TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Дибиров: Скубе во Брест ќе мисли само на ракомет!

24 Ракомет - 08.04.2020

Словенечкиот интернационалец Сташ Скубе по две години си заминува од европскиот шампион Вардар и во следните две сезони ќе го носи дресот на белорускиот првак Мешков Брест. Тимур Дибиров за „Балкан Хендбол“ го прокоментира преминот на Скубе во ...

Скубе замина за Белорусија

Сител - 08.04.2020

Се поголем е притисокот и врз ЕХФ да ја организира завршницата на Лигата на шампионите и останатите натпреварувања. Сите рокови се пробиени па во ракометниот свет се почесто се зборува за директна организација на завршниот фајнал фор без одигрување ...

Скубе продолжува во Мешков Брест

OhridNews - 08.04.2020

Словенскиот ракометар Сташ Скубе кој најави заминување од Вардар после завршување на оваа сезона кариерата ќе ја продолжи во белорускиот клуб Мешков Брест. Скубе изјави дека клучна улога во изборот на 11-кратниот шампион на Белорусија како следна ...

Скубе објасни зошто го избра проектот на Мешков Брест

Дерби - 08.04.2020

Откако потврди дека си заминува од Вардар по незаборавната етапа во Скопје, Сташ Скубе денеска беше промовиран како ново засилување за Мешков Брест за наредната натпреварувачка сезона, клуб кој успеа најбрзо да ги осигура услугите на Словенецот кој ...

Како Мешков Брест му го лапна Скубе на Вардар

Оff.net - 08.04.2020

Не дека ова се решавачките моменти да се одлучи на трансферот, ама муабетов што му го прави негов сонародник кој веќе игра за Брест е малку како да ви кажеме. Дојди тука имаш познати марки, евтина роба, како и езеро со јахти каде можеш роба да ...

Мешков го претстави Скубе и попатно си направи реклама на градот (ВИДЕО)

Спортски - 08.04.2020

Она што се најавуваше денес доби официјална потврда, Сташ Скубе од идната сезона ќе го носи дресот на Мешков Брест. Од Мешков преставувајќи го Скубе си направија дополнителна реклама. Во видеото Скубе разговара со Симон Разгор, неговиот сонародник ...

Скубе: Мешков гради одличен тим, затоа го потпишав договорот

24 Ракомет - 08.04.2020

Ракометарот кој во последните две сезони имаше одлични игри во дресот на Вардар, Сташ Скубе во последните денови е во центарот на вниманието откако го стави потписот на договорот со тимот на Мешков Брест.

Мешков Брест го претстави Скубе како нереална трансфер бомба (ФОТО)

МКД - 08.04.2020

Сташ Скубе од следната сезона ќе го носи дресот на Мешков Брест, клубот од Белорусија денеска и официјално го потврди ангажманот на Словенецот. Скубе претходно преку својот инстаграм профил објави дека си заминува од Вардар по крајот на сезоната, а ...

Скубе: Го одбрав Мешков поради високите амбиции во ЛШ!

Gol.mk - 08.04.2020

Вардар остана без главниот ракометар за наредната сезона, затоа што Сташ Скубе реши да менува средина и да потпише со белоруски Мешков Брест. Словенечкиот ракометар потпиша договор на две години, а вели дека високите амбиции во ЛШ и добрите ...

Сташ Скубе го напушта Вардар – потпиша договор до Мешков Брест!

СуперСпорт - 08.04.2020

Словенечкиот ракометар и ѕвезда на Вардар, Сташ Скубе ќе го напушти европскиот шампион на крајот на сезоната и ќе се пресели во Белорусија, во екипата на Мешков Брест. Словенецот имаше неколку понуди во минатиот период, меѓу кои беше таа од Мешков ...

ФОТО: Сташ Скубе е нов ракометар на Мешков Брест

Дриблинг - 08.04.2020

Сега веќе поранешниот ракометар на Вардар, Сташ Скубе веднаш најде нов клуб. Словенечкиот плејмејкер Сташ Скубе по крајот ќе се пресели во Белорусија во тимот на Мешков Брест со кои потпиша договор до 2022 година.

„Скубе, дојди во Брест на чист воздух и евтини маици за седум евра!“ (ВИДЕО)

Sport 1 - 08.04.2020

Мешков Брест се пофали на социјалните мрежи дека во следните две сезони ќе ги има услугите на Сташ Скубе. Актуелниот вардрец вчера се прости со јавноста, соопштувајќи дека си оди, без да нагласи во кој клуб, а сега Белорусите официјализираа.

(ВИДЕО) Урнебес: Како Брест Мешков го убеди Скубе…

Спортклуб - 08.04.2020

По две години и една титулата во Лигата на шампионите со Вардар, словенечкиот интернационалец Сташ Скубе одлучи од идната сезона да игра за Брест Мешков што е уште еден доказ дека македонскиот првак е пред тотален колапс.

Скубе две години во Мешков Брест

Вечер - 08.04.2020

По две години во дресот на македонскиот ракометен шампшион Вардар, Словенецот Сташ Скубе ќе го облече дресот на белорускиот шампион Мешков Брест. Според сите реномирани ракометни портали Словенецот веќе го ставил потписот на двегодишен договор со ...

Сташ Скубе и официјално си заминува од Вардар

Дерби - 08.04.2020

Денеска и официјално стигна потврда за трансфер на еден од милениците на скопската публика и член на шампионската генерација на Вардар. Од клубот и дефинитивно си заминува одличниот Сташ Скубе кој за кратко време ги освои симпатиите на ракометната ...

ОФИЦИЈАЛНО: Сташ Скубе од Вардар се сели во Мешков Брест

Gol.mk - 08.04.2020

Словенечкиот плејмејкер Сташ Скубе по крајот на сезоната менува средина, а од Македонија ќе се пресели во Белорусија . Најдобриот играч на „црвено-црните“ најави дека заминува од таборот на европскиот шампион, а следна станица ќе му биде Мешков ...

Мешков објави – Скубе две години во Брест

Екипа - 08.04.2020

Од денеска е и официјално, Сташ Скубе по заминувањето од Вардар кариерата ќе ја продолжи во редовите на Брест Мешков. Белорускиот првак денеска точно на пладне потврди дека е постигнат договор со средниот бек на „вардарци“, кој ќе ги мине следните ...

Мешков Брест на интересен начин го претстави Скубе

SportMedia - 08.04.2020

Словенечкиот интернационалец Сташ Скубе по две години заминува од европскиот шампион Вардар и во следните две сезони ќе го носи дресот на Мешков Брест. Денеска белорускиот шампион го претстави новиот играч на интересен начин.

Покана до Скубе: Дојди во Брест на чист воздух…

Екипа - 08.04.2020

Сташ Скубе објави дека си заминува од Вардар, е веќе е „јавна тајна“ дека следна дестинација на словенечкиот среден бек ќе биде Мешков Брест. Словенецот веќе почна да се распрашува за условите за живот во Белорусија, а соговорник му беше ...

Мешков Брест на оригинален начин го промовираше Скубе (ВИДЕО)

24 Ракомет - 08.04.2020

Словенечкиот интернационалец Сташ Скубе по две години заминува од европскиот шампион Вардар и во следните две сезони ќе го носи дресот на белорускиот првак Мешков Брест. Ваквата можност ја најави 24Ракомет пред еден месец, што значи дека на ...

Дибиров одбива да се предаде: Верувам дека Вардар одново ќе биде квалитетен (ВИДЕО)

Gol.mk - 08.04.2020

Европските медиуми пишуваат за распадот на Вардар, особено по заминувањето на уште една ѕвезда. Сташ Скубе одлучи да ја промени средината на крајот од сезоната, со оглед на финансиските проблеми кај македонскиот гигант.

Дибиров: Можеби Вардар повторно ќе биде силен како некогаш, но ќе биде навистина тешко

SportMedia - 08.04.2020

Очигледно е дека работите во Вардар нема да бидат како што биле некогаш. Со заминувањето на Сташ Скубе и дефинитивно е јасно дека на екипата и се случува една голема трансформација, а тимот нема да биде ист.

Дибиров: Тешко ми е да гледам што се случува, жал ми е за луѓето кои доаѓаат за нас (ВИДЕО)

Спортски - 08.04.2020

После Скубе пред неколку дена на ред на серијалот „Остани дома“ на „Балкан Хендбол“ во кој прават интервјуа со ракометарите низ Европа на ред дојде Тимур Дибиров. Во интервјуто Дибиров зборуваше и за потврденото заминување на Скубе.

Дибиров не се предава: Вардар можеби пак ќе биде силен како досега – кој знае (ВИДЕО)

Sport 1 - 08.04.2020

Словенецот Сташ Скубе е последниот од плејадата одлични ракометари на Вардар, кои најавија дека следната сезона нема да го носат дресот на клубот кој веќе подолг период се наоѓа во голема финансиска криза, потег кој наиде на разбирање на играчот со ...

Дибиров: Можеби Вардар пак ќе биде силен како порано, но ќе биде тешко

24 Ракомет - 07.04.2020

Со заминувањето на Сташ Скубе и вториот шампионски тим на Вардар продолжува полека да се растура. Во клубот остануваат уште само неколку играчи кои имаат трофеј, па останува да се види колку од нив ќе го носат „црвено-црниот“ дрес и во новата сезона.

Скубе се сели во Мешков Брест

TopSport - 07.04.2020

Средниот бек на РК Вардар Сташ Скубе вчера на „Инстаграм“ објави дека ќе го напушти клубот по завршувањето на сезоната. Во објавата тој не го наведе името на новиот клуб. Скубе минатата недела во интервју за „Балкан Хендбол“ рече дека шансите да го ...

Скубе одлучи – две години во Мешков Брест!

24 Ракомет - 07.04.2020

Како што прв најави 24Ракомет пред еден месец , средниот бек на европскиот шампион Вардар, Сташ Скубе, на лето го очекува преселба во белорускиот првак Мешков Брест. Словенечкиот организатор на играта, кој во Вардар мина две години и освои една ...

Ќе остане ли некој во Вардар: Столе, Борко….

Екипа - 07.04.2020

Сташ Скубе пред помалку од една седмица изјави дека шансите за негово останување во Вардар се 50-50, за вчера и официјално да објави дека се разделува од „црвено-црните“, со надежи дека патиштата повторно ќе им се спојат во иднина.

Скубе го избрал новиот клуб!

Спортски - 07.04.2020

Сташ Скубе на жалост на навивачите на Вардар вчера објави дека на крајот на оваа сезона ќе го напушти Вардар. Словенецот не го откри името на новиот клуб, најавувајќи дека тоа ќе го соопшти идната недела.

Познат е новиот клуб на Скубе

SportMedia - 07.04.2020

Словенечкиот ракометар Сташ Скубе вчера преку Инстаграм само потврди дека го напушта Вардар на лето без да соопшти каде ќе оди. Тој на своите словенечки колеги им најави дека името на новиот клуб ќе го објави идната недела, сепак словенечките ...

Познато е каде Скубе ја продолжува кариерата по разделбата со Вардар

Дриблинг - 07.04.2020

Сташ Скубе веќе две сезони е во Вардар, денеска потврди дека го напушта европскиот првак ова лето, веќе има шпекулации каде продолжува Словенецот. Мешков Брест е најблиску до потпис на Скубе, има понуда и од Хановер, но шампионот на Белорусија е топ ...