TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Инфлуенсерката Маја Миа пронајдена застрелана во глава, полицијата смета дека е самоубиство

24Инфо - 05.12.2022

Инфлуенсерката и мејк-ап артистка Маја Јанеска, познатата како Маја Миа била пронајдена застрелана во глава во спалната соба од куќата во која живеела со својот партнер Кајл Филипс- тајкун во бизнисот со цигари, пишуваат јуѓноафриканските портали.

ИНФЛУЕНСЕРКАТА МАЈА МИА СО ПРОСТРЕЛНА РАНА ВО ГЛАВАТА? Јужноафриканската полиција го расветлува случајот

+инфо

Прострелна рана во главата е причина за смртта на инфлуенсерката Јанеска

Скопје инфо

БИЛА ПРОНАЈДЕНА МРТВА ВО СПАЛНАТА СОБА, А ПОКРАЈ НЕА ИМАЛО ПИШТОЛ – за полицијата нема ништо сомнително, но за семејството има!

Курир

Македонската инфлуенсерка била пронајдена мртва во нејзината соба, а до неа имало и пиштол

4NEWS

Маја Миа била пронајдена со прострелна рана во глава а покрај неа имало пиштол, полицијата го расветлува случајот

Сител

Јужноафриканската полиција го расветлува убиството на Маја Миа Јанеска

Во Центар

(Видео+фото) Која е Маја Јанеска, Македонка од Охрид, која загина во Африка

еМагазин - 05.12.2022

Информацијата за смртта Македонката (Маја Миа) од Охрид стана топ тема во Македонија. Таа пред неколку дена беше во посета на земјава, па овдешната поширока јавност првпат слушна за инфлуенсерката и мејкап артиската, која околу 22 години живееше во ...

Познатата инфлуенсерка Јанеска загинала во несреќен случај, со авион во Охрид ќе и бидат донесени посмртните останки

Слободен Печат

Познато како загинала познатата инфлуенсерка Јанеска, со авион во Охрид ќе бидат донесени посмртните останки

4NEWS

Пронајдена мртва познатата инфлуенсерка Маја Миа Јанеска

МКД

Инфлуенсерката Маја Миа од Охрид пронајдена мртва во Африка

А1 On

Познатата инфлуенсерка Маја Миа Јаневска најдена мртва

Вечер Прес

Пронајдена мртва инфлуенсерката Маја Миа од Охрид

4NEWS

Мастило Скопје1 Макфакс Точка Скопје инфо Zoom еМагазин MTM

(ФОТО) Ова е последната фотографија на Маја Миа објавена пред само неколку денови на инстаграм, таа ќе биде погребана ...

Centar - 05.12.2022

Маја Миа, популарна македонска инфлуенсерка, која почина во Африка, загинувајќи во несреќа ќе биде погребана во родниот Охрид, информираше директорот на ФОН, Сефер Цаноски. Маја е Македонка со потекло од Охрид, а во Танзанија живеела две децении.

(Фото) Во Африка почина инфлуенсерката и мејкап артистка Маја Миа од Охрид

еМагазин

БИЛА ПРОНАЈДЕНА МРТВА ВО АФРИКА Почина инфлуенсерката Маја Миа

+инфо

Македонија во солзи: Откриена причината за смртта на познатата македонска инфлуенсерка

Centar

Познатата инфлуенсерка и мејкап артист од Охрид Маја Миа пронајдена мртва во Африка

OhridNews

Познатата инфлуенсерка и мејкап артист од Охрид, Маја Миа, пронајдена мртва во Африка

Република

Познатата инфлуенсерка и мејкап артист од Охрид Маја Миа пронајдена почината во Африка (дпл)

OhridNews

Фактор Курир 24Инфо Независен Centar Либертас Нетпрес Женски магазин

Беше уникатна и полна со живот: Потресно сведоштво за починатата Маја, познато е како починала!

Мастило - 04.12.2022

Ние имаме свои планови, но Господ има негови. Од него сме создадени и кај него сите ќе одиме. Не можам да поверувам дека повеќе не е меѓу нас а само минатата недела беше во Македонија да го прослави тоа што на државава и помогна да биде признаена од ...

Сефер Цаноски: „Маја Миа ми беше школска другарка, вчера ми јавија дека имала несреќен случај“

Црнобело

МАКЕДОНСКИОТ БИЗНИСМЕН ЈА ОТКРИ ПРИЧИНАТА ЗА ТРАГЕДИЈАТА – телото на македонската инфлуенсрека ќе биде донесено со авион во Охрид!

Курир

Се огласи Сефер Цаноски за смртта на Маја Миа: Во петокот сабајле Маја го загубила животот во несреќен случај

Либертас

Вереникот на Маја Миа со авион ќе ги донесе нејзините посмртни останки во Охрид, Сефер Цаноски со потресно збогување на фејсбук

Centar

СО АВИОН ВО ОХРИД ЌЕ БИДАТ ДОНЕСЕНИ ПОСМРТНИТЕ ОСТАНКИ НА ЈАНЕСКА - Сефер Цаноски се сеќава на нејзината добра душа и поддршка за земјава

Фактор