TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Па ова не е мојата сопруга! Дали е она мое дете?“ – како Глоговац два пати ја згрешил сопругата

Таратур - 14.02.2018

На начин на кој само тој може да раскаже некоја случка, Небојша Глоговац во една прилика раскажа како изгледала неговата посета на породилното одделение после раѓањето на неговото прво дете со Мина Митровиќ Глоговац.

ФОТО: Вака изгледал Небојша Глоговац 9 дена пред смртта, соседите раскажуваат за последните средби со него

Курир - 14.02.2018

Српскиот актер Небојша Глоговац, кој почина од рак на 48 години, беше погребан во понеделникот. Тагата во Србија во великанот уште не стивнува. Тој во вечното почивалиште беше испратен достоинствено, а покрај семејството и пријателите последна почит ...

(Видео) Навивачите на „Ѕвезда“ со кореографија во чест на Глоговац

Репортер - 14.02.2018

Вчеравечер, на самиот почеток на фудбалскиот натпревар помеѓу Црвена Ѕвезда и ЦСКА, Делиите кои беа седнати на северната трибина, направија интересна кореографија во чест на Небојша Глоговац. Тие со громогласно пеење го отворија натпреварот.

Црвена Ѕвезда со посебна кореографија во чест на Небојша Глоговац

Хитпортал - 14.02.2018

На самиот почеток на натпреварот помеѓу Црвена Ѕвезда и ЦСКА, навивачите на северната трибина му одадоа последна почит на Небојша Глоговац. Со феноменална кореографија и громогласно пеење во негова чест го отворија натпреварот во второто по ранг ...

Славата не ме интересира и моето име не ми беше важно на шпицата

Репортер - 14.02.2018

Небојша Глоговац, кој на 12 февруари е погребан на Новите гробишта во Белград, беше познат како човек кого славата не го интересира, а можеби најдобро неговите ставови за глумата и животот ги опишува во интервјуто од 2000 година.

“СЛАВАТА НЕ МЕ ИНТЕРЕСИРА, ЈАС СУМ СЛУГА НА МОЈАТА РАБОТА” : Еве што зборувал Небојша Глоговац пред 18 години !

Маркукуле - 14.02.2018

Небојша Глоговац, кој на 12 февруари е погребан на Новите гробишта во Белград, е познат како човек кој не го интересираше славата, а можеби најдобро своите ставови за глумата и животот ги опишува во интервјуто од 2000 година.

УЕФА одговори отсечно: Црвена Звезда доби „ НЕ“ на молбата да има минута молк во чест на Небојша Глоговац

Спортски - 13.02.2018

Европската фудбалска унија не дозволи вечерва мечот помеѓу Црвена Звезда и ЦСКА да почне со минута молк во чест за починатиот српски актер, Небојша Глоговац. Како што им е кажано во клубот, Звезда ќе му оддаде поччит на актерот кој беше познат фан ...

Глоговац знаел дека ќе умре, но сепак решил да се бори

Скопје24 - 13.02.2018

Херојски чин: Доцна дознал дека е тешко болен, но сакал да се бори. Во Германија бил на анализи кои траат пет дена, но уште третиот ден дознал дека тој не е оној кој ќе победи. -Изгледа 2016 година е година на умирање на актери.

Кореографијата на Црвена Ѕвезда во чест на Небојша Глоговац

365 - 13.02.2018

На самиот почеток на натпреварот помеѓу Црвена Ѕвезда и ЦСКА, навивачите на северната трибина во претпоснатлив стил, со феноменална кореографија и громогласно пеење го отворија натпреварот во второто по ранг европско натпреварување.

Вака изгледал Небојша Глоговац 9 дена пред смртта, соседите раскажуваат за последните средби со него

Сител - 14.02.2018

Српскиот актер Небојша Глоговац, кој почина од рак на 48 години, беше погребан во понеделникот. Тагата во Србија во великанот уште не стивнува. Тој во вечното почивалиште беше испратен достоинствено, а покрај семејството и пријателите последна почит ...

Анте Томиќ: Небојша Глоговац беше ѓаволски духовит

+инфо - 12.02.2018

„Духовит, така како што знаат само најдобрите, онака немарно и ненамерно. Невидена битанга“. Не можете ниту да замислите каков е ужасот кога лош актер говори нешто што сте го напишале. Ништо не може да ви ја уништи вербата во себе, да ве поттикне да ...

Најтрогателната фотографија од комеморацијата за Глоговац: Си беа утеха една на друга

Курир - 12.02.2018

Мина Глоговац, поранешната сопруга на српскиот актер Небојша Глоговац и Милица Шќепановиќ, сопруга на починатиот актер денеска, на комеморацијата која се одржа во „Југословенско драмско позориште“ си беа утеха една на друга.

Илјада луѓе во солзи: Синот на Глоговац го носи крстот, а неговиот татко е меѓу свештениците што служеа опело

Сител - 12.02.2018

На Новите гробишта во Белград, во црквата Свети Никола денеска во 14 часот почна опелото за Небојша Глоговац. Повеќе од илјада луѓе веќе пристигнаа на Новите гробишта за да се простат од покојниот Глоговац.

Илјадници луѓе во солзи го испратија Глоговац

Нетпрес - 12.02.2018

Погребот на актерот Небојша Глоговац во Алејата на заслужните граѓани на Новите гробишта во Белград започна денеска со опело во 14 часот. Вечната куќа на актерот ќе биде крај Милорад Мандиќ Манда, а во истиот ред каде што се наоѓаат и гробовите на ...

Колегите со громогласен стоечки аплауз се простија од Глоговац

Таратур - 12.02.2018

Колегите и пријателите на прерано починатиот актер Небојша Глоговац со громогласен аплауз се простија од него на комеморацијата организирана во негова чест. ...

Фото: Српскиот актер на колена се прости од својот пријател Глоговац

Press24 - 12.02.2018

Српскиот актер Сергеј Трифуновиќ денеска на колена се прости од својот колега Небојша Глоговац. Неутешното семејство и многу актери му кажаа последно збогум. Актерот почина по кратко и тешко ...

Фото: Сопругата неутешна, синовите го носеа крстот - погребан актерот Глоговац

Press24 - 12.02.2018

Денеска беше погребан Небојша Глоговац. Многу луше дојдоа на погребот на кој сопругата беше неутешна, а синовите го носеа крстот. Многу познати актери со лелеци и солзи кажаа последно збогум. Актерот почина по кратко и тешко боледување.

Погребан Небојша Глоговац: Господ виде дека Земјата не е за него, па го зеде од нас

Слободен Печат - 12.02.2018

Денеска во Алејата на заслужните граѓани, во Белград, беше погребан актерот Небојша Глоговац. Црковната богослужба беше проследена со плач на најблиските и пеењето на хорот на Дивна Љубојевиќ.

Фото: Најтажната фотографија од комеморацијата за Глоговац – двете сопруги си беа утеха

МК News - 12.02.2018

Мина Глоговац, поранешната сопруга на српскиот актер Небојша Глоговац и Милица Шќепановиќ, сопруга на починатиот актер на комеморацијата која се одржа во „Југословенско драмско позориште“ си беа утеха една на друга.

Синот на Небојша Глоговац го носеше крстот на погребот на својот татко

Репортер - 12.02.2018

На Новите гробишта во Белград, во црквата Свети Никола во 14 часот почна опелото за Небојша Глоговац. На погребот на актерот пристигнаа преку 1000 луѓе. Таткото на Небојша, свештеникот Милован Глоговац служеше опело, а неговиот помлад син го носеше ...

ФОТО: Вака изгледал Небојша Глоговац 9 дена пред смртта, соседите раскажуваат за последните средби со него

Вечер - 14.02.2018

Српскиот актер Небојша Глоговац, кој почина од рак на 48 години, беше погребан во понеделникот. Тагата во Србија во великанот уште не стивнува. Тој во вечното почивалиште беше испратен достоинствено, а покрај семејството и пријателите последна почит ...

Најтрогателна фотографија од комеморацијата за Глоговац

Скопје24 - 12.02.2018

Мина Глоговац, поранешната сопруга на српскиот актер Небојша Глоговац и Милица Шќепановиќ, сопруга на починатиот актер денеска, на комеморацијата која се одржа во Југословенско драмско позориште си беа утеха една на друга.

Илјада луѓе во солзи: Синот на Глоговац го носи крстот, а неговиот татко е меѓу свештениците што служеа опело

Вечер - 12.02.2018

На Новите гробишта во Белград, во црквата Свети Никола денеска во 14 часот почна опелото за Небојша Глоговац. Повеќе од илјада луѓе веќе пристигнаа на Новите гробишта за да се простат од покојниот Глоговац.

(ФОТО) ГО ПОГРЕБАА ГЛОГОВАЦ: Неговиот татко и син му ја предводеа поворката

Женски магазин - 12.02.2018

Погребот на актерот Небојша Глоговац во Алејата на заслужните граѓани на Новите гробишта во Белград започна денеска со опело во 14 часот. Вечната куќа на актерот ќе биде крај Милорад Мандиќ Манда, а во истиот ред каде што се наоѓаат и гробовите на ...

Последно збогум за Глоговац: Трифуновиќ се прости на колена од својот драг пријател

Сител - 13.02.2018

Српскиот актер Сергеј Трифуновиќ денеска на колена се прости од својот колега Небојша Глоговац. Неутешното семејство и многу актери му кажаа последно збогум. Актерот почина по кратко и тешко ...

Вака изгледал Небојша Глоговац 9 дена пред смртта, соседите раскажуваат за последните средби со него – Фото

Скопје24 - 14.02.2018

Српскиот актер Небојша Глоговац, кој почина од рак на 48 години, беше погребан во понеделникот. Тагата во Србија во великанот уште не стивнува. Тој во вечното почивалиште беше испратен достоинствено, а покрај семејството и пријателите последна почит ...