TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(ВИДЕО) НАСА ја претстави првата мегаракета која луѓето ќе ги однесе на Месечината

ММС - 13.06.2021

НАСА ја претстави првата мега-ракета од системот за вселенски лансирање, што ќе ги однесе луѓето на Месечината во оваа деценија. Во петокот, инженерите во вселенскиот центар Кенеди на Флорида го завршија поврзувањето на ракетата со спуштање на ...

НАСА ја склопи мегаракетата со која повторно ќе лансира луѓе на Месечината

Кајгана - 13.06.2021

НАСА ја претстави првата мегаракета од системот за вселенски лансирања што ќе ги однесе луѓето на Месечината во оваа деценија. Инженерите од вселенскиот центар Кенеди на Флорида вчера го завршија склопувањето на ракетата со спуштање на врската долга ...

И Европската вселенска агенција ќе оди на Венера

Факултети - 12.06.2021

Американската вселенска агенција НАСА неодамна најави две мисии до Венера, а сега и Европската вселенска агенција најавува мисија до таа планета. Интересот за Венера покажува дека научниците сакаат да ја истражуваат оваа планета, која е слична со ...