TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Меган Маркл реши да влезе во политиката, целта ѝ е Белата куќа

Канал5 - 01.10.2023

Името на Меган Маркл, војвотката од Сасекс, повторно е во центарот на вниманието на јавноста, откако се појавија информации дека таа би можела да го пополни местото на сенаторката од Калифорнија, Дајан Фајнштајн, која почина на 90-годишна возраст.

Меган Маркл станува политичарка?

Во Центар - 01.10.2023

Меган Маркл никогаш не ги криела своите политички ставови. Затоа, не е изненадување што нејзиното име почна да кружи како можна замена за сенаторката од Калифорнија, Дајан Фајнштајн. Откако Фајнштајн (90) почина, Дејли Мејл дозна дека војвотката од ...

Почина долгогодишната демократска сенаторка Дајан Фајнстајн на 90 годишна возраст

Глас на Америка - 29.09.2023

Почина долгогодишната демократска сенаторка Дајан Фајнстајн, која им ја отвори вратата на жените во политиката во Калифорнија и жестоко ја оспоруваше програмата за притвор и испрашување на ЦИА, објавија американските медиуми. Таа имаше 90 години.

Дајен Фајнстајн, американска сенаторка со најдолг стаж, почина на 90 години

Канал5 - 29.09.2023

Дајен Фајнстајн, сенаторката од Калифорнија, која служеше повеќе од три децении и беше предводник на жените во американската политика, почина на 90-годишна возраст. Фајнстајн беше најстариот член на американскиот Сенат, а вчера гласаше по последен ...

Почина долгогодишната американска сенаторка Дајан Фајнштајн

Опсервер - 29.09.2023

Една од највлијателните политичарки во САД, Дијана Фајнштајн, почина на 90-годишна возраст по долго и тешко боледување, пренесуваат американските медиуми Таа беше сенатор од Демократската партија и остана активна до нејзината смрт и покрај тешките ...

Почина долгогодишната американска сенаторка Дајан Фајнштајн

Точка - 29.09.2023

Една од највлијателните политичарки во САД, Дијана Фајнштајн, почина на 90-годишна возраст по долго и тешко боледување, пренесуваат американските медиуми. Таа беше сенатор од Демократската партија и остана активна до својата смрт и покрај тешките ...

Почина долгогодишната американска сенаторка Дајан Фајнштајн

Скопје1 - 29.09.2023

Една од највлијателните политичарки во САД, Дијана Фајнштајн, почина на 90-годишна возраст по долго и тешко боледување, пренесуваат американските медиуми Таа беше сенатор од Демократската партија и остана активна до својата смрт и покрај тешките ...

Дајен Фајнстајн, американска сенаторка со најдолг стаж, почина на 90 години

MakPress - 29.09.2023

- Дајен Фајнстајн, сенаторката од Калифорнија, која служеше повеќе од три децении и беше предводник на жените во американската политика, почина на 90-годишна возраст. Фајнстајн беше најстариот член на американскиот Сенат, а вчера гласаше по последен ...

Меган Маркл станува влегува во политички води?

Локално - 01.10.2023

МЕГАН МАРКЛ никогаш не ги криела своите политички ставови. Затоа, не е изненадување што нејзиното име почна да кружи како можна замена за сенаторката од Калифорнија, Дајан Фајнштајн. Откако Фајнштајн (90) почина, „Дејли Мејл“ дозна дека војвотката ...