TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Шкупи се засили со поранешен играч на Вардар

Дерби - 28.01.2020

Првиот тим на Шкупи во овој момент е во Анталија каде се подготува за вториот дел од сезоната во Првата македонската фудаблска лига, а истиот за неколку дена ќе добие голем плус на подготовките во Турција, откако денеска во Скопје беше комплетиран ...

Глишиќ ќе ги брани боите на Шкупи! (ФОТО)

Слободен Печат - 28.01.2020

Поранешниот член на Вардар потпиша договор на една и пол година со екипата на Шкупи која е предводена од тренерот Ќатип Османи. Денеска македонскиот фудбалски прволигаш Шкупи ја официјализираше соработката со одбранбениот играч Дарко Глишиќ.

Глишиќ се врати во ПМФЛ, потпиша за Шкупи

Опсервер - 28.01.2020

Дефанзивецот Дарко Глишиќ е нов член на Шкупи, откако денес си стисна рака со раководството на скопскиот тим и стави потпис на договор за една ипол сезона. Дарко Глишиќ во ПМФЛ настапуваше за Вардар, со кој ја освои Лигата, како и за Скопје, ...

Шкупи прокоцка два гола предност против Челик

Gol.mk - 28.01.2020

Ниту два гола предност не беа доволни за Шкупи да слави на пријателскиот натпревар против Челик (2-2) кој се одигра во Анталија, Турција . Чаирчани играа допадливо, имаа предност од 2-0 на натпреварот, меѓутоа во последните петнаесет минути падна ...

Шкупи прокоцка два гола предност против Челик

Екипа - 28.01.2020

Екипата на Шкупи ремизираше 2-2 на пријателскиот натпревар против прволигашот на БиХ, Челик, што избраниците на Ќатип Османи го играа како дел од подготовките во Анталија. Шкупи беше подобар противник во голем дел од натпреварот, па дојде до ...

Шкупи испушти победа против Челик, но доби нов играч

Спортманија - 28.01.2020

Чаирчани се засилија со фудбалер кој со Вардар освои три титули. Шкупи во пријателски меч во Анталија против босанскиот Челик од Зеница, одигра 2-2. После еден час игра, чаирчани водеа со 2-0 со головите на Илиески и Исени, но Челик во финишот се ...

ОФИЦИЈАЛНО: Глишиќ се врати во ПМФЛ, потпиша за Шкупи

Gol.mk - 28.01.2020

Ќатип Османи задоволно трие раце - Шкупи доведе уште едено искусно име за вториот дел од шампионатот на Македонија . Некогашниот освојувач на ПМФЛ со Вардар , дефанзивецот Дарко Глишиќ е нов член на Шкупи, откако денес постигна договор и стави ...

Шкупи одигра реми со Челик иако водеше 2:0

SportMedia - 28.01.2020

Екипата на Шкупи ремизираше против босанскиот тим Челик Зеница во пријателски натпревар одигран денеска во Анталија. Чаирчани водеа со 2:0 но му дозволија на противникот да го стигне резултатот. Во 40 минута погодил Илиески, а во 60-тата Исени.

Поранешен вардарец го засили Шкупи!

Sport 1 - 28.01.2020

Поранешниот фудбалер на Вардар, Дарко Глишиќ после шест месеци во бугарски Арда Карџали се врати во Македонија и од денеска е ново засилување на чаирски Шкупи, кој го промовираше левиот бек за свој нов член за пролетниот дел од сезоната.

Поранешниот играч на Вардар денес потпиша за Шкупи

Спортски - 28.01.2020

Поранешниот играч на Вардар Дарко Глишиќ се врати во Македонија после шест месеци поминати во бугарскиот тим Арда Карџали. Глишиќ денес потпиша договор со Шкупи. Шкуп со левиот бек потпиша договор за сорабтока од една ипол година.

Екс-вардарецот Глишиќ го засили Шкупи

Екипа - 28.01.2020

Поранешниот вардарец Дарко Глишиќ е нов член на македонскиот прволигаш Шкупи. Тој потпиша договор на една и пол сезона со тимот од Чаир и се враќа во македонското првенство откако две години беше интернационалец во Бугарија, во Септември Софија и во ...

Глишиќ е нов дефанзивец на Шкупи

SportMedia - 28.01.2020

Дефанзивецот Дарко Глишиќ го засилува тимот на Шкупи. Тој и тимот од Чаир се договорија на соработка од една ипол ...

Глишиќ се врати во ПМФЛ, потпиша за Шкупи

Вечер - 28.01.2020

Дефанзивецот Дарко Глишиќ е нов член на Шкупи, откако денес си стисна рака со раководството на скопскиот тим и стави потпис на договор за една ипол сезона. Дарко Глишиќ во ПМФЛ настапуваше за Вардар, со кој ја освои Лигата, како и за Скопје, ...