TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Кога Претседателот ќе почне да се врти на вратило

Press24 - 13.03.2018

Очигледно Бугарија има серија подготвени политичари на физички план. Познато е дека Борисов порано бил телохранител па неговите физички способности не треба да се предизвикуваат. Сега може да го видиме и Румен Радев.

Радев: БПЦ да води сметка дека со Македонија имаме исклучителна блискост

Макфакс - 13.03.2018

Бугарската праволавна црква треба да води сметка дека на двете страни од границата помеѓу Бугарија и Македонија имаме заеднички имиња, историја и сме исклучително блиски. Ова го изјави бугарскиот претседател Румен Радев за новинската агенција, ...

Бугарскиот претседател смета дека БПЦ треба да води сметка за блискоста со Македонија

А1 On - 13.03.2018

Бугарскиот претседател Румен Радев смета дека прашањето за заложбите на Бугарската православна црква за признавање на независноста на МПЦ-ОА се во целосна надлежност на БПЦ, но треба да се води сметка за блискоста со Македонија.

Видео: Акробациите на претседателот Румен Радев

Фактор - 13.03.2018

Бугарскиот претседател Румен Радев пред новинарските екипи изведе вистинска акробација на справи за вежбање во еден јавен парк, моменти пред да се одржи седницата на Советот за национална безбедност и целосно ги збуни репортерите.

Радев: БПЦ да има предвид дека со Македонија сме блиски и имаме заедничка историја и празници

МКД - 13.03.2018

Бугарската православна црква треба да има предвид дека од двете страни на границата меѓу Република Бугарија и Република Македонија имаме заеднички имиња и заедничка историја, изјави бугарскиот претседател Румен Радев, одговарајќи на прашање дали ги ...

Радев: БПЦ треба да води сметка за нашата блискост со Македонија

Канал5 - 13.03.2018

Претседателот на Р. Бугарија г. Румен Радев денес, како одговор на прашањето на Агенцијата БГНЕС дали ги поткрепува заложбите на БПЦ за признавање на независноста на МПЦ- Охридска архиепископија и заедничкото сослужение меѓу двете цркви, меѓу ...

Румен Радев во топ форма: Бугарскиот претседател се врти на вратило (видео)

Република - 13.03.2018

Очигледно Бугарија има серија подготвени политичари на физички план. Познато е дека Борисов порано бил телохранител па неговите физички способности не треба да се предизвикуваат. Сега може да го видиме и Румен Радев.

Радев: БПЦ да води сметка дека со Македонија имаме исклучителна блискост

Вечер - 13.03.2018

Бугарската праволавна црква треба да води сметка дека на двете страни од границата помеѓу Бугарија и Македонија имаме заеднички имиња, историја и сме исклучително блиски. Ова го изјави бугарскиот претседател Румен Радев за новинската агенција, ...

Радев: БПЦ треба да води сметка за блискоста со Македонија

+инфо - 13.03.2018

Бугарскиот претседател Румен Радев смета дека прашањето за заложбите на Бугарската православна црква за признавање на независноста на МПЦ-ОА се во целосна надлежност на БПЦ, но треба да се води сметка за блискоста со Македонија.

Бугарскиот Претседател Радев: БПЦ треба да води сметка за нашата блискост со Македонија

Поглед - 13.03.2018

Претседателот на Р. Бугарија г. Румен Радев денес, како одговор на прашањето на Агенцијата БГНЕС дали ги поткрепува заложбите на БПЦ за признавање на независноста на МПЦ- Охридска архиепископија и заедничкото сослужение меѓу двете цркви, меѓу ...

Бугарскиот претседател смета дека БПЦ треба да води сметка за блискоста со Македонија

Алфа - 13.03.2018

Одговорот на Радев беше за тоа дали ги поддржува заложбите на БПЦ за признавање на независноста на МПЦ-Охридска архиепископија и заедничкото сослужение меѓу двете цркви. Бугарскиот претседател Румен Радев смета дека прашањето за заложбите на ...

Радев: БПЦ треба да води сметка за блискоста со Македонија

Република - 13.03.2018

Бугарскиот претседател Румен Радев смета дека прашањето за заложбите на Бугарската православна црква за признавање на независноста на МПЦ-ОА се во целосна надлежност на БПЦ, но треба да се води сметка за блискоста со Македонија.

Бугарскиот претседател смета дека БПЦ треба да води сметка за блискоста со Македонија

Сител - 13.03.2018

Бугарскиот претседател Румен Радев смета дека прашањето за заложбите на Бугарската православна црква за признавање на независноста на МПЦ-ОА се во целосна надлежност на БПЦ, но треба да се води сметка за блискоста со Македонија.

Бугарскиот претседател смета дека БПЦ треба да води сметка за блискоста со Македонија

Слободен Печат - 13.03.2018

Бугарскиот претседател Румен Радев смета дека прашањето за заложбите на Бугарската православна црква за признавање на независноста на МПЦ-ОА се во целосна надлежност на БПЦ, но треба да се води сметка за блискоста со Македонија.

Претседателот на Бугарија смета дека БПЦ треба да води сметка за блискоста со Македонија

Press24 - 13.03.2018

Претседателот на Бугарија, Румен Радев смета дека прашањето за заложбите на Бугарската православна црква за признавање на независноста на МПЦ-ОА се во целосна надлежност на БПЦ, но треба да се води сметка и за блискоста со Македонија.

Бугарскиот претседател смета дека БПЦ треба да води сметка за блискоста со Македонија...

Н.Македонија - 13.03.2018

Бугарскиот претседател смета дека БПЦ треба да води сметка за блискоста со Македонија Бугарскиот претседател Румен Радев смета дека прашањето за заложбите на Бугарската православна црква за признавање на независноста на МПЦ-ОА се во целосна ...

Бугарскиот претседател смета дека БПЦ треба да води сметка за блискоста со Македонија

Локално - 13.03.2018

Бугарскиот претседател Румен Радев смета дека прашањето за заложбите на Бугарската православна црква за признавање на независноста на МПЦ-ОА се во целосна надлежност на БПЦ, но треба да се води сметка за блискоста со Македонија.