TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Градоначалникот на Задар го забрани концертот на Александра Пријовиќ: Еве што е причината

Слободен Печат - 12.02.2024

Српската пејачка Александра Пријовиќ , која распродаде пет концерти во Загреб и Осиек, нема да пее во Задар затоа што нејзиниот настап го забранил тамошниот градоначалник Бранко Дукиќ , пишува „Индекс“.

ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ЗАДАР НЕ Ѝ ДОЗВОЛИ НА АЛЕКСАНДРА ПРИЈОВИЌ ДА ОДРЖИ КОНЦЕРТ Еве што наведе како причина…

+инфо - 12.02.2024

Градоначалникот на Задар, Бранко Дукиќ, наводно забранил српската пејачка Александра Пријовиќ да одржи концерт во тој град. Градоначалникот на Задар, Бранко Дукиќ, наводно забранил српската пејачка Александра Пријовиќ да одржи концерт во тој град.

Градоначалникот на Задар не дозволи концертот на Александра Пријовиќ да се одржи во тој град

А1 On - 12.02.2024

Градоначалникот на Задар Бранко Дукиќ не дозволи да се организира концертот на српската пејачка Александра Пријовиќ, кој требаше да се одржи во тој град. Како што дознава Индекс, концертот требало да се одржи во мај во салата „Крешимир Ќосиќ“, но ...

Градоначалникот на Задар не дозволува концерт на Александра Пријовиќ во градот: „Нема слободни термини“

Еспресо - 12.02.2024

Градоначалникот на Задар, Бранко Дукиќ, наводно не дозволил концертот на Александра Пријовиќ да се одржи во Задар, јавуваат хрватските медиуми. Според локалните медиуми, концертот требало да се одржи во мај во салата „Крешимир Ќосиќ“, но Дукиќ ...

На Пријовиќ ѝ е забранет концертот во Хрватска: Градоначалникот стави вето на настапот на пејачката

Пулс24 - 12.02.2024

Градоначалникот на Задар, Бранко Дукиќ, не го дозволи концертот на Александра Пријовиќ кој требаше да се одржи во Задар. Концертот требаше да се одржи во мај во салата Крешимир Ќосиќ, но Дукиќ експресно одби да ја пушти српската ѕвезда да пее во ...

На Александра Пријовиќ ѝ е забранет концертот во Хрватска: Градоначалникот стави вето на настапот на пејачката, ова е ...

Во Центар - 12.02.2024

Градоначалникот на Задар, Бранко Дукиќ, не го дозволи концертот на Александра Пријовиќ кој требаше да се одржи во Задар. Концертот требаше да се одржи во мај во салата Крешимир Ќосиќ, но Дукиќ експресно одби да ја пушти српската ѕвезда да пее во ...

Нема место за Александра Пријовиќ во Задар, градоначалникот нашол изговор да не дозволи концерт на српската пејачка

ММС - 12.02.2024

Градоначалникот на Задар Бранко Дукиќ не дозволи да се организира концертот на српската пејачка Александра Пријовиќ. Како што пишува Индекс, концертот требало да се одржи во мај во салата „Крешимир Ќосиќ“, но Дукиќ експресно одбил да ја пушти ...