TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Најљубоморните хороскопски знаци, посесивни до „коска“

Вечер Прес - 24.09.2020

Оние кои ги обзема љубомора, тоа го изразуваат на разни начини – некои прават голама галама и започнуваат караници, а некои пак, проголтуваат сè во себе и страдаат до моментот кога веќе не можат да ја поднесат ситуацијата.

Како хороскопските знаци го поднесуваат крајот на врската?

Пулс24 - 24.09.2020

Секој од нас различно го поднесува крајот на врската. Некој поминува денови, месеци па и години обидувајќи се да застане на нозе, а некој лесно заборава и продолжува напред. Дознајте како реагира секој хороскопски знак: Овен Тие се луѓе од акција, ...

Дали љубомората е болна, но неопходна емоција?

Кајгана - 24.09.2020

Секој од нас барем еднаш во животот бил љубоморен за нешто. Ова чувство е поврзано со стравот да не ја изгубиме саканата личност, но според психолозите умерената љубомора во врската е потребна, па дури може да има и позитивен ефект врз партнерите.

Дали љубомората е болна, но неопходна емоција?

Вистина.мк - 24.09.2020

Секој од нас барем еднаш во животот бил љубоморен за нешто. Ова чувство е поврзано со стравот да не ја изгубиме саканата личност, но според психолозите умерената љубомора во врската е потребна, па дури може да има и позитивен ефект врз партнерите.

3 сигурни знаци дека вашата врска е во опасност

Убавина и Здравје - 23.09.2020

Повеќето врски имаат рок на траење, а тоа може да се спречи со постојана работа и искрена и отворена комуникација. Кога ќе се стави крај на долгата врска, луѓето што биле во неа минуваат низ една од потешките лекции и пречки во животот.