TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Носталгијата е „златна кокошка“ - Motorola RAZR се враќа на пазарот

Кајгана - 17.01.2019

Легендарниот мобилен телефон Motorola RAZR се враќа на пазарот, според изворите на The Wall Street Journal. Се работи за мобилен телефон што ќе чини 1.500 долари и треба да се појави во февруари годинава.

Моторола Razr ќе се врати со дисплеј на преклопување и цена од 1.500 долари

Локално - 17.01.2019

Наскоро Lenovo ќе врати во живот еден од легендарните телефони од почетокот на милениумот. Најверојатно се сетивте дека се работи за Моторола Razr, а информациите доаѓаат од извор на „The ​​Wall Street Journal“.

Meizu подготвува три предводници со Snapdragon 855, едниот специјално за гејминг

Локално - 17.01.2019

Во пост објавен на социјалната мрежа Weibo, основачот на Meizu – Џек Вонг ги откри плановите на неговата компанија да објави цели три предводници смартфони со новиот топ чипсет Snapdragon 855.

Motorola RAZR се враќа на пазарот, а ќе чини 1.500 долари

Точка - 17.01.2019

Легендарниот мобилен телефон Motorola RAZR според пишувањата на The Wall Street Journal се враќа на пазарот. Станува збор за мобилен телефон кој ќе чини 1.500 долари, а кој треба да се појави во февруари.

Xiaomi прикажа унапреден сензор за отпечаток од прст во екранот (ВИДЕО)

USB - 17.01.2019

Xiaomi е воглавно познат по агресивниот маркетинг и како компанија, која на пазарот пласира телефони со ниска цена. Меѓутоа, компанијата полека фаќа чекор со конкуренцијата и кога се во прашање технологиите и иновациите.

Motorola RAZR се враќа, ќе чини 1.500 долари

USB - 17.01.2019

Легендарниот смартфон Motorola RAZR, според пишувањето на The Wall Street Journal се враќа на пазарот. Се работи за паметен телефон кој ќе чини 1500 долари, а кој би требало да се појави веќе во февруари.

Новиот Motorola RAZR ќе биде флексибилен смартфон?

Телефони.мк - 17.01.2019

RAZR серијата своевремено беше една од најмоќните на Motorola и многу популарна на пазарот. Сега постои можност за воскреснување на серијата со нов RAZR смартфон кој ќе биде флексибилен и ќе се преклопува.

Познато кога доаѓа Xiaomi Mi Mix 3 со 5G

Телефони.мк - 17.01.2019

Xiaomi при крајот на минатата година вети дека во првиот квартал од 2019 ќе ја претстави 5G верзијата на супер фаблетот до слајдер Xiaomi Mi Mix 3 наменет за европскиот пазар. Според официјалната агенда Xiaomi ќе одржи промоција на 24 февруари, еден ...

Oppo ќе претстави паметен телефон со „страшен“ зум

Точка - 16.01.2019

Oppo наскоро би требало да претстави нов паметен телефон кој ќе има камера со десеткратен зум. Сепак, оваа најава треба да се земе со доза на резерва, затоа што дури и Oppo да претстави функционален прототип, тоа не значи дека таа технологија ...

Xiaomi има скенер на целиот дисплеј за брзо отклучување

Телефони.мк - 16.01.2019

Xiaomi прикажа прототип на нова технологија која овозможува поставување на скенер за отпечатоци вграден со самиот екран на смартфонот, но истата функционира многу подобро од актуелните решенија.

Xiaomi Redmi би можел да објави буџетски телефон со Snapdragon 855

USB - 16.01.2019

Snapdragon 855 платформата е она што оваа година ќе се најде во поголем дел од премиум смартфоните. Меѓутоа, подбрендот на Xiaomi, Redmi разгледува објава на достапен теелфон базиран на Snapdragon 855 чипсет.

Oppo ја претстави својата технологија за 10-кратен хибриден оптички зум

Локално - 16.01.2019

Кинеската компанија Oppo ги обелодени деталите за својата нова оптичка технологија, која ветува 10-кратно оптичко зумирање. Се уште нема телефон со неа, но повеќе детали ќе се дознаат на мобилниот конгрес следниот месец.

Motorola RAZR повторно на пазарот, и ќе чини 1.500 долари

ЗаЗабава - 17.01.2019

Легендарниот мобилен телефон Motorola RAZR според пишувањата на The Wall Street Journal се враќа на пазарот и станува збор за мобилен телефон кој ќе чини 1.500 долари, а кој треба да се појави во февруари.