TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Која боја на коса ќе биде тренд оваа пролет?

Женски магазин - 14.03.2018

Ако имате кафеава или виолетова коса, во текот на следната сезона, освежете ја со розови тонови, советуваат светските фризери. На самиот крај на зимата, фризерските експерти ги откриваат трендовите за оваа пролет.

ОВОЈ ШАМПОН ми ја спаси косата од опаѓање

Пулс24 - 14.03.2018

Ова е рецепт за шампон кој спречува опаѓање на коса, поттикнува брз раст, го враќа сјајот на косата, волуменот и еластичноста. Проверен рецепт кој делува 100% Косата е симбол на женственост и убавина, но за жал, поради често третирање на косата со ...

Биди во тренд: овие 5 фризури ќе бидат хит во 2018 година

Пулс24 - 14.03.2018

Ако сакате да го смените вашиот изглед и фризура, а не знаете што да направите со вашата коса, можеби ќе ве инспирираат трендовите за 2018-та година. Клејтон Хокинс, фризерка која има соработувано со голем број познати дами меѓу кои се актерките ...

Офарбајте ја косата на природен начин

Exclusive.mk - 14.03.2018

Постојаното менување на бојата на косата подразбира поагресивни третмани кои ја оштетуваат и сушат косата. За да можете без страв да ја менувате бојата на косата, предлагаме да се свртите кон природните начини за фарбање.

(ФОТО) ЗА ПОГОЛЕМ ВОЛУМЕН: Топ фризури за коса со средна должина

Женски магазин - 14.03.2018

Средната должина на коса е најблагодарна кога се работи за стилизирање.. Може да направите голем број фризури, локните подогло ви стојат, и лесно може да ја врзете во опавче. Меѓутоа, ако вашата коса истовремено е и многу тенка, сигурно сте посакале ...

Жените трагаат по овој рецепт: Маска поради која вашата коса брзо ќе расте

БркајРабота - 13.03.2018

Без хемикалии и други додатоци, оваа маска се прави многу едноставно. Потребни ви се следните неколку намирници кои повеќето од нас ги имаме во својот дом. Доколку ги немате, тие се лесно достапни и може да ги најдете во секој маркет.

Третмани за убавина со компир

Попара - 13.03.2018

Компирот е супер храна која содржи многу витамини, одличен е за здравјето, но и за убавината. Освен тоа што со негово консумирање внесуваме витамини кои и се потребни на кожата, може и да направите хранливи маски за кожа и коса кои ќе го подобрат ...

Ореол веѓи: нов тренд на Инстаграм

Ladybook - 13.03.2018

Постојано се појавуваат некои луди трендови, а овој нов тренд на веѓи навистина се надеваме дека нема да стане популарен, бидејќи навистина изгледа бизарно. Мора да признаеме дека веѓите се навистина професионално нацртани, но сепак идејата не е ...

Српската премиерка Ана Брнабиќ има нова фризура - изгледа подобро од било кога

Press24 - 13.03.2018

Премиерката на Владата на Република Србија неодамна на 25. одржан бизнис форум на Копаоник ја промовираше новата фризура, која е освежена варијанта на нејзината претходна фризура. Ана ги скратила шишките, го зголемила волуменот на косата и избегнала ...

ФЕНОМЕНАЛЕН ТРИК: Совршени веѓи за 10 секунди

Женски магазин - 13.03.2018

Сакате да ги нагласите веѓите, а да изгледаат природно? Потребни ви се само пинцета и молив за веѓи кој е за нијанса посветол од бојата на вашата кожа, но и во согласност со вашиот тен. Со моливчето обојте ги врвовите на пинцетата и со неа поминете ...

Лесен и ефикасен рецепт: Направете сами шампон за брз раст на косата

Женски магазин - 13.03.2018

Понудата на шампони за брз раст на коса е одлична, но постои и рецепт кој нема да ве чини многу и е еден од најефикасните меѓу дамите кои се борат со опаѓање на косата и бавен раст. Состојки: Подготовка: Користете едно литарско шише за подготовка на ...

Јаболковиот оцет ја негува косата

Мама365 - 13.03.2018

Оваа маска за сува и оштетена коса е навистина едноставна за подготовка, а истовремено е неверојатно хранлива за сувото и оштетено влакно, ревитализирајќи го и враќајќи ја бујноста на косата.