TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Добра вест за Батшуаи, лоша за Борусија Дортмунд

Екипа - 16.04.2018

Мичу Батшуаи имаше извонредни неколку месеци во дресот на Борусија Дортмунд по позајмицата од редовите на Челси, но белгискиот ас нема да може да продолжи во ист ритам по повредата заработена на големото дерби со Шалке.

Батшуаи ја објави најлошата можна информација за навивачите на Дортмунд

Sport 1 - 16.04.2018

Вчерашното дерби меѓу Шалке и Борусија Дортмунд (2-0) во Гелзенкирхен нема да го памети по добро напаѓачот на „милионерите“, Миши Батшуаи. Батшуаи во финишот на натпреварот го повреди згобот, па мораше да биде изнесен од теренот и денеска конечно ...

Несреќниот Батчуаи им испрати порака на своите фанови по повредата

Спортклуб - 16.04.2018

Позајмениот играч на Челси во Борусија Дортмунд Мичу Батчуаи е дефинитивно еден од најмалерозните играчи овој период. Тој овој викенд се повреди во дербито во германската Бундеслига, на мечот против Шалке, кој Дортмунд го загуби со 2:0.

Батшуаји се огласи по страшната повреда против Шалке (Фото)

Дерби - 16.04.2018

Играчот на Челси кој во моментов настапува како позајмен фудбалер во Борусија Дортмунд, Мичи Батшуаји ќе го пропушти остатокот од сезоната, а ќе биде неизвесен и за Светското првенство по страшната повреда на првенствениот натпревар против Шалке 04.

Пораката на Батшуаи на социјалните мрежи која отвори голема дилема

24Фудбал - 16.04.2018

Белгиски новинар уверува дека напаѓачот би бил подготвен за Мундијалот. Борусија Дортмунд загуби на гостувањето кај Шалке 04 во дербито на германската Бундеслига викендов, а остана и без својот најдобар фудбалер.

Батшуаи заврши со Дортмунд – прашањето е за Светското

Стандард - 16.04.2018

Напаѓачот на Борусија Дортмунд, Мичи Батшуаи најверојатно ќе го пропушти остатокот од сезоната, а неговото учество на Светското првенство ова лето, исто е под прашање. Како што е познато, белгискиот репрезентативец заработи повреда во глуждот и беше ...

Мичи Батшуаи го пропушта остатокот од сезоната

TopSport - 16.04.2018

Борусија Дортмунд потврдија дека Мичи Батшуаи најверојатно го пропушта остатокот од Бундеслигата откако снимките покажаа дека неговата повреда на скочниот зглоб е посериозна. Белгискиот напаѓач, кој е играч на Челси и игра на заем во Бундеслигата, ...

Хорор повреда за Мичи Батшуаи

Екипа - 16.04.2018

Белгискиот интернационалец Мичи Батшуаи заработи сериозна повреда на левиот скочен зглоб на денешниот дерби натпревар од Бундес-лигата против Шалке 04. На самиот крај од мечот, во 92.минута, тој се здоби со скршеница на глуждот и го очекува долга ...

Лоши вести од Бундеслигата: Уште една ѕвезда останува без СП!? (ВИДЕО)

СуперСпорт - 16.04.2018

Одличниот напаѓач на Борусија Дортмунд, Миши Батшуаи е потешко повреден од вчерашното дерби против Шалке. Во финишот на натпреварот Шалке, Батшуаи тргна кон голот на домашната екипа, но по контакт со еден дефанзивец на домаќините, се повреди и беше ...

Лоши вести од Бундеслигата: Уште една ѕвезда го пропушта СП!?

Спортски - 16.04.2018

Одличниот напаѓач на Борусија Дортмунд Мичу Батчуаи е потешко повреден во вчерашното дерби против Шалке. Во завршницата на натпреварот во кој Шалке водеше и на крајот славеше со 2:0, Батчуаи тргна кон голот на домашниот тим, но после контакт со еден ...

Батшуаи се повреди ќе го пропушти Светското првенство

TopSport - 16.04.2018

Напаѓачот на Борусија Дортмунд Миши Батшуаи, на натпреварот со Шалке го повреди скочниот зглоб и според зборовите на тренерот Петер Штегер, Белгиецот го очекува подолга пауза. Шалке во дербито на Рур ја победи Борусија со 2:0 и се зацврсти на ...

Батшуаи се повреди, ќе го пропушти Светското првенство

Макфакс - 16.04.2018

Напаѓачот на Борусија Дортмунд Миши Батшуаи, на натпреварот со Шалке го повреди скочниот зглоб и според зборовите на тренерот Петер Штегер, Белгиецот го очекува подолга пауза. Шалке во дербито на Рур ја победи Борусија со 2:0 и се зацврсти на ...

Батшуаи се повреди ќе го пропушти Светското првенство

Точка - 16.04.2018

Напаѓачот на Борусија Дортмунд Миши Батшуаи, на натпреварот со Шалке го повреди скочниот зглоб и според зборовите на тренерот Петер Штегер, Белгиецот го очекува подолга пауза. Шалке во дербито на Рур ја победи Борусија со 2:0 и се зацврсти на ...