TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

И Изет Меџити им врти грб на Заев и на ДУИ

Република - 25.02.2021

Попради несогласувања во скопското крило на ДУИ има потешкотии во функцинирањето на владејачкото мнозинство во Собранието. Поранешниот градоначалник на Чаир, Изет Меџити, кој е и координатор на пратеничката група на ДУИ, последните неколку месеци ...

Превирањата во ДУИ го кочат и кворумот: Меџити со отсуствата го надмина и лидерот Ахмети

360 степени

На Џафери му здодеа од калкулации, го впери прстот и кон внатрешниот конфликт во ДУИ

+инфо

И Џафери призна: Немаме мнозинство за да одржиме седница

Press24

Џафери проговори за внатрешниот конфликт во ДУИ: Неможноста да се одржи седница е недоаѓање на сите пратеници од владејачкото мнозинство СДСМ и ДУИ

PressingTV

Џафери призна: Немаме мнозинство за да одржиме седница

Мак. Весник

Случувања во Собрание: ЛДП и ДС излегоа од парламентарното мнозинство, Меџити го „руши“ кворумот на власта

MakPress

Павле Трајанов и пратениците од ЛДП го известиле Џафери дека ќе делуваат независно од СДСМ

МКД - 25.02.2021

Претседателот на Собранието, Талат Џафери на денешната средба со новинарите потврди дека ги добил известувањата од пратениците од ЛДП, Моника Зајкова и Боби Мојскоски, и од Павле Трајанов од ДС дека ќе делуваат независно од пратеничката група која ...

Џафери очекува разврска во врска со недоаѓањето на пратеници од владејачкото мнозинство на седниците

Сител

ПРАТЕНИЦИТЕ ДА ДОАЃААТ НА РАБОТА: Спикерот Џафери вели дека немаат мнозинство за да одржат седница

Фактор

Џафери очекува разврска со недоаѓањето на пратеници од владејачкото мнозинство на седниците

Канал5

Џафери очекува разврска во врска со недоаѓањето на пратеници од владејачкото мнозинство на седниците

iPortal

Џафери: Сите пратеници имаат обврска да дојдат на работа

Фокус

Џафери ќе ги „превоспитува“ пратениците, особено тие од ДУИ за редовно да доаѓаат на седници

+инфо

24Инфо ТВ21 Денешен Опсервер Press24 Кајгана еМагазин

По ЛДП и Павле Трајанов ќе дејствува самостојно во Собранието

+инфо - 25.02.2021

Претседателот на Собранието Талат Џафери потврди дека ги добил известувањата од пратениците од ЛДП, Моника Зајкова и Боби Мојскоски, и од Павле Трајанов од ДС дека ќе делуваат независно од пратеничката група која ја предводи СДСМ, но рече дека нема ...

По ЛДП и ДСќе дејствува самостојно во Собранието

Нетпрес

По ЛДП и Павле Трајанов ќе дејствува самостојно во Собранието

Либертас

Павле Трајанов и пратениците од ЛДП го известиле Џафери дека ќе делуваат независно од СДСМ

PressingTV

Џафери: Пратениците на ЛДП и ДС ќе делуваат независно

Р.С.Европа

Павле Трајанов ќе дејствува независно како пратеник во Собранието

Фактор - 25.02.2021

Павле Трајанов од Демократски сојуз ќе дејствува независно во Собранието, најави претседателот на парламентот Талат Џафери на неформалната средба со новинарите. Пратеникот ќе го следи примерот на двајцата пратеници од ЛДП, кои исто така се одвоија ...

Павле Трајанов ќе дејствува независно како пратеник во Собранието

24 Вести

Павле Трајанов ќе дејствува независно во Собранието

Вечер Прес

Николоски: Владата нема стабилно мнозинство

Независен - 24.02.2021

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски при денешната посета на Неготино рече дека Владата, односно премиерот Зоран Заев нема стабилно парламентарно мнозинство. „Не гледам дека има стабилно парламентарно мнозинство.

Николоски: Заев нема стабилно парламентарно мнозинство

Сител

Николоски: Заев нема стабилно парламентарно мнозинство, во Собрание не може да се собере кворум за да се одржи седница

24Инфо

Николоски: Заев во Собрание не може да собере кворум од 61 пратеник за да се одржи седница

Република

Николоски: Заев нема стабилно парламентарно мнозинство, во Собрание не може да се собере кворум од 61 пратеник за да се одржи седница

Акцент

Николоски: Заев нема стабилно парламентарно мнозинство, во Собрание не може да се собере кворум од 61 пратеник за да се одржи седница

Либертас

Николоски: Веќе четврта недела, власта во Собрание не може да собере 61 пратеник за кворум

MakPress

Press24