TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Борисов до Ковачевски: Решете ги важните прашања, не ги повторувајте нашите грешки

Сител - 25.01.2022

На крајот од официјалната посета на Бугарија, премиерот Димитар Ковачевски беше примен од лидерот на бугaрската партија ГЕРБ, Бојко Борисов. На средбата од бугарска страна присуствуваа двајца поранешни министри за надворешни работи, Екатерија ...

Ковачевски се сретна со Борисов: Да се развива довербата и да продолжи поддршката од Бугарија за членство на Македонија во ЕУ

А1 On

Борисов: Згрешивме што веднаш не ги решивме најважните прашања со Скопје

Локално

Премиерот Ковачевски се сретна со претседателот на ГЕРБ Бојко Борисов: Да се развива довербата и да продолжи поддршката од Бугарија за членство на Северна Македонија во ЕУ

Centar

Ковачевски се сретна со Борисов: Да се развива довербата и да продолжи поддршката од Бугарија за членство на Северна Македонија во ЕУ

4NEWS

Ковачевски на средба со Борисов

Скопје1

Ковачевски се сретна со Борисов: Да продолжи поддршката од Бугарија за членство на С. Македонија во ЕУ

Локално

360 степени Макфакс Слободен Печат 24Инфо Нова ТВ Фокус Канал5 MTM

Ковачевски на средба со Радев: Низ дијалог да дојдеме до решенија кои ги почитуваат европските вредности и ...

ТВ21 - 25.01.2022

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски, придружуван од Артан Груби, прв заменик на претседателот на Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Славица Грковска, вицепремиерка за политики за ...

Ковачевски на средба со Радев: Низ дијалог да дојдеме до решенија кои ги почитуваат европските вредности и достоинството на двата народи

4NEWS

Ковачевски на средба со Радев: Низ дијалог да дојдеме до решенија кои ги почитуваат европските вредности и достоинството на двата народи

А1 On

Ковачевски-Радев: Низ дијалог да дојдеме до решенија кои ги почитуваат европските вредности и достоинството на двата народи

Локално

Премиерот Ковачевски на средба со Претседателот на Бугарија Радев

24 Вести

Премиерот Ковачевски на средба со Претседателот на Бугарија Радев: Низ дијалог да дојдеме до решенија кои ги почитуваат европските вредности и достоинството на двата народи

Centar

Ковачевски на средба со Претседателот на Бугарија Радев

Скопје1

Макфакс 24Инфо Канал5 360 степени Точка Бриф Н.Македонија Р.С.Европа

Радев-Ковачевски: Зголемена доверба меѓу Софија и Скопје за олеснување на нерешените политички прашања

Frontline - 25.01.2022

Бугарскиот претседател Румен Радев пред премиерот Димитар Ковачевски изрази очекување за зголемена доверба меѓу Софија и Скопје за да се олесни работата за нерешените политички прашања, кои го попречуваат почетокот на преговорите на Северна ...

Малку им е Уставот, Бугарите во Македонија сега бараат специјален статус

Независен

Радев: Бугарија се залага за европската интеграција на С.Македонија

Локално

Средба Ковачевски-Радев: Низ дијалог да дојдеме до решенија кои ги почитуваат европските вредности и достоинството на двата народи

Press24

ЌЕ СЕ ЗАЛАГАМЕ ЗА ДИЈАЛОГ СО ПОЧИТУВАЊЕ НА ДОСТОИНСТВОТО НА ДВАТА НАРОДИ Ковачевски се сретна со бугарскиот претседател Радев

+инфо

Радев-Ковачевски: Зголемена доверба меѓу Софија и Скопје за олеснување на нерешените политички прашања

Сител

Радев со Ковачевски разговарал за впишувањето на македонските Бугари во Уставот

Р.С.Европа

еМагазин Вечер Прес Опсервер Фокус ТВ21 ТВ21 Фактор ТВ21

Ковачевски се сретна со претседателот на ДПС Карадај: Го засилуваме интензитетот на дијалогот меѓу двете земји за ...

Centar - 25.01.2022

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски, на маргините на својата официјална посета на Република Бугарија се сретна со претседателот на Движењето за права и слободи и пратеник во Собранието на Република Бугарија ...

Ковачевски-Карадај: Го засилуваме интензитетот на дијалогот меѓу двете земји

Канал5

Ковачевски се сретна со претседателот на ДПС Карадај: Го засилуваме интензитетот на дијалогот меѓу двете земји за деблокирање на евроинтеграцијата на Северна Македонија

Frontline

Ковачевски – Карадај: Го засилуваме интензитетот на дијалогот меѓу двете земји за деблокирање на евроинтеграцијата на Македонија

Макфакс

Ковачевски – Карадај: Го засилуваме интензитетот на дијалогот меѓу двете земји

Слободен Печат

Ковачевски-Карадај: Го засилуваме интензитетот на дијалогот меѓу двете земји за деблокирање на евроинтеграцијата на Македонија

24Инфо

Ковачевски-Карадај: Со интензивен дијалог ќе се деблокира евроинтеграцијата на С. Македонија

Локално

4NEWS Опсервер MTM Вечер Прес

Ковачевски и Минчев: Соработката на парламентите е важна за заедничка иднина во ЕУ

Скопје1 - 25.01.2022

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски и владина делегација во состав Артан Груби, прв заменик на претседателот на Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Славица Грковска, ...

Ковачевски-Минчев: Соработката на парламентите на двете земји е исклучително важна

Канал5

Ковачевски со претседателот на Собранието на Бугарија Минчев: Соработката на парламентите на двете земји е исклучително важна за заедничка иднина во ЕУ

24Инфо

Ковачевски – Минчев: Соработката на парламентите на двете земји е исклучително важна за заедничка иднина во ЕУ

CivilMedia

Ковачевски – Минчев: Соработката на парламентите на двете земји е исклучително важна за заедничка иднина во ЕУ

Макфакс

(ВИДЕО) Од средбата на Ковачевски со претседателот на Собранието на Бугарија Минчев: Соработката на парламентите на двете земји е исклучително важна за заедничка иднина во ЕУ

Бриф

Ковачевски – Минчев: Соработката на парламентите на двете земји е исклучително важна за заедничка иднина во ЕУ

4NEWS

Локално Zoom Frontline 360 степени Слободен Печат Вечер Прес Сител MTM