TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вашингтон: Поддржувачите на Трамп на протест против притворањето и судењето за упадот во Конгресот

360 степени - 18.09.2021

Полицијата околу американскиот Капитол денеска бројно ги надмина демонстрантите кои дојдоа да ги поддржат лицата на кои им се суди затоа што на 6 јануари насилно влегоа во седиштето на американската демократија во обидот да го запрат потврдувањето ...

Протест во Вашингтон против притворањето на обвинетите за упадот во Конгресот (ВИДЕО)

Канал5 - 18.09.2021

Неколку стотици луѓе протестираат во центарот на Вашингтон, во близина на зградата на Конгресот, незадоволни од притворот на шеесетината луѓе и кривичната постапка против стотици граѓани обвинети за насилниот упад на 6 јануари.

Во Вашингтон протест и контра-протест во врска со насилниот упад во Конгресот

Press24 - 17.09.2021

Вашингтон денеска е во состојба на готовност, пред собирот на поддржувачите на поранешниот претседател, Доналд Трамп, кој ќе излезат на улица за да ги поддржат демонстрантите кои упаднаа во Капитол на 6 јануари.

Вашингтон подготвен за протести на приврзаници на Трамп

Вечер Прес - 17.09.2021

Вашингтон денеска е во состојба на готовност пред собирот на поддржувачите на поранешниот претседател Доналд Трамп, кои ќе излезат на улица за да ги поддржат демонстрантите кои упаднаа во Капитол на 6 јануари.

Во Вашингтон протест и контра-протест во врска со насилниот упад во Конгресот

Н.Македонија - 17.09.2021

Вашингтон денеска е во состојба на готовност, пред собирот на поддржувачите на поранешниот претседател, Доналд Трамп, кој ќе излезат на улица за да ги поддржат демонстрантите кои упаднаа во Капитол на 6 јануари.

Вашингтон се подготвува за протест за поддршка на обвинетите поради упад во Конгресот

Канал5 - 17.09.2021

Вашингтон денеска е во состојба на готовност пред собирот на поддржувачите на поранешниот претседател Доналд Трамп, кои ќе излезат на улица за да ги поддржи демонстрантите кои упаднаа во Капитол на 6 јануари.

Протест и контрапротест во Вашингтон, поради насилниот упад во Конгресот

Скопје1 - 17.09.2021

Вашингтон денеска е во состојба на готовност, пред собирот на поддржувачите на поранешниот претседател Доналд Трамп, кои ќе излезат на улица за да ги поддржат демонстрантите кои упаднаа во Капитол на 6 јануари.

Во Вашингтон протест и контрапротест во врска со насилниот упад во Конгресот

Точка - 17.09.2021

Вашингтон денеска е во состојба на готовност, пред собирот на поддржувачите на поранешниот претседател Доналд Трамп, кои ќе излезат на улица за да ги поддржат демонстрантите кои упаднаа во Капитол на 6 јануари.

Вашингтон подготвен за протести на приврзаници на Трамп

MakPress - 17.09.2021

Вашингтон денеска е во состојба на готовност пред собирот на поддржувачите на поранешниот претседател Доналд Трамп, кои ќе излезат на улица за да ги поддржат демонстрантите кои упаднаа во Капитол на 6 јануари.