TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Најдобро облечени дами на доделувањето на Греми: Освен музички, би требало да им се врачат и стилски награди (ФОТО)

Хаштаг - 07.02.2023

Некои ѕвезди едноставно заблескаа... Доделување на Греми наградите беше можност за познатите дами од музичката сцена да заблескаат во модните креации на црвениот килим. И модните креации навистина не разочараа.

ФОТО | Најдобро и најлошо облечени на Греми: Бомбастично деколте и шлиц од кој боли глава

Слободен Печат - 06.02.2023

Едни од најголемите музички диви ги предводеа најдобро облечените ѕвезди на Греми наградите за 2023 година во Лос Анџелес – со Тејлор Свифт, Бијонсе, Адел и Џенифер Лопез , кои воодушевија на црвениот тепих.

Неуспешни обиди за елеганција и провокативен изглед: Ова се најлошо облечените дами на овогодишните Греми награди

Точка - 06.02.2023

На вчерашното доделување на Греми наградите, бевме сведоци на многу добар стил на црвениот тепих, но и многу модни промашувања. На настанот имало бројни костимирани гости, но не секој костим е посакуван на црвениот тепих.

Бомбастично деколте и шлиц кој мами воздишки: Џеј Ло ја истакна божествената убавина

Женски магазин - 06.02.2023

Дали синоќешното 65. Греми награди во Лос Анџелес ги оправда очекувањата? Од моден аспект велиме едно големо ДА. Ги следевме случувањата на црвениот тепих и на самото доделување, а ова се највпечатливите изданија од гала настанот.

Модно шаренило на црвениот килим на Греми (фото)

Независен - 06.02.2023

САД – Разни стилови и бои со дизајнерски потпис облекоа синоќа номинираните и гостите на 65. Греми, музички еквивалент на филмските оскари. Луксузот им беше заеднички именител, а за вкусовите уште долго ќе се ...

Најгрдиот фустан на црвениот тепих: Раперката брутално ја „распнаа“ поради стајлингот – како домат да експлодирал...

Точка - 06.02.2023

Синоќа беше одржано 65-то доделување на „Греми“ наградите во Лос Анџелес кое ги собра бројните светски ѕвезди. Бијонсе влезе во историјата како личност со освоени најмногу „Греми“ награди и го сруши рекордот стар 26 години.