TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Осомничениот за убиството на новинарката Маринова ќе биде екстрадиран во Бугарија

А1 On - 12.10.2018

Човекот осомничен за убиството на бугарската новинарка Викторија Маринова наскоро ќе биде префрлен во Бугарија, соопшти Обвинителството во германскиот град Целе. Според Обвинителството, тој ќе биде екстрадиран за десет дена.

Мажот кој го носел убиецот на Викторија од Русе до Хамбург раскажува што правеле пред злосторството

Фактор - 12.10.2018

Во ромската населба Русе, каде што живее Северин Красимиров, ноќта мирно минала по тензиите од минатата ноќ, пренесоа бугарските медиуми. Има полиција, а жандармеријата треба да пристигне во секој момент, објави бугарската Нова ТВ.

Погребување на убиената Викторија Маринова

Локално - 12.10.2018

Денеска е погребот на убиената Викторија Маринова во храмот “Св. Троица “во Русе Бурно незадоволство предизвикаа во социјалните мрежи распространети во градот пораки по билборди за опел на трагично загинатиот новинар, јавуваат медиумите од ...

(ВИДЕО) И ПРИЗНАЛ НА МАЈКА СИ УЖАСНИ ДЕТАЛИ: Што раскажа мајката за убиецот на новинарката од Русе

Фактор - 11.10.2018

Мајката на 20 годишниот Бугарин, уапсен во Германија поради убиството на бугарската новинарка Викторија Маринова, рекла дека синот и признал дека е виновен. „Призна дека тоа го направил додека бил пијан и многу дрогиран“, му рекла Надежда ...

Во Германија уапсен убиецот на бугарската новинарка, тој го признал делото

ТВ21 - 11.10.2018

Во Германија денеска е уапсен 21-годишниот Северин Красимиров, кој што според бугарските власти, е главен осомничен за убиство на бугарската новинарка Викторија Маринова. Красимов е уапсен во куќата на својата мајка каде што побегнал по бруталното ...

УБИЕЦОТ НА НОВИНАРКАТА ПРИЗНАЛ: Бил пијан и дрогиран, плачеше пред мене кога ми призна

MTM - 11.10.2018

Мајката на 20-годишниот Бугарин, уапсен во Германија за убиството на бугарската новинарка Викторија Маринова, рече дека нејзиниот син ја признал вината. "Тој призна дека го сторил тоа додека бил пијан и многу дрогиран", изјави Надежда Красимирова на ...

Бугарин и признал на мајка си дека ја убил новинарката Маринова

Денешен - 11.10.2018

Мајката на 20-годишниот Бугарин уапсен во Германија поради убиство на бугарската новинарка Викторија Маринова, рекла дека нејзиниот син признал дека е виновен, објави бугарската телевизија Нова.

Сведоштво на мајката на убиецот: Плачејќи призна се, бил многу пијан и дрогиран

Макфакс - 11.10.2018

Осомниченот за убиството на бугарската новинарка Викторија Маринова го признал убиството пред неговата мајка. Тој тврдел дека бил многу пијам и дрогиран кога ја нападнал Маринова, која брутално ја тепал и силувал пред да ја задави.

Ромите во Русе: На нож со роднините на убиецот на новинарката

Фактор - 11.10.2018

Мирно помина ноќта во ромската населба во градот Русе, откако вчера жителите се побунија по убиството на новинарката Викторија Маринова, пишува бугарски Днес . Тие беа загрижени да не дојде до етнички тензии, а, добиле и закани по телефон.

Ова е убиецот на бугарската новинарка, го уапсија во Германија: Побегнал кај мајката откако силувал и убил Маринова ...

Сител - 11.10.2018

Бугарските власти потврдија дека по нивно барање во Германија е уапсен маж осомничен за силување и убиство на новинарката Викторија Маринова (30) и дека очекува негово испорачување. Осомничениот Северин Красимов (21) е уапсен во вторникот во куќата ...

Осомничениот за убиството на новинарката Маринова ќе биде екстрадиран во Бугарија

1tv - 12.10.2018

Човекот осомничен за убиството на бугарската новинарка Викторија Маринова наскоро ќе биде префрлен во Бугарија, соопшти Обвинителството во германскиот град Целе. Според Обвинителството, тој ќе биде екстрадиран за десет дена.

Во последната година и пол во Европа беа убиени четворица новинари

МКД - 10.10.2018

Европа е вџашена од најновиот случај со убиството на новинарката Викторија Маринова. 30-годишната новинарка од Бугарија беше најдена мртва минатиот викенд во парк во Русе, град на северот на земјата.

Случајот „Викторија Маринова“- (зло)употребата на едно убиство

Deutsche Welle - 10.10.2018

Кому и зошто му одговара да ги искривоколчува фактите во врска со грозоморното убиство на бугарската новинарка Маринова? Злоупотребата на една смрт е исто толку опасна како и самото убиство, пишува Полина Паунова Ужасното убиство на 30-годишната ја ...

Втор осомничен уапсен за убиството на новинарката Маринова

24 Вести - 10.10.2018

Доцна синоќа во Германија е упасен 21-годишниот Северин Надеждов Красимиров, осомничен за убиството на новинарката Викторија Маринова. Премиерот, Бојко Борисов, министерот за внатрешни работи, Младен Маринов и главниот јавниот обвинител Сотир ...

ФОТО: Ова е убиецот на Викторија - избегал кај мајку му бидејќи ја силувал и убил новинарката додека џогирала

Press24 - 10.10.2018

Бугарските власти потврдиле дека по нивно барање во Германија е уапсен маж осомничен за силување и убиство на новинарката Викторија Маринова (30) и дека очекуваат негово испорачување. Осомничениот Северина Красимиров (21) е уапсен во вторникот во ...

Уапсен осомничен во Германија за убиството на бугарската новинарка

Р.С.Европа - 10.10.2018

Полицијата во Германија уапси едно лице во врска со силувањето и убиството на бугарската новинарка Викторија Маринова, соопштија властите во Бугарија. Министерот за внатрешни работи Младен Маринов денеска изјави дека лицето е уапсено доцна синоќа на ...

Мотивот за морничавото и злобно убиство на новинарката Викторија е откриен - овој детаљ кажува се

Press24 - 10.10.2018

Локалниот бугарски портал Русе 24 пренел дека неколку метри од местото каде е пронајдено телото на убиената новинарка Викторија Маринова е пронајден дел од црвена блуза која ја носела тој ден.

Овој детаљ од убиството на бугарската новинарка открива сè: Не ја убиле поради истражувачка работа, мотивот е страшен и ...

Точка - 10.10.2018

Локалниот бугарски портал "Ruse24" пренесува дека на неколку метри од местото каде било пронајдено телото на убиената новинарка Викторија Маринова, пронајден бил и дел од црвена маица која ја носела тој ден.

Новинарите одбиваат да веруваат дека Маринова била убиена случајно

Репортер - 10.10.2018

Бугарските новинари и главниот уредник каде работела бугарската истражувачка новинарка Викторија Маринова одбиваат да веруваат дека нивната колешка била убиена случајно. Велат дека ова убиство треба да претставува предупредување до сите нив, поради ...

Уапсен нов осомничен за убиството на новинарката Маринова

CivilMedia - 10.10.2018

Во Германија е уапсено лице осомничено за силување и убиство на новинарката Викторија Маринова (30), соопштија денеска бугарските власти. Бугарскиот државен обвинител Сотир Цацаров го потврди апсењето на Северин Красимиров, бугарски државјанин, но ...

Студио 1 анализа на последните случувања околу убиството на новинарката Маринова

1tv - 10.10.2018

Во Студио 1 ги анализираме последните настани околу убиството на бугарската новинарка Викторија Маринова. Уапсен е втор осомничен, во Германија, бугарски државјанин. Станува збор за на Северин Красимиров, лице со криминално досие поврзано со кражби ...

Уапсен втор осомничен за убиството на Маринова

Република - 10.10.2018

Уште еден осомничен поврзан со убиството на бугарската истражувачка новинарка Викторија Маринова е уапсен во Германија.Првиот осомничен поврзан со убиството беше ослободен без обвинение веќе вчера.

(ФОТО) Ова е убиецот на бугарската новинарка кој е уапсен во Германија

MTM - 10.10.2018

Бугарските власти потврдиле дека на нивно барање во Германија е уапсен еден маж кој е осомничен за силување и убиство на новинарка Викторија Маринова (30) и ја очекуваат неговата екстрадиција.

Ова е уапсениот за убиството на бугарската новинарка: го признал делото?

Фактор - 10.10.2018

Уапсениот во Германија осомничен за убиството на бугарската новинарка Викторија Маринова, признал се, објавија бугарските медиуми, повикувајќи се на неколку извори. Сведоци од ромската маало „Селеметја“ во Русе тврдат дека уапсениот се вика ...

Бугаринот уапсен во Германија на мајка си ѝ признал дека ја убил новинарката

МКД - 11.10.2018

Мајката на 20-годишниот Бугарин уапсен во Германија поради убиството на бугарската новинарка Викторија Маринова кажала дека син ѝ признал дека е виновен, објави денес бугарската телевизија НОВА, а пренесува Ројтерс .

Мајката на убиецот на бугарската новинарка: Бил дрогиран и пијан, тој призна сè

А1 On - 11.10.2018

Осомниченот за убиството на бугарската новинарка Викторија Маринова го признал убиството пред неговата мајка. Тој тврдел дека бил многу пијан и дрогиран кога ја нападнал Маринова, која брутално ја тепал и силувал пред да ја задави.

Ромите во Русе преплашени од етнички тензии по убиството на бугарската новинарка

1tv - 11.10.2018

По протестите во Русе поради убиството на бугарската новинарка Викторија Маринова ноќта поминала мирно, вели бугарски Днес. Грижата произлегла поради етнички тензии, а и закани биле упатувани по телефони.

Што го чека сега убиецот на бугарската новинарка Маринова?

Фактор - 11.10.2018

Ќе му се суди на убиецот на бугарската новинарка Викторија Маринова (30). Властите во Бугарија потврдија дека по нивно барање во Германија е уапсен маж осомничен за силување и убиство на новинарката и дека очекува негово испорачување во земјата.

Осомничениот за убиството на новинарката Маринова ќе биде екстрадиран во Бугарија

Курир - 12.10.2018

Човекот осомничен за убиството на бугарската новинарка Викторија Маринова наскоро ќе биде префрлен во Бугарија, соопшти Обвинителството во германскиот град Целе. Според Обвинителството, тој ќе биде екстрадиран за десет дена.

Случајот „Викторија Маринова“- (зло)употребата на едно убиство

Локално - 10.10.2018

Кому и зошто му одговара да ги искривоколчува фактите во врска со грозоморното убиство на бугарската новинарка Маринова? Злоупотребата на една смрт е исто толку опасна како и самото убиство, пишува Полина Паунова Ужасното убиство на 30-годишната ...

Еден детаљ од убиството на бугарската новинарка открива сè: Не ја убиле поради истражувачка работа, мотивот е страшен и ...

Локално - 11.10.2018

Локалниот бугарски портал “Ruse24” пренесува дека на неколку метри од местото каде било пронајдено телото на убиената новинарка Викторија Маринова, пронајден бил и дел од црвена маица која ја носела тој ден.

Уапсен нов осомничен за убиството на новинарката Маринова

Телма - 10.10.2018

Во Германија е уапсено лице осомничено за убиството на новинарката Викторија Маринова во саботата во северниот бугарски град Русе. Апсењето го потврдија премиерот Бојко Борисов и министерот за внатрешни работи Младен Маринов кој дополнително откри ...

Ова е уапсениот за убиството на бугарската новинарка: го признал делото?

iPortal - 10.10.2018

Уапсениот во Германија осомничен за убиството на бугарската новинарка Викторија Маринова, признал се, објавија бугарските медиуми, повикувајќи се на неколку извори. Сведоци од ромската маало „Селеметја“ во Русе тврдат дека уапсениот се вика ...

Убиецот на бугарската новинарка пред својата мајка го признал убиството (видео)

Република - 11.10.2018

Мајката на 20 годишниот Бугарин, уапсен во Германија поради убиството на бугарската новинарка Викторија Маринова, изјавила дека нејзиниот син и признал дека е виновен. „Призна дека тоа го направил додека бил пијан и многу дрогиран“, му рекла Надежда ...

Сведоштво на мајката на убиецот: Плачејќи призна се, бил многу пијан и дрогиран

Република - 12.10.2018

Осомниченот за убиството на бугарската новинарка Викторија Маринова го признал убиството пред неговата мајка. Тој тврдел дека бил многу пијам и дрогиран кога ја нападнал Маринова, која брутално ја тепал и силувал пред да ја задави.

ФОТО Убиецот на бугарската новинарка, го уапсија во Германија

Нетпрес - 11.10.2018

Бугарските власти потврдија дека по нивно барање во Германија е уапсен маж осомничен за силување и убиство на новинарката Викторија Маринова (30) и дека очекува негово испорачување. Осомничениот Северин Красимов (21) е уапсен во вторникот во куќата ...

Осомничениот за убиството на новинарката Маринова ќе биде екстрадиран во Бугарија

Стандард - 12.10.2018

Човекот осомничен за убиството на бугарската новинарка Викторија Маринова наскоро ќе биде префрлен во Бугарија, соопшти Обвинителството во германскиот град Целе. Според Обвинителството, тој ќе биде екстрадиран за десет дена.

Случајот „Викторија Маринова“- (зло)употребата на едно убиство

Либертас - 10.10.2018

Ужасното убиство на 30-годишната новинарка Викторија Маринова ја потресе цела Бугарија. Во неколку градови во земјата беа одржани масовни бденија во нејзино сеќавање. Истовремено, тоа ѕверско убиство, чиј извршител сѐ уште се открива, повторно ...

ВИДЕО: И признал ужасни детали на мајка си - мајката на убиецот на новинарката Викторија откри се

Press24 - 12.10.2018

Мајката на 20-годишниот Бугарин, уапсен во Германија поради убиството на бугарската новинарка Викторија Маринова, рекла дека синот и признал дека е виновен. „Призна дека тоа го направил додека бил пијан и многу дрогиран“, му рекла Надежда ...

Ова е убиецот на бугарската новинарка, го уапсија во Германија: Побегнал кај мајката откако силувал и убил

МК News - 11.10.2018

„Собравме многу докази кои упатуваат дека тој е виновен. Красимиров е обвинет во отсуство за две злосторства – силување и исклучително сурово убиство со предумисла“, рече државниот обвинител Сотир Цацаров.

Осомничениот за убиството на новинарката Маринова ќе биде екстрадиран во Бугарија

24 Вести - 12.10.2018

Човекот осомничен за убиството на бугарската новинарка Викторија Маринова наскоро ќе биде префрлен во Бугарија, соопшти Обвинителството во германскиот град Целе. Според Обвинителството, тој ќе биде екстрадиран за десет дена.

Случајот „Викторија Маринова“- (зло)употребата на едно убиство

iPortal - 11.10.2018

Ужасното убиство на 30-годишната новинарка Викторија Маринова ја потресе цела Бугарија. Во неколку градови во земјата беа одржани масовни бденија во нејзино сеќавање. Истовремено, тоа ѕверско убиство, чиј извршител сѐ уште се открива, повторно ...

Осомничениот за убиството на новинарката Маринова ќе биде екстрадиран во Бугарија

Н.Македонија - 12.10.2018

Човекот осомничен за убиството на бугарската новинарка Викторија Маринова наскоро ќе биде префрлен во Бугарија, соопшти Обвинителството во германскиот град Целе. Според Обвинителството, тој ќе биде екстрадиран за десет дена.

Убиецот на бугарската новинарка се враќа дома

Независен - 12.10.2018

Човекот осомничен за убиството на бугарската новинарка Викторија Маринова наскоро ќе биде префрлен во Бугарија, соопшти Обвинителството во германскиот град Целе. Според Обвинителството, тој ќе биде екстрадиран за десет дена.

Осомничениот за убиството на новинарката Маринова ќе биде екстрадиран во Бугарија

Пулс24 - 12.10.2018

Осомничениот за убиството на новинарката Маринова ќе биде екстрадиран во Бугарија. Човекот осомничен за убиството на бугарската новинарка Викторија Маринова наскоро ќе биде префрлен во Бугарија, соопшти Обвинителството во германскиот град Целе.

Осомничениот за убиството на новинарката Маринова ќе биде екстрадиран во Бугарија

Телма - 12.10.2018

Човекот осомничен за убиството на бугарската новинарка Викторија Маринова наскоро ќе биде префрлен во Бугарија, соопшти Обвинителството во германскиот град Целе. Според Обвинителството, тој ќе биде екстрадиран за десет дена.