледнете како функционираат најмладите личности околу вас и обидете се да земете нешто од нив. Не навлегувајте во деталите на вашата врска, туку гледајте ја големата ...

ДЕКЕМВРИ ЌЕ ИМ БИДЕ НАЈСРЕЌНИОТ МЕСЕЦ: На овие хороскопски знаци СЀ ќе им се оствари до крајот на годината!

Попара - 25.11.2022

5 хороскопски знаци во декември 2022 година ги следи голема среќа! Откријте кој ќе биде во добро расположение, ќе напредува и ќе има многу љубов! Бик Бикот е еден од најсензуалните хороскопски знаци, а за време на празниците и магичниот декември ...

Изненаден прилив од пари во декември ги очекува овие хороскопски знаци

Женски магазин - 25.11.2022

Ова е финансискиот хороскоп за декември 2022 година. Овен Во декември, ретроградниот Марс ќе биде во секстил со Хирон, што малку ќе го успори импулсивниот Овен, но ќе има позитивна улога во управувањето со парите.

Што ќе ни донесе последниот ретрограден Меркур во 2022 година?

Вечер Прес - 25.11.2022

Меркур е познат во древната астрологија како гласник на боговите! Како што се приближува крајот на 2022 година, се приближува последниот ретрограден Меркур во годината. Оваа моќна планета на комуникација ќе се движи ретроградно помеѓу 22 декември ...

Овој хороскопски знак не покажува емоции, но е лојален и ќе направи се’ за своите најблиски

Екран - 25.11.2022

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… КОГА мислиме на Девиците, првите работи што веројатно ни паѓаат на ум се нивниот перфекционизам, опседнатоста со ...

Не се лојални: Овие хороскопски знаци често се неверни на своите партнери

Локално - 25.11.2022

Лојалноста е суштински елемент во сите видови врски, но за жал, не секој го има тој квалитет. Имено, постојат некои хороскопски знаци кои се ниско на скалата на лојалност, а според астролозите, постојат неколку хороскопски знаци кои се повеќе склони ...

Не се исклучуваат: Ова се најзборливите хороскопски знаци

ТВ21 - 25.11.2022

СИТЕ сакаме да се дружиме и да комуницираме до одреден степен, но изгледа дека некои луѓе уживаат во тоа повеќе од другите. Веројатно познавате луѓе кои ја преземаат контролата над разговорот и не дозволуваат другите да кажат.

Риби – голем годишен хороскоп за 2023 година

Независен - 25.11.2022

Годишниот хороскоп за Риби за 2023 година укажува дека годината што претстои ќе биде љубезна и позитивна. Можеби ве очекуваат важни точки за трансформација за успех. Некои ќе најдат среќа во љубовта, некои ќе најдат финансиска слобода, додека други ...

Три хороскопски знаци нема да имаат среќа со парите следната година

Екран - 25.11.2022

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… НЕКОИ знаци во 2023 година никогаш нема да успеат да заштедат пари.

Декември ќе им биде најсреќен месец: На овие знаци се ќе им се исполни до крајот на годината!

ТВ21 - 26.11.2022

Астролозите откриваат кои пет хороскопски знаци очекуваат среќа во декември 2022 година. Бик Бикот е еден од најсензуалните хороскопски знаци, а за време на празниците и магичниот декември неговите страсти и чувството за убавина уште повеќе се ...

Декември ќе им биде најсреќен месец: На овие знаци се ќе им се исполни до крајот на годината!

Zoom - 26.11.2022

Астролозите откриваат кои пет хороскопски знаци очекуваат среќа во декември 2022 година. Бик Бикот е еден од најсензуалните хороскопски знаци, а за време на празниците и магичниот декември неговите страсти и чувството за убавина уште повеќе се ...