TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кандидатот за градоначалник на СДСМ, Сашко Николов најави неколку капитални проекти за Штип

Вечер Прес - 28.11.2020

Изградба на сто куќи за социјално ранливите семејства и брана на река Отиња се едни од приоритетните проекти на кандидатот за градоначалник на СДСМ, Сашко Николов. Тој во вечерашново интервју за гледачите на социјалните мрежи потенцираше дека преку ...

Сашко Николов најави изградба на 100 типски куќи во Штип

Независен - 28.11.2020

Кандидатот за градоначалник на Штип од СДСМ, Сашко Николов, денеска објави дел од својата програма, во која е и реализацијата на 100 типски куќи во населбата Света Недела. „Со ова ќе им помогнеме на социјално загрозените семејства.

Николов: Штип ќе продолжи по патот на напредокот, ќе се бориме против коронавирусот, обебедуваме бесплатни маски за ...

24Инфо - 28.11.2020

Во вклучување на социјалните мрежи, кандидатот на СДСМ за градоначалник на општина Штип Сашко Николов ја претсави својата преограма и визија за градот Штип. Николов истакна дека Штип ќе продолжи по патот на развојот и напредокот, ќе продолжат и ...

Николов: Ќе изградиме 100 куќи за социјално загрозените и брана на реката Отиња

Локално - 28.11.2020

„Преку одговорни политики ние создаваме подобри услови за нашите деца и за сите граѓани. Кога зборувам за граѓани мислам буквално на сите граѓани затоа што имаме луѓе кои немаат дом, но затоа имаме план за изградба на 100 куќи за тие луѓе.

Николов: Отвораме Ковид центар во Штип, продолжуваме одговорно против пандемијата

Локално - 28.11.2020

„Во време на пандемија, во време на здравствена криза, кога светот е во грч, можам да кажам дека Клиничата болница во Штип и Здравствениот дом добро се справуваат со предизвикот и со лекувањето на пациентите..

Николовски: Оваа генерација политичари има обврска да ја интегрира земјата

Сител - 28.11.2020

Се гордеам што сум дел од оваа генерација која има одговорност да ја внесе државата во НАТО и ЕУ, за кои што се бореа со децении сите досегашни Влади и политички гарнитури, е ставот на заменик претседателот на Влада Љупчо Николовски, одговарајќи на ...

Николовски. Со Николов продолжува развојот на Штип, следува реализација на капитални инвестиции

Канал5 - 28.11.2020

Ние сме горди што ставивме силен аспект на Штип во изминативе неколку години и како централна власт, но горди сме и на политиките на општина Штип предводена од градоначалникот Благој Бочварски.

Николов: Приоритет ми се животната средина, сообраќајот и спортот во Штип

Frontline - 28.11.2020

„Сообраќајот е наша заедничка болка, но тоа е знак дека градот расте, се шири и се зголемува бројот на жители. Започнуваме уште веднаш со рекострукција на една од главните крстосници која е многу прометна.

Штипјанец со возило сакал да повреди полицаец, па го привеле

ММС - 28.11.2020

На 27.11.2020, полициски службеници од СВР Штип го лишиле од слобода М.В.(56) од Штип затоа што во 10.50 часот на ул.„Кирил и Методиј“ во Штип со возило се обидел да повреди полициски службеник при вршење службено дејство.

Николовски од Штип: Сите проекти кои ги започнавме ќе ги завршиме, мислењето и потребите на граѓаните се она што не ...

iPortal - 28.11.2020

Мислењето и потребите на граѓаните се она што не води, истакна вицепремиерот за борба против корупција и криминал, за одржлив развој и човечки ресурси и генерален секретар на СДСМ, Љупчо Николовски.

Николовски : Штип заслужува да е во сигурни раце

Поглед - 28.11.2020

Денеска се приклучив на централниот караван на #СДСМ во Штип, со поддршка и промоција на програмата на Д-р Сашко Николов. Само со Сашко Николов, како иден градоначалник, продолжува развојот и напредокот на општина Штип.

Николов: Штип ќе биде дом за еднакви граѓани

Centar - 28.11.2020

„Желбата на сите нас е да имаме еколошки чист и безбеден град. Пред се да продолжиме со проектите кои се започнати во изминатие години. Ќе направам сите да сме еднакви, да направиме дом еднаков за сите, дом во кој ќе растат нашите деца.

Николовски: Сашко Николов е човек со кој во сигурни раце Штип може да чекори напред

Опсервер - 28.11.2020

Кандидат на СДСМ за градоначалник на Штип, Сашко Николов е познат целиот регион и човек со кој во сигурни раце Штип може да продолжи да чекори напред, да се модернизира, европеизира и да продолжи развојот на општина Штип, порача на денешната ...

Николов: Имаме програма за развој на Штип, целосно сме посветени и на заштитата на јавното здравје

Скопје1 - 28.11.2020

Пред нас стои шансата да го движиме нашиот Штип по патот на напредокот и да го развиваме онака како што посакуваат штипјани. Започнатите проекти и тие кои наскоро ќе ги реализираме, се во согласност со потребите на градот и барањата на сите кои ...

Николов: Ќе се посветам целосно на заштитата на јавното здравје, помош на сите, создавање квалитетни услови за живот и ...

Frontline - 28.11.2020

Штип се грижи и ќе се грижи за секој еден свој жител. Солидарноста, хуманоста и посветеноста се нашиот столб и во тој дух ќе продолжиме да работиме. Дел од нашата програма е и реализацијата на проектот 100 штипски куќи во населбата Света Недела за ...

Николов: 100 штипски куќи во населбата Света Недела за социјално загрозените семејства

Поглед - 28.11.2020

Штип се грижи и ќе се грижи за секој еден свој жител. Солидарноста, хуманоста и посветеноста се нашиот столб и во тој дух ќе продолжиме да работиме. Дел од нашата програма е и реализацијата на проектот 100 штипски куќи во населбата Света Недела за ...

(ВИДЕО) Николовски: Сашко Николов е човек со кој Штип може да чекори напред

А1 On - 28.11.2020

Кандидат на СДСМ за градоначалник на Штип, Сашко Николов е познат целиот регион и човек со кој во сигурни раце Штип може да продолжи да чекори напред, да се модернизира, европеизира и да продолжи развојот на општина Штип, порача на денешната ...

(ВИДЕО) Николовски: Сашко Николов е човек со кој во сигурни раце Штип може да чекори напред

iPortal - 28.11.2020

Кандидат на СДСМ за градоначалник на Штип, Сашко Николов е познат целиот регион и човек со кој во сигурни раце Штип може да продолжи да чекори напред, да се модернизира, европеизира и да продолжи развојот на општина Штип, порача на денешната ...

Николовски: Сашко Николов е човек со кој во сигурни раце Штип може да чекори напред

24Инфо - 28.11.2020

Кандидат на СДСМ за градоначалник на Штип, Сашко Николов е познат целиот регион и човек со кој во сигурни раце Штип може да продолжи да чекори напред, да се модернизира, европеизира и да продолжи развојот на општина Штип, порача на денешната ...

Николовски: Сашко Николов е човек со кој во сигурни раце Штип може да чекори напред

Вечер Прес - 28.11.2020

Кандидат на СДСМ за градоначалник на Штип, Сашко Николов е познат целиот регион и човек со кој во сигурни раце Штип може да продолжи да чекори напред, да се модернизира, европеизира и да продолжи развојот на општина Штип, порача на денешната ...

СДСМ ја почна кампањата за локалните избори во Штип

Независен - 28.11.2020

ШТИП – Кандидат на СДСМ за градоначалник на Штип, Сашко Николов е познат целиот регион и човек со кој во сигурни раце Штип може да продолжи да чекори напред, да се модернизира, европеизира и да продолжи развојот на општина Штип, порача на денешната ...

Имаме програма за развој на Штип, целосно сме посветени и на заштитата на јавното здравје

24Инфо - 28.11.2020

Пред нас стои шансата да го движиме нашиот Штип по патот на напредокот и да го развиваме онака како што посакуваат штипјани. Започнатите проекти и тие кои наскоро ќе ги реализираме, се во согласност со потребите на градот и барањата на сите кои ...

(ВИДЕО) Николов: Имаме програма за развој на Штип, целосно сме посветени и на заштитата на јавното здравје

iPortal - 28.11.2020

Пред нас стои шансата да го движиме нашиот Штип по патот на напредокот и да го развиваме онака како што посакуваат штипјани. Започнатите проекти и тие кои наскоро ќе ги реализираме, се во согласност со потребите на градот и барањата на сите кои ...

(ВИДЕО) Николов: Имаме програма за развој на Штип, целосно сме посветени и на заштитата на јавното здравје

А1 On - 28.11.2020

„Пред нас стои шансата да го движиме нашиот Штип по патот на напредокот и да го развиваме онака како што посакуваат штипјани. Започнатите проекти и тие кои наскоро ќе ги реализираме, се во согласност со потребите на градот и барањата на сите кои ...

Николовски: Сашко Николов е човек со кој во сигурни раце Штип може да чекори напред

Либертас - 28.11.2020

Кандидат на СДСМ за градоначалник на Штип, Сашко Николов е познат целиот регион и човек со кој во сигурни раце Штип може да продолжи да чекори напред, да се модернизира, европеизира и да продолжи развојот на општина Штип, порача на денешната ...

Штипјанец сакал да прегази полицаец

Курир - 28.11.2020

На 27.11.2020 полициски службеници од СВР Штип го лишиле од слобода М.В.(56) од Штип затоа што во 10:50 часот на ул.„Кирил и Методиј“ во Штип со возило се обидел да повреди полициски службеник при вршење службено дејство.

Приведен штипјанец поради обид да повреди полицаец

Макфакс - 28.11.2020

Полициски службеници од СВР Штип го лишиле од слобода М.В.(56) од Штип затоа што вчера во 10.50 часот на ул.„Кирил и Методиј“ во Штип со возило се обидел да повреди полициски службеник при вршење службено дејство.Тој бил приведен во полициска ...

Приведен штипјанец поради обид да повреди полицаец

Опсервер - 28.11.2020

Полициски службеници од СВР Штип го лишиле од слобода М.В.(56) од Штип затоа што вчера во 10.50 часот на ул.„Кирил и Методиј“ во Штип со возило се обидел да повреди полициски службеник при вршење службено дејство.Тој бил приведен во полициска ...

Приведен штипјанец поради обид да повреди полицаец

Вечер - 28.11.2020

Полициски службеници од СВР Штип го лишиле од слобода М.В.(56) од Штип затоа што вчера во 10.50 часот на ул.„Кирил и Методиј“ во Штип со возило се обидел да повреди полициски службеник при вршење службено дејство.Тој бил приведен во полициска ...

Сашко Николов: Штип ќе биде дом за еднакви граѓани

24Инфо - 28.11.2020

„Желбата на сите нас е да имаме еколошки чист и безбеден град. Пред се да продолжиме со проектите кои се започнати во изминатие години. Ќе направам сите да сме еднакви, да направиме дом еднаков за сите, дом во кој ќе растат нашите деца.

Сашко Николов: Штип ќе биде дом за еднакви граѓани

Бриф - 28.11.2020

„Желбата на сите нас е да имаме еколошки чист и безбеден град. Пред се да продолжиме со проектите кои се започнати во изминатите години. Ќе направам сите да сме еднакви, да направиме дом еднаков за сите, дом во кој ќе растат нашите деца.

Николов: Штип ќе биде дом на еднакви граѓани

Frontline - 28.11.2020

„Желбата на сите нас е да имаме еколошки чист и безбеден град. Пред се да продолжиме со проектите кои се започнати во изминатие години. Ќе направам сите да сме еднакви, да направиме дом еднаков за сите, дом во кој ќе растат нашите деца“, потенцираше ...

Николов: Ќе изградиме 100 куќи за социјално загрозените и брана на реката Отиња

Бриф - 28.11.2020

„Преку одговорни политики ние создаваме подобри услови за нашите деца и за сите граѓани. Кога зборувам за граѓани мислам буквално на сите затоа што имаме луѓе кои немаат дом, но затоа имаме план за изградба на 100 куќи за тие луѓе.

Кандидатот за градоначалник на СДСМ, Сашко Николов најави неколку капитални проекти за Штип

Frontline - 29.11.2020

Изградба на сто куќи за социјално ранливите семејства и брана на река Отиња се едни од приоритетните проекти на кандидатот за градоначалник на СДСМ, Сашко Николов. Тој во вчерашното интервју за гледачите на социјалните мрежи потенцираше дека преку ...

Кандидатот за градоначалник на СДСМ, Сашко Николов најави неколку капитални проекти за Штип

iPortal - 29.11.2020

Изградба на сто куќи за социјално ранливите семејства и брана на река Отиња се едни од приоритетните проекти на кандидатот за градоначалник на СДСМ, Сашко Николов. Тој во вечерашново интервју за гледачите на социјалните мрежи потенцираше дека преку ...

Николов: Предвидуваме изградба на конзоли за пешаци на река Отиња.

Поглед - 27.11.2020

За три години, локалната самоуправа предводена од СДСМ реализираше бројни капитални проекти, важни за унапредување на квалитетот на живот на нашите сограѓани.Штип мора да продолжи да се развива како модерна, отворена, европска општина.