TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Лажен профил од Косово тврди дека Вања е со него! На социјалните мрежи се шират вознемирувачки пораки, но од девојката ...

Во Центар - 30.11.2023

По барање на Министерството за внатрешни работи, по исчезнатата Вања Ѓорчевска е распишана меѓународна потерница од Интерпол. Министерството за внатрешни работи има издадено жолта потерница до Интерпол , што значи дека до сите полициски припадници ...

Во потрагата по Вања вклучен и Интерпол! Девојчето никаде го нема: Мајка ѝ: „Дознав дека ја нема кога ме повика класната“ (ФОТО)

Во Центар

Четири дена потрага по 14-годишната Вања од Скопје

Сител

Четири дена трае мистеријата за исчезнувањето на 14 годишната Вања

Канал5

Четири дена ниту трага, ниту глас од исчезнатата Вања – потрагата продолжува, експертите бараат подетална истрага

Алфа

ЖОЛТА ПОТЕРНИЦА ЗА ВАЊА ВО ИНТЕРПОЛ: Сите членки се предупредени за нејзиното исчезнување

Фактор

Лажен профил од Косово предизвика паника: Објавил слика од имам, па напишал дека Вања исчезнала кај него! Во потрагата се вклучија и Интерпол и ловџии

Во Центар

ММС Во Центар Centar Локално +инфо Скопје инфо Вести плус Република

Цел регион трага по Вања - од лажни профили се шири паника на социјалните мрежи

Deutsche Welle - 30.11.2023

Интерпол и специјален тим на МВР трагаат по исчезнатото девојче. Повици на седум јазици кружат низ регионот во обид да се пронајде 14-годишната Вања Ѓорчевска. Повици на седум јазици кружат низ регионот во обид да се пронаде трагата на која што ...

Грчка невладина организација за заштита на децата на Фејсбук објави пост за исчезнатото девојче од Скопје

Бриф

74 малолетници исчезнале за три години – Македонија нема систем за брзо алармирање, помош се бара на Фејсбук

Во Центар

„Најди ме“ стартува на 18 декември-ќе помогне ли во потрагите по исчезнати деца?

Р.С.Европа

ПОТРАГАТА ПО ВАЊА ВЛЕГУВА ВО ЧЕТВРТИОТ ДЕН: По што се разликува „Амбер алерт“ и зошто е толку ефикасен

Фактор

Грчка организација за заштита на децата објави пост за Вања Ѓорчевска на Фејсбук

Слободен Печат

Грчка невладина организација за заштита на децата на Фејсбук објави пост за исчезнатата 14-годишна Вања

360 степени

+инфо Либертас ТВ21 4NEWS

„Дезинформациите влијаат негативно“: Вања го крена регионот на нозе, но засега ни трага, ни глас

Lider - 30.11.2023

Исчезнатата Вања го крена регионот на нозе. Освен професионалноста на одредени медиуми, дел од нив, како и поединци се решија да шират невистини и вознемирувачки информации на социјалните мрежи за исчезнувањето на 14-годишното девојче.

МВР ги демантира наводите дека исчезнатата Вања е пронајдена во соседна држава

360 степени

Неофицијално КУРИР дознава: Вања е пронајдена во соседна држава – МВР демантира (ОБНОВЕНО)

Курир

МВР ги демантира информациите објавени во „Курир“ за пронаоѓањето на 14-годишната Вања, апелираат да не се шират дезинформации

Нова ТВ

ЛАЖНА ВЕСТ Е ДЕКА ВАЊА Е ПРОНАЈДЕНА ВО СОСЕДНА ДРЖАВА - од МВР ги демантираат наводите на некои медиуми

Фактор

Имаме доверба во полицијата, вели мајката на Вања која исчезна пред три дена

Фокус

МВР демантира дека исчезнатата Вања Ѓорчевска е пронајдена во соседна држава

Денешен

Фактор Денешен Мастило Скопје1 Мастило Курир Курир Мастило

Истрага во Косово за провокаторот што украде фотографија од оџа и лажеше дека Вања е кај него

Слободен Печат - 30.11.2023

Косовската полиција започна истрага за да го пронајде сопственикот на Фејсбук профилот кој под името „Џамија во Подујево“ вчера си поигра со чувствата на семејството на исчезнатата Вања Ѓорчевска (14) и се обиде да внесе паника и страв меѓу ...

Бескрупулозен провокатор украде фотографија од оџа и на Фејсбук- лажеше дека Вања е кај него во Косово

Слободен Печат

Наводен оџа од Косово лажеше дека Вања е најдена и ширеше морбидни коментари – МВР и меѓународната полиција му ја бараат локацијата!

Скопје1

Вознемирувачки содржини се шират на социјалните мрежи за исчезнувањето на 14-годишната Вања- Телма апелира до граѓаните да се држат до информациите на официјалните институции

Телма

Вања ја нема трет ден, МВР апелира да не се шират лаги дека сама се качила во бел автомобил

МКД

Потрагата по 14 годишната Вања се уште трае, но нема информации каде е девојчето

Канал5

Трет ден ја нема 14 годишната Вања - истрагата сè уште трае, но нема информации каде е девојчето

Скопје инфо

Пулс24

ВАКА ИЗГЛЕДА ПОТРАГАТА НА ИНТЕРПОЛ ПО ИСЧЕЗНАТА ВАЊА ОД СКОПЈЕ: Кафена коса, кафени очи, бенка на десната страна од ...

Во Центар - 30.11.2023

Четиринаесетгодишната Ѓорѓевска исчезнала во понеделник наутро на пат кон училиштето „Песталоци“ во Скопје. Интерпол вчера се вклучи во потрагата по исчезнатата 14-годишна скопјанка Вања Ѓорчевска, по која се трага веќе четврти ден.

Формиран специјален штаб на МВР за потрага по 14-годишната Вања, трет ден откако исчезна во Скопје

Сител

Скопје преплавено со фотографиите на Вања, исчезна во најфреквентниот дел: за неа јавија и балканските медиуми

Макфакс

Трет ден трае потрагата по исчезнатата Вања Ѓорчевска

360 степени

Поминаа повеќе од 48 часа, Вања ја нема: МВР трага деноноќно по неа

А1 On

МВР за КУРИР: Интензивно работиме на пронаоѓање на Вања

Курир

Четврти ден од исчезнувањето на Вања Ѓорчевска

Сител

Слободен Печат Lider Република MakPress 4NEWS Lider Денешен Телма

Четврти ден се трага по малата Ѓорчевска, ја бара и Интерпол

Локално - 30.11.2023

Потрагата по исчезнатата 14-годишна Вања Ѓорчевска влегува во четвртиот ден. Како што вчера информираа од МВР, распишана е меѓународна потерница од страна на Интерпол. Како што соопштија од МВР, интензивно се работи на пронаоѓање на девојчето.

МВР ги демантира дезинформациите дека е најдено исчезнатото 14- годишно девојче

Канал5

Спасовски:МВР интензивно работи на пронаоѓање на исчезнатото девојче, апелирам да не се изнесуваат шпекулации за случајот

Вечер Прес

Спасовски: МВР интензивно работи на пронаоѓање на исчезнатото девојче, апелирам да не се изнесуваат шпекулации за случајот

Република

Спасовски: МВР интензивно работи на пронаоѓање на исчезнатото девојче, апелирам да не се изнесуваат шпекулации

Независен

Тим на МВР интензивно трага по исчезнатото девојче, Спасовски апелира да не се изнесуваат шпекулации

Сакам да кажам

Спасовски апелира да не се изнесуваат шпекулации за случајот, МВР работи на пронаоѓање на Вања

Слободен Печат

MakPress Н.Македонија Република

Ѓурчески: Периодот за распишување потерница да се намали на 6 часа, да се активира системот „Најди ме“

Сител - 29.11.2023

Поранешниот началник во МВР, Благој Ѓурчески во разговор за Утринската програма на Сител ТВ, зборуваше за потребата од променени во законските акти околу распишувањето потерница за исчезнати лица.

И Интерпол трага по исчезнатото 14-годишно девојче од Скопје

Сакам да кажам

(ВИДЕО) Каде е мобилниот телефон на исчезнатата малолетничка?

Убавина и Здравје

СЕ ВКЛУЧИ И ИНТЕРПОЛ: Распишана меѓународна потерница по исчезнатата 14-годишна Вања

4NEWS

Распишана меѓународна потерница по Вања Ѓорчевска: Интерпол се вклучи во потрагата

еМагазин

Потрагата по Вања продолжува, МВР ги демантира лажните информации

Deutsche Welle

Интерпол распиша меѓународна потерница по исчезнатата Вања

ТВ21

Локално Во Центар Либертас Фокус МКД Бриф Денешен Вечер Прес

МВР: Не е вистина дека Вања е најдена во соседна држава

Макфакс - 29.11.2023

Министерството за внатрешни работи ги демантира дезинформациите објавени на „Курир“ дека 14-годишната В.Ѓ., за која на 27 овој месец беше пријавено дека исчезнала, наводно е пронајдена во соседна држава.

МВР демантира дека Вања е пронајдена во соседна држава

Скопје инфо

ЛАЖНА ВЕСТ Е ДЕКА ВАЊА Е ПРОНАЈДЕНА: Да не се пласираат дезинформации со кои само може да се наштети на истрагата

4NEWS

МВР: Не е вистина дека Вања е најдена во соседна држава

Опсервер

МВР демантира дека изгубеното девојче е пронајдено во соседна држава и апелира да ме се шират невистини!

Порта

МВР: Лажна е веста дека Вања е пронајдена

Сител

МВР: Лажна е веста дека Вања е пронајдена во соседна држава, да не се шират дезинформации

24Инфо

Мета Бриф Скопје1 Локално еМагазин +инфо Во Центар МКД

Ловци ја бараат исчезнатата Вања и на непристапни места: МВР ја бара во градот, ние надвор од него

Макфакс - 29.11.2023

Исчезнатото девојче од Скопје, Вања Ѓорчевска, од вчера го бараат и ловџиите откако претседателот на Ловечката федерација Влатко Алексовски синоќа ги повика да се вклучат во потрагата. Алексовски вели дека не е првпат ловџиите да се вклучат во вакви ...

Ловци ја бараат исчезнатата Вања и на непристапни места: МВР ја бара во градот, ние надвор од него

Опсервер

Ловци ја бараат исчезнатата Вања и на непристапни места: МВР ја бара во градот, ние надвор од него

Точка

Ловечката федерација ја бара исчезнатата Вања и на непристапни места

Press24

Ловци ја бараат исчезнатата Вања и на непристапни места: МВР ја бара во градот, ние надвор од него

Скопје инфо

Ловци ја бараат Вања и на непристапни места: МВР ја бара во градот, ние надвор од него

Кајгана